Zelf energie opwekken moet aantrekkelijker

5 december 2011, 10:13
Inwoners van grote steden moeten ongeacht hun woonvorm net zo veel geld terugkrijgen van hun energieleverancier als ze zelf duurzaam stroom opwekken. Nu zit daar nog verschil in tussen bewoners verenigd in kleine verenigingen van eigenaren (vve) ten opzichte van grotere vve's en particulieren.

De vier grote steden Amsterdam, Rotterdam, Den Haag en Utrecht willen daar verandering in, schrijven ze in een brief aan de commissie Innovatie van de Tweede Kamer.

Huiseigenaren met zonnepanelen op het dak mogen de opbrengst aftrekken van wat ze aan energie verbruiken. Hiervoor wordt hetzelfde bedrag gerekend per kilowattuur dat de stroomleverancier de huiseigenaar in rekening brengt. Daardoor krijgen mensen een lagere energierekening.

Eigenaren met een gezamenlijk dak waar zonnepanelen op staan, mogen echter niet dezelfde prijs rekenen, behalve als het gaat om een vve met meer dan 20 woningen. Dat betekent dat zij niet dezelfde mogelijkheden hebben als mensen met een eigen dak om hun elektriciteitsrekening te beïnvloeden.

In de grote steden zijn echter veel meer kleinere vve’s. “Zo is de gemiddelde omvang van een vve in Rotterdam 4 woningen en in Den Haag 5 woningen”, schrijft de Rotterdamse D66-wethouder Alexandra van Huffelen (duurzaamheid) namens de vier grote steden.

“Wij hechten er aan dat ook huishoudens in onze steden beschikken over concrete mogelijkheden voor decentrale duurzame energieopwekking.”

Volgens Van Huffelen zijn er meer lokale bestuurders die dit probleem constateren. Ruim honderd bestuurders van gemeenten en provincies vinden ook dat de kleinere vve´s dat financiële voordeel moeten kunnen krijgen als ze zelf hun energie opwekken. Het geld dat zij van hun energieleverancier terugkrijgen is veel minder dan bij huishoudens in een vve met meer dan twintig woningen. De commissie Innovatie vergadert maandag over het onderwerp.

Bron: ANP

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Hedwig Heinsman toont 3D-geprinte optoppingen tijdens Architectuurbiënnale Venetië

Gisteren, 16:13

Robuust en energiezuinig depotgebouw voor Utrechtse collecties

Gisteren, 14:10

EGM architecten weerspiegelt merkidentiteit The Magnum Ice Cream Company in interieur hoofdkantoor

Gisteren, 11:21

Eerste grootschalige houten woongebouw van Rotterdam opgeleverd

Gisteren, 08:02

Rijksdienst voor Ondernemend Nederland: aanleg windmolens op land stokt

Gisteren, 12:03

Sociale veiligheid TU Delft volgens peiling nog ver te zoeken

12 mei, 5:20

Nieuwe vertraging dreigt voor renovatie Binnenhof

12 mei, 10:14

Woningcorporaties dreigen met juridische stappen om kabinet aan afspraken te houden

8 mei, 4:20

Kamernet: studentenkamer is ruim zes procent duurder dan vorig jaar

8 mei, 12:27

Herstel ‘onveilige’ vloer waterschapskantoor kost ruim tien miljoen

8 mei, 11:24
Atag Nederland
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland BV
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
IsoBouw Systems bv
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Building Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
FALK®
Tata Steel Colorcoat®
© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan