Kossmann.dejong maakt concept koraalcentrum

3 april 2014, 16:46
Kossmann.dejong gaat het concept voor het Coral Triangle Centre (CTC) op het Indonesische eiland Bali ontwikkelen. Het CTC wordt een kennis- en ontmoetingscentrum voor een van de belangrijkste koraalecosystemen ter wereld. Het concept zal dienen voor de architectonische vormgeving van het gebouw.

Dat heeft Kossmann.dejong donderdag bekendgemaakt. De Coral Triangle is een bijna zes miljoen vierkante kilometer groot maritiem gebied, gelegen tussen Indonesië, Maleisië, Papua Nieuw-Guinea, de Filippijnen, de Solomoneilanden en Timor-Leste.

Het heeft de grootste diversiteit aan koralen ter wereld (600 soorten) en vormt bovendien het leefgebied van talloze vissen, schildpadden, walvissen en andere diersoorten. “Het CTC zet zich al bijna vijftien jaar in voor dit koraalgebied en wil met deze nieuwe plek een sterke impuls geven aan haar activiteiten”, meldt het bureau.

“Het doel is zoveel mogelijk mensen, lokaal, regionaal en internationaal, te inspireren en activeren zich in te zetten voor het behoud van dit unieke en kwetsbare gebied.”

Met de ontwikkeling van een multifunctioneel centrum wil het CTC verder uitgroeien tot een lokaal, regionaal en internationaal brandpunt voor het behoud van de Coral Triangle, vertelt Kossmann.dejong verder.

“Niet alleen de waarde en schoonheid van dit gebied en haar bedreigingen zullen onder de aandacht worden gebracht, maar mensen zullen eveneens op verschillende manieren worden aangespoord tot actie over te gaan, zowel bottom-up als top-down.”

Het plan is om in het gebouw interactieve tentoonstellingen, workshop- en debatruimtes en diverse trainingsfaciliteiten onder te brengen. Ook wordt aan de creatie van een (digitale) filmbibliotheek en een bijzonder restaurant. Kossmann.dejong gaat het overkoepelend concept de komende maanden uitwerken.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

BoschSlabbers wint ontwerpwedstrijd voor herinrichting Grote Markt in Hulst

Gisteren, 17:23

Mulder Zonderland ontwerpt berghut in Zwitserse Alpen

Gisteren, 16:00

Eindhoven opent in september voormalig Philips-landgoed voor publiek

Gisteren, 14:58

Tech-startups gezocht voor Ruud van Berkel Award 2025

Gisteren, 10:43

Gelderland roept op tot snellere procedures voor vol stroomnet

2 juli, 9:42

Zuid-Holland kijkt langs A4 en N11 naar ruimte voor zonnepanelen

1 juli, 4:31

MVRDV benoemt Floris Overheul tot nieuwe algemeen directeur

1 juli, 2:17

Meer hypotheekaanvragen voor verbouwing en verduurzaming huis

1 juli, 12:09

Noodroep KNVB aan politiek om sportaccommodaties te redden

30 juni, 12:16

Minder vergunningen voor nieuwbouwwoningen afgegeven in eerste vijf maanden

27 juni, 10:55
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland BV
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
IsoBouw Systems bv
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Building Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
FALK®
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan