'Leegstand kantoren laagst in tien jaar'

21 december 2017, 9:49
De leegstand van kantoren is in het afgelopen jaar gedaald naar het laagste niveau sinds 2007. Eind 2017 was 11,7% van de kantoorruimte onbenut, zo blijkt uit cijfers van internationaal vastgoedadviseur Cushman & Wakefield. Amsterdam en Rotterdam bevestigen de afname van leegstand.

Vooral in de zogenoemde kernsteden en de gemeenten daaromheen worden veel leegstaande kantoren omgebouwd om ze een andere functie te geven, volgens de marktkenners. De leegstand neemt ook af door een toenemende vraag naar kantoorruimte, al speelt dat nadrukkelijk alleen in de kernsteden.

Het aantrekken van de economie zorgt er ook voor dat bedrijven en andere organisaties meer bereid zijn te verhuizen en te investeren in huisvesting. Echter, ze ondervinden ook vaker problemen bij het vinden van kwalitatief hoogwaardige kantoren op aantrekkelijke locaties.

Enige weken geleden kwam het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL) met een rapport naar buiten, waarin het stelt dat de leegstand van kantoren juist structureel hoog blijft. Het PBL gaf aan niet te verwachten dat de vraag naar kantoorruimte het huidige aanbod zal gaan overstijgen.

Amsterdam en Rotterdam
Daar staat tegenover dat Amsterdam een bericht naar buiten heeft gebracht, waarin de gemeente stelt dat de kantorenleegstand in Amsterdam de afgelopen drie jaar nagenoeg is gehalveerd. De leegstand is in de hoofdstad tussen 2015 en 2017 gedaald van 1,3 miljoen naar 0,6 miljoen m2.

Dit kwam hoofdzakelijk door het transformeren van kantoren naar zo’n 5.000 woningen. Kantoorpanden worden niet alleen verbouwd tot woningen, maar ook naar tot scholen, flexplekken, broedplaatsen en nieuwe kantoren, aldus Amsterdam.

Ook Rotterdam meldde onlangs dat ze de afgelopen drie jaar ruim 160.000 m2 kantoorruimte is getransformeerd naar woningen. Dat is 40.000 m2 meer dan de gemeente zich ten doel had gesteld. Rotterdam  wil op deze manier zowel de kantorenleegstand als het gebrek aan woonruimte aanpakken.

Bron: ANP/Architectenweb

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Team met Arons en Gelauff en Inside Outside wint tender Amstelkwartier

1 uur geleden

Nieuwe centrale bibliotheek van Essen opent haar deuren in oud warenhuis

3 uur geleden

Nieuwe gemeentehuis van Buren officieel geopend

Gisteren, 14:41

Eerste fase herontwikkeling Antwerpse Slachthuissite tot woongebied afgerond

Gisteren, 11:57

VN-rapport: sterkere opwarming door vertrek VS uit Klimaatakkoord

2 uur geleden

Eerste Optopr.-woning geplaatst op Rotterdams woongebouw

Gisteren, 13:50

Minister Karremans bezweert gepauzeerde projecten later weer te hervatten

16 oktober, 5:30

Tien bedrijven moeten plaatsmaken voor F-35's op Lelystad Airport

16 oktober, 4:30

Gemeenten en bedrijven: nog meer geld nodig voor infrastructuur

16 oktober, 4:00

Met 18 miljard wil kabinet vooral bestaande infrastructuur weer op orde brengen

16 oktober, 3:00
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light + Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico Flooring
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap