V.l.n.r., boven: Annegien van Dijk, Jan Peter Wingender en Floris Overheul, beneden: Tim Vermeend, Jeroen de Willigen en Wouter Thijssen
Copyright: BNA
Copyright: BNA

BNA benoemt zes nieuwe bestuursleden

20 september 2023, 9:33
De BNA heeft een nieuw bestuur. Dinsdag heeft de ledenraad van de brancheorganisatie zes nieuwe bestuursleden benoemd, die het in juni afgetreden BNA-bestuur opvolgen. Dat heeft de BNA bekendgemaakt.

Annegien van Dijk (Brique Architecten), Floris Overheul (Mecanoo), Wouter Thijssen (MVSA Architects), Tim Vermeend (Urban Climate Architects), Jeroen de Willigen (De Zwarte Hond) en Jan Peter Wingender (Office Winhov) vormen het nieuwe BNA-bestuur, dat aanstaande vrijdag officieel aantreedt.

Het zestal, dat werd voorgedragen door een selectiecommissie onder voorzitterschap van architect Joost Ector, is volgens de BNA met een ruime meerderheid van de ledenraad tot het nieuwe bestuur gekozen. “Binnen een strakke planning is het gelukt om een mooi kernteam te formeren dat de BNA vanaf nu gaat besturen”, zegt Ector over de benoeming van het bestuur.

“Stuk voor stuk zijn het collega’s met een grote kennis van ons vakgebied en een waardevol eigen perspectief. Wel zien we nog lacunes in het team; onder de sollicitanten waren vrouwelijke kandidaten, jonge architecten en vertegenwoordigers van jonge bureaus dun gezaaid. Dat kan met verdere uitbreiding van het team worden verbeterd. Ik vertrouw erop dat dit nieuwe bestuur erin zal slagen om in de interessante tijd die voor ons ligt het belang van architectonische kwaliteit effectief te bepleiten”, aldus Ector.

“Architecten zijn inventieve probleemoplossers, en in Nederland spelen op dit moment een aantal grote complexe vraagstukken”, laat het nieuwe BNA-bestuur optekenen. “Veel van deze opgaven, zoals de klimaatverandering, de inclusieve samenleving en de huidige woningnood zijn ruimtelijk van aard. Dat vraagt onzes inziens zowel om een sterke positie van architecten in samenleving, als om het versterken van de kennis en kunde van de architecten zelf. Met dit bestuur gaan we daar hard aan werken.”

Nieuwe directeur en voorzitter
Het nieuwe bestuur gaat zich onder meer buigen over de toekomstige koers van de BNA en de benoeming van een nieuwe directeur en voorzitter. Sinds het vertrek van Fred Schoorl in april dit jaar wordt de BNA geleid door interim-directeur Han de Groot, die deze positie tot het eind van het jaar bekleedt.

In juli trad Jolijn Valk af als BNA-voorzitter. De benoeming van haar opvolger is uitgesteld tot er een nieuw bestuur is aangetreden. Het vorige bestuur trad op 22 juni af tijdens een vergadering met de ledenraad, waarbij het de verwachting was dat het bestuur Ron de Goeij zou voordragen als nieuwe voorzitter.

Gerelateerde nieuwsberichten

Gerelateerde podcasts

Andere nieuwsberichten

Haagse gemeenteraad stemt in met bouw van 11.400 woningen in nieuw stadscentrum

Gisteren, 16:20

Strijp-S krijgt woonbuurtje met karakteristieken voormalig Philips-terrein

Gisteren, 11:31

Inschrijving voor Rotterdam Architectuurprijs 2026 van start

Gisteren, 09:00

Binnentuin speelt belangrijke rol in woongebouw BuitenBuren Almere

27 februari, 4:12

Verkoopgolf van woningen door investeerders zet door

Gisteren, 14:57

Nieuwe windmolens komen in Europa vooral op land

Gisteren, 10:36

Onderzoek: kinderen spelen vaker buiten, groot verschil per plaats

27 februari, 5:04

'Gemeenten gaan weer voor grondbezit'

27 februari, 1:45

Terugkijken: KRO-NCRV Pointer onderzoekt waarom lege winkels geen woningen worden

27 februari, 12:06

OVV over fataal brugongeluk Lochem: onderlinge controle ontbrak

26 februari, 11:49
Ronnie WeessiesRedacteur
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan