Projecten
Producten
Bedrijven
Vacatures
Agenda
Awards
Podcasts
more_horiz
Videos
Magazine
Thema's
Favorieten
Profiel
Uitloggen
Lounge
Copyright: Annelore van Herwijnen
Terras aan voorzijde VIA, eveneens ontworpen door Sheryl Leysner
Copyright: Annelore van Herwijnen
Lounge
Copyright: Annelore van Herwijnen
Atrium en receptie vanuit entree
Copyright: Annelore van Herwijnen
Receptie
Copyright: Annelore van Herwijnen
Lounge
Copyright: Annelore van Herwijnen
Lounge
Copyright: Annelore van Herwijnen
Verlichting in lounge
Copyright: Annelore van Herwijnen
Lounge
Copyright: Annelore van Herwijnen
Lounge
Copyright: Annelore van Herwijnen
Detail bar
Copyright: Annelore van Herwijnen
Bar met barrel tables van Ruwe Bolster
Copyright: Annelore van Herwijnen
Bar
Copyright: Annelore van Herwijnen
Detail
Copyright: Annelore van Herwijnen
Meubel tussen lounge en restaurant
Copyright: Annelore van Herwijnen
Meubel tussen lounge en restaurant
Copyright: Annelore van Herwijnen
Graphics in restaurant
Copyright: Annelore van Herwijnen
Restaurant; halverwege twee verrijdbare room dividers
Copyright: Annelore van Herwijnen
Restaurant en showkeuken
Copyright: Annelore van Herwijnen
Cinema Room
Copyright: Annelore van Herwijnen
Trappenhuis
Copyright: Annelore van Herwijnen
Objecten in het atrium
Copyright: Annelore van Herwijnen
Trappenhuis
Copyright: Annelore van Herwijnen
Trappenhuis
Copyright: Annelore van Herwijnen
Hotelkamer
Copyright: Annelore van Herwijnen
Nachtlampje in hotelkamer
Copyright: Annelore van Herwijnen
Sanitair in hotelkamer
Copyright: Annelore van Herwijnen
Hotelkamer
Copyright: Annelore van Herwijnen
Detail met nachtlampje in hotelkamer
Copyright: Annelore van Herwijnen
Hotelkamer
Copyright: Annelore van Herwijnen
Sanitair in hotelkamer
Copyright: Annelore van Herwijnen
Hotelkamer
Copyright: Annelore van Herwijnen
Detail stapelbed
Copyright: Annelore van Herwijnen
Damestoiletten op begane grond
Copyright: Annelore van Herwijnen
Gang op verdieping
Copyright: Annelore van Herwijnen
Exterieur VIA Hotel, voormalig kantoorpand Sphinxstate
Copyright: Annelore van Herwijnen
Een eigenwijs en ‘urban’ hotelinterieur in Diemen
18 september 2017, 10:56
De jonge Britse hostelketen VIA zet met een vestiging in Diemen voet op Nederlandse bodem.
Sheryl Leysner
heeft een kleurig en inspirerend interieur ontworpen, dat de jonge ‘urban’ hotelgasten waarop VIA zich richt, moet aanspreken. Architectenweb bezocht het hotel samen met Leysner, enkele dagen voor de opening.
Het voormalige kantoorpand Sphinxstate in Diemen stond twee jaar leeg toen het door de keten VIA in 2016 werd aangekocht. Naar ontwerp van
OZ
is het gebouw getransformeerd tot hotel, waarbij aan het karakteristieke uiterlijk weinig is veranderd. In de bestaande kozijnen is nieuw glas met een hoge isolatiewaarde geplaatst. Met het oog op de bouwaanvraag maakte OZ de indeling van het hotel; voor het interieurontwerp betrok het bureau Sheryl Leysner met haar team bij het project.
Het VIA Hotel heeft 170 kamers en 744 bedden, verdeeld over acht verdiepingen. De kamers zijn geschikt voor twee, vier, zes of acht bedden; de bovenste verdieping biedt plaats aan een ‘executive suite’ met prachtig uitzicht over de omgeving. Verder beschikt het hotel over onder meer een restaurant, een bar, een lounge en een 'cinema room'. In de kelder is een parkeergarage en wordt nog een ‘guest kitchen’ gerealiseerd, waar gasten zelf iets kunnen bereiden.
Hiphop, cultfilm en skate-cultuur
De keten met budgethotels richt zich op grotere groepen jongeren, zoals scholieren en studenten, en backpackers. Tegelijkertijd hoopt VIA hier ook op klandizie vanuit de omringende kantoren. Met name voor de lounge op de begane grond was dat even zoeken naar de goede balans in uitstraling. “De graphics, die een hip en urban publiek aanspreken, moesten voor de zakelijke gasten weer niet te druk en te kleurig zijn”, vertelt Leysner.
De hotelketen heeft Leysner, op basis van haar portfolio, in hoge mate de vrije hand gegeven. Ze stelde een “eigenwijze urban uitstraling” voor, met als leidraad een aantal thema’s die verwijzen naar de late jaren ’80, vroege jaren ’90, de periode waaruit het gebouw stamt. Haar concept is nagenoeg ongewijzigd uitgevoerd.
In het restaurant en de lounge is het tijdvak verbeeld via de thema’s The Big Lebowski – de cultfilm van Joel en Ethan Coen – en hiphop; het centrale trappenhuis heeft het thema ‘skate’ meegekregen. De thema’s zijn uitgewerkt in graphics op de wanden – met name graffiti in verschillende stijlen – en een deel van de meubels en verlichting, die zijn ontworpen door Leysner. De graphics zijn ontworpen en aangebracht door Studio Ayqido.
Grote open ruimte
De entree is open en helder. De gast komt direct bij de witte driehoekige balie, steunend op een punt. Achter de balie verrijst een levende plantenwand. Meteen achter de gevel is een vide, die op verzoek van Leysner niet is dichtgelegd zoals OZ aanvankelijk had voorgesteld om zo het maximale aantal kamers te realiseren. “Toen ik het gebouw voor het eerst binnenstapte was ik aangenaam verrast door de ruimtelijkheid en het licht bij de ingang. Die kwaliteit wilde ik behouden.” In de vide hangen monochroom gekleurde BMX-fietsen, rollerskates en skateboards.
De begane grond is ingedeeld in zones, maar zonder duidelijke afscheidingen. De lobby en lounge, met verschillende zit- en hangplekken, een bar en een groot restaurant – ‘The Dude’ – lopen in elkaar over. “Hey How Ya’ Doin’” vragen graffiti-letters op de restaurantmuur; een verwijzing naar hiphop-groep De La Soul. In het bargedeelte fungeren oude telefoons als verlichtingsarmaturen en kunnen de gasten iets drinken aan ‘barreltables’ van Ruwe Bolster, houten bladen op olievaten die zijn bespoten door Studio Ayqido.
Een aparte ruimte is ingericht als projectiezaal; “What are you looking at?” staat op de achterwand geschilderd. “De opdrachtgever was aanvankelijk wel wat bevreesd dat het interieur erg druk zou worden, met al die verschillende ontwerpen en wanden vol graffiti”, vertelt Leysner. “Maar ik kon hem ervan overtuigen dat het in zo’n grote ruimte goed zou werken.”
Aan de achterzijde van het gebouw zijn de ruime keuken en de kantoren gesitueerd. Tussen de hotelkeuken en het restaurant ligt een ‘showkeuken’. De meubels hiervan – in rvs, wit tegelwerk en donker sloophout – kunnen worden verreden, zodat ze bij gelegenheden naar buiten of tegen de gevel aan zijn te verplaatsen. Aan twee zijden van het gebouw gaat het interieur over in een terras, dat eveneens door Leysner is vormgegeven.
Kleuraccenten en schuine lijnen
Terwijl de begane grond rijk is aan kleuren en vormen, zijn de overige verdiepingen strak en licht. Drie accentkleuren – mintgroen, okergeel en oranjerood – keren telkens terug in de kamers en gangen: voor de deur, een armatuur of een decoratief vlak met daarin de kamernummers. Leysner heeft de kleuren zelfs toegepast voor het voegwerk in de sanitaire ruimtes. De leuningen en trappen van het gehele trappenhuis zijn geel geschilderd; graffiti-schilderingen van skaters sieren hier de wanden.
De schuine lijn in het silhouet van het gebouw keert terug in tal van schuine lijnen en vlakken in het interieur. Ze zijn gebruikt voor de geschilderde vlakken met kamernummers, ze sieren de picknicktafels in het restaurant, vormen abstracte graphics in de hotelgangen, maar zijn ook vertaald naar het schuin gezette tegelwerk.
De inrichting van de kamers is sober en robuust maar met een heldere en frisse uitstraling. In tegenstelling tot het ontwerp van de gemeenschappelijke ruimtes ligt het interieur van de kamers in het verlengde van de andere VIA-vestigingen. Als eigen elementen heeft Leysner hier bijvoorbeeld wel schuine houten panelen langs stapelbedden geplaatst. En ook hier kan de gast een barreltable of een nachtlampje in een oud telefoontoestel tegenkomen.
Trefwoorden
hostel
studio ayqido
oz
interieur
hotel
sheryl leysner
diemen
via
transformatie
Best gelezen
1
Merwede – overzicht stadsblokken eerste fase
woensdag, 17 december
2
Purmerend kiest uit drie ontwerpen voor Schapenmarkt
woensdag, 17 december
3
Faillissement V&D laat nog altijd sporen na in winkelgebieden
donderdag, 18 december
4
Voormalige jeugdgevangenis in Amsterdam getransformeerd en uitgebreid tot woongebouw
woensdag, 17 december
5
Den Haag ziet ruimte voor meer woningen in gebied Laakhavens-Hollands Spoor
vrijdag, 19 december
Gerelateerde nieuwsberichten
Gebouw getransformeerd naar flexkantoor met suites
17 juni 2019
Interieur Rosa Spier Huis geeft kunst de ruimte
30 juni 2020
Een dementievriendelijke omgeving voor Amstelring in monumentaal pand
6 juli 2023
Overeenkomst voor ontwikkeling Steigerblok in Holland Park Zuid Diemen
14 december 2023
Mulderblauw transformeert kantoorpand voor Ibis budget
20 november 2017
'Leegstand kantoren laagst in tien jaar'
21 december 2017
Architectenweb netwerkevent rond ontwerp van plekken waar je wat kunt eten en drinken
21 februari 2018
Gebouw met twee hotels en woningen in Valkenburgerstraat Amsterdam
13 februari 2018
31/44 Architects realiseert hotel in Londens Shoreditch
8 november 2016
Filiaal Student Hotel in Eiffelgebouw Maastricht
22 november 2016
Met opening BANK is W Amsterdam compleet
7 oktober 2016
Yotel bouwt vestiging in Buiksloterham
2 juni 2017
Eigentijdse versie van Nederlands-Indonesisch Grand Café
3 mei 2017
Leysner ontwerpt interieurs bijzondere lunchroom met werkatelier
25 februari 2019
Brede school met silhouet van boerderij aan de rand van Diemen
17 juni 2019
Kantoorgebouw Pharos als lichtend baken van duurzaamheid en welzijn
4 februari 2020
Kantoor van Cairn Real Estate gericht op rust en well-being
27 juli 2020
Nieuwe vestiging Newday Offices Papendorp ademt gastvrijheid
3 januari 2022
Biologische voedingswinkel met goed gevoel
14 februari 2022
Complete transformatie voor kantoorpand van Emborion door sherylleysner
16 februari 2023
Gebouw getransformeerd naar flexkantoor met suites
17 juni 2019
Interieur Rosa Spier Huis geeft kunst de ruimte
30 juni 2020
Een dementievriendelijke omgeving voor Amstelring in monumentaal pand
6 juli 2023
Overeenkomst voor ontwikkeling Steigerblok in Holland Park Zuid Diemen
14 december 2023
Mulderblauw transformeert kantoorpand voor Ibis budget
20 november 2017
'Leegstand kantoren laagst in tien jaar'
21 december 2017
Architectenweb netwerkevent rond ontwerp van plekken waar je wat kunt eten en drinken
21 februari 2018
Gebouw met twee hotels en woningen in Valkenburgerstraat Amsterdam
13 februari 2018
31/44 Architects realiseert hotel in Londens Shoreditch
8 november 2016
Filiaal Student Hotel in Eiffelgebouw Maastricht
22 november 2016
Met opening BANK is W Amsterdam compleet
7 oktober 2016
Yotel bouwt vestiging in Buiksloterham
2 juni 2017
Eigentijdse versie van Nederlands-Indonesisch Grand Café
3 mei 2017
Leysner ontwerpt interieurs bijzondere lunchroom met werkatelier
25 februari 2019
Brede school met silhouet van boerderij aan de rand van Diemen
17 juni 2019
Kantoorgebouw Pharos als lichtend baken van duurzaamheid en welzijn
4 februari 2020
Kantoor van Cairn Real Estate gericht op rust en well-being
27 juli 2020
Nieuwe vestiging Newday Offices Papendorp ademt gastvrijheid
3 januari 2022
Biologische voedingswinkel met goed gevoel
14 februari 2022
Complete transformatie voor kantoorpand van Emborion door sherylleysner
16 februari 2023
Toon alles
Andere nieuwsberichten
Rotterdamse Academie van Bouwkunst stelt twee curatoren aan om thematische lijnen te ontwikkelen
Vandaag, 11:20
De Rotterdamse Academie van Bouwkunst stelt Margit van Schaik aan als curator Architectuur en Jutta Hinterleitner als curator Stedenbouw.
Den Haag ziet ruimte voor meer woningen in gebied Laakhavens-Hollands Spoor
19 december, 3:15
De gemeente Den Haag ziet ruimte voor 11.000 nieuwe woningen in het gebied aan de Laakhavenzijde van station Hollands Spoor. Dat zijn er 2.400 meer dan de gemeente bij het begin van de planvorming dacht.
Gevarieerd kantoorlandschap voor Unilever in AIR Offices Rotterdam
19 december, 12:17
Levensmiddelenconcern Unilever heeft dit jaar twee verdiepingen betrokken in het voormalige V&D-pand in het centrum van Rotterdam. Fokkema & Partners ontwierp het interieur.
Negenhonderd woningen op historisch zorglandgoed in Vught
19 december, 10:52
Gebiedsontwikkelaar AM en een ontwerpteam bestaande uit Karres en Brands, Wenink Holtkamp en NAMO hebben een tender voor de realisatie van negenhonderd woningen op het historische Zorgpark Voorburg in Vught gewonnen.
DNR geactualiseerd naar hedendaagse praktijk
19 december, 4:03
DNR2025 is compacter en beter op de hedendaagse praktijk afgestemd dan haar voorganger, met onder meer aandacht voor AI, privacy en kwaliteitsborging.
Inschrijving voor tiende editie Architectuurprijs Nijmegen geopend
19 december, 1:17
Tot vrijdag 12 februari 09.00 uur kunnen architecten en andere partijen een project inzenden dat in 2024 of 2025 is opgeleverd in Nijmegen.
Tweede Kamer schuift aanpassing huurwet door naar nieuw kabinet
19 december, 9:13
Demissionair minister Mona Keijzer wil de wet die een maximale prijs bepaalt voor huur in het middensegment versoepelen.
Faillissement V&D laat nog altijd sporen na in winkelgebieden
18 december, 12:03
De middelgrote steden zijn na tien jaar het faillissement van V&D nog niet te boven.
RIVM: op korte afstand van elke woning speelplek en groen
18 december, 9:31
Dit zijn enkele van de ‘vuistregels’ die het RIVM heeft opgesteld voor de inrichting van de openbare ruimte.
BNA: architecten zien licht herstel, maar ook rem op productie
17 december, 2:51
Vier op de tien architectenbureaus beoordelen de marktsituatie als goed en de helft als redelijk
Ga naar het nieuws-archief
Robert Muis
Redacteur
1
0
0
0
Voor een optimale gebruikservaring plaatst Architectenweb functionele cookies. Wat de verschillende cookies precies doen leggen we uit in een
overzicht
. Cookies van social media kun je optioneel
aanzetten
.
Akkoord
Instellingen
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan
Feedback
Feedback
Wij horen graag jouw feedback. Laat je reactie achter en eventueel jouw e-mail adres.
Reactie
Verstuur