Plenaire vergaderzaal van de Tweede Kamer in het huidige gebouw
Copyright: Flickr.com / JvL

Kamervoorzitter doet voor jaren het licht uit in Tweede Kamergebouw

9 juli 2021, 9:45
Tweede Kamervoorzitter Vera Bergkamp heeft de lichten van de plenaire vergaderzaal om 01.29 uur uitgedaan en daarmee is het Kamergebouw voor minstens 5,5 jaar dicht. Kort daarvoor hamerde Bergkamp de laatste Kamerdag voor het zomerreces af, na stemmingen over moties die tot in de nacht duurden.

De laatste motie aan bod was van Esther Ouwehand (Partij voor de Dieren) en ging over het voorkomen van ziekte en sterfte onder bokjes. Na Bergkamps laatste hamerslag gaven Kamerleden elkaar een elleboogje of een boks, handen werden vanwege corona niet geschud.

Eerder op de avond sprak Bergkamp vrijwel alle Kamerleden toe in de Statenpassage, de centrale hal van het Kamergebouw. De voorzitter hoopt dat de verhuizing naar het vervangende Kamergebouw, het voormalige ministerie van Buitenlandse Zaken, "een frisse start" is voor de politiek. Bergkamp ziet er naar uit corona achter zich te laten en weer schoolklassen en publiek te kunnen ontvangen.

Ook wil ze Kamerleden een veilige werkomgeving geven, iets waar veel discussie over is na beschuldigingen aan het adres van PVV'er Dion Graus. Hij zou zich meermaals schuldig hebben gemaakt aan seksuele intimidatie en machtsmisbruik tegen PVV-medewerksters, onder wie zijn inmiddels ex-vrouw.

Nu start de veelbesproken renovatie van het Binnenhof, na lang politiek geruzie. Voormalig Kamervoorzitter Khadija Arib wilde tijdens de renovatie aan het Binnenhof blijven, en gefaseerd verbouwen. Het kwam tot een politieke strijd met staatssecretaris Raymond Knops (Binnenlandse Zaken). Door te verhuizen zou de renovatie eerder klaar zijn en bovendien goedkoper uitvallen. De komende 5,5 jaar zit de Tweede Kamer aan de Bezuidenhoutseweg in Den Haag.

Tijdelijke huisvesting
In de tweede helft van augustus neemt het parlement zitting in het pand uit de jaren tachtig, dat naar ontwerp van Zecc Architecten is heringericht tot tijdelijke huisvesting voor de Tweede Kamer. Mocht de Kamer tijdens de zomer toch nog samenkomen voor debat, bijvoorbeeld over de coronacrisis, dan gebeurt dat in de Ridderzaal.

Het huidige Tweede Kamergebouw stamt uit 1992 en is ontworpen door Pi de Bruijn. Hij is met zijn bureau de Architekten Cie. ook betrokken bij de renovatie van het complex. De renovatie van het parlementsgebouw is opgedeeld in 'stukken'. BiermanHenket, WDJArchitecten, Van Hoogevest Architecten, BERNS architectuur en Arcadis nemen andere delen voor hun rekening.

Bron: ANP / Architectenweb

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Genomineerden Lieven de Key Penning 2026 bekend

3 uur geleden

NAMO Architecture opent Jenaplanschool op twee verdiepingen naar groene buitenruimte

Gisteren, 10:30

Tijdelijke woningen van VLOT architecten bieden onderdak aan ontheemden

Gisteren, 10:00

Gemeente Rotterdam presenteert website met alle eigen ontwerpopgaven

Gisteren, 09:45

Minister Karremans bezweert gepauzeerde projecten later weer te hervatten

16 oktober, 5:30

Tien bedrijven moeten plaatsmaken voor F-35's op Lelystad Airport

16 oktober, 4:30

Gemeenten en bedrijven: nog meer geld nodig voor infrastructuur

16 oktober, 4:00

Met 18 miljard wil kabinet vooral bestaande infrastructuur weer op orde brengen

16 oktober, 3:00

Een derde aangevraagde stroom komt van datacenters

15 oktober, 5:30

Thom Zijlstra treedt toe tot directie Arons en Gelauff architecten

15 oktober, 12:29
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light + Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico Flooring
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap