Deelname Foster aan toren Baltimore onzeker

25 oktober 2011, 10:55
Met Provast is er een nieuwe ontwikkelaar aangesteld voor de geplande toren Baltimore op de Wilhelminapier in Rotterdam. Het gebouw zal niet geheel volgens de oorspronkelijke plannen worden ontwikkeld. Zo kan een woordvoerder van Provast de deelname van architectenbureau Foster + Partners ‘ontkennen noch bevestigen’.

In 2007 werden de plannen voor de 170 meter hoge toren gepresenteerd. De oorspronkelijke ontwikkelaar ING Real Estate blijkt de ontwikkelrechten te hebben teruggegeven. Daarna nam Provast de ontwikkeling in handen. “We hebben het project niet van ING overgenomen, zoals in sommige media wordt gesuggereerd”, benadrukt woordvoerder Robert Jan Mansholt.

“Dit project past in de portefeuille van Provast”, verklaart Mansholt de keuze voor Baltimore. “Het is een uitdagend project op een bijzondere locatie, net als bijvoorbeeld de Markthal in Rotterdam en de Monarch in Den Haag. Daarnaast willen we uitgroeien tot een specialist op het gebied van herontwikkeling. Baltimore is natuurlijk geen pure herontwikkeling, maar wel gebaseerd op een bestaand plan.”

Het oorspronkelijke plan voorziet in 50.000 vierkante meter aan kantoorruimte, toch gewaagd in de huidige markt met veel kantorenleegstand. Provast lijkt niet bang zijn vingers te branden. “Het was al lange tijd de bedoeling dat deze ontwikkeling er zou komen. Het is onder meer op basis van onderzoek zo gepland en wij denken dat we het succesvol kunnen uitontwikkelen”, zegt Mansholt.

“We gaan wel het een en ander aan het plan wijzigen, maar ik kan daar nog niets over zeggen”, vervolgt de woordvoerder. Mansholt zegt dat ‘we’ momenteel aan de tekentafel zitten, maar of daar ook een vertegenwoordiger van Foster + Partners bij zit, laat hij in het midden.

“Momenteel kunnen we niets meer zeggen dan wat we in het persbericht naar buiten hebben gebracht. Alleen de deelname van de genoemde partijen, naast Provast is dat De Mik Bedrijfshuisvesting, is rond. Als u vraagt naar andere deelnemers, zoals Foster + Partners, kunnen we dat ontkennen noch bevestigen. We moeten eerst met de nieuwe visie aan de slag, later dit jaar brengen we daar meer over naar buiten.”

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Hedwig Heinsman toont 3D-geprinte optoppingen tijdens Architectuurbiënnale Venetië

1 uur geleden

Robuust en energiezuinig depotgebouw voor Utrechtse collecties

3 uur geleden

EGM architecten weerspiegelt merkidentiteit The Magnum Ice Cream Company in interieur hoofdkantoor

Vandaag, 11:21

Eerste grootschalige houten woongebouw van Rotterdam opgeleverd

Vandaag, 08:02

Rijksdienst voor Ondernemend Nederland: aanleg windmolens op land stokt

Vandaag, 12:03

Sociale veiligheid TU Delft volgens peiling nog ver te zoeken

Gisteren, 17:20

Nieuwe vertraging dreigt voor renovatie Binnenhof

Gisteren, 10:14

Woningcorporaties dreigen met juridische stappen om kabinet aan afspraken te houden

8 mei, 4:20

Kamernet: studentenkamer is ruim zes procent duurder dan vorig jaar

8 mei, 12:27

Herstel ‘onveilige’ vloer waterschapskantoor kost ruim tien miljoen

8 mei, 11:24
Atag Nederland
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland BV
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
IsoBouw Systems bv
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Building Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
FALK®
Tata Steel Colorcoat®
© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan