'Kantoren kunnen scholen worden'

24 juni 2011, 15:13
Gisteren zijn tijdens de BNA Onderzoeksdag de eerste uitkomsten gepresenteerd van zeven (ontwerp)studies. Er is onder andere aandacht besteed aan de indeling van zogenoemde ‘openluchtscholen’ en de invulling van leegstaande kantoorgebouwen.

Kantoorgebouwen zijn door hun binnenstedelijke locaties vaak erg geschikt voor woon- en zorgfuncties. Ook een onderwijsfunctie is volgens het onderzoek een goede mogelijkheid ter invulling van kantoorpanden. Scholen voor ‘competentiegericht leren’ kunnen gebruik maken van de kennis van bedrijven in de naastgelegen kantoorgebouwen door een samenwerkingsverband aan te gaan.

In een tweede onderzoek is gekeken naar hoe verouderde jaren zeventig-woonwijken duurzamer kunnen worden gemaakt en welke kleinschalige interventies er gedaan moeten worden om de woningen op korte termijn ‘groen’ te krijgen.

School van de toekomst
Onderzoek naar de ‘school van de toekomst’ richt zich op basisscholen, middelbare scholen en hoger onderwijs. Het blijkt dat de tevredenheid van de gebruikers van een schoolgebouw wordt bepaald door een aantal factoren: klimaat, flexibiliteit en de directe invloed die gebruikers op de omgeving kunnen uitoefenen.

Zo komt uit het onderzoek naar voren dat gebruikers van schoolgebouwen met een installatiesysteem minder tevreden zijn over het binnenklimaat dan scholen waar een raam open kan. Het geven van ‘buitenles’ verdient volgens de onderzoekers dan ook een overweging. De zogenoemde ‘openluchtschool’ van de toekomst heeft een laag energieverbruik en bevat zowel individueel als klassikaal onderwijs.

De komende periode worden verschillende onderzoeken van BNA Onderzoek afgerond en gepubliceerd. Nieuwe onderzoeken, onder andere naar de houdbaarheid van gebouwen en de ruimtelijke ingrepen die de leefomgeving van psychiatrische patiënten kunnen verbeteren, starten binnenkort.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Meer foto's en video van Eurostar-terminal op Amsterdam Centraal

4 juli, 1:27

De Nijs, LEVS en Lüning ontwikkelen biobased bouwmethodiek ‘Tim’ die houtbouw flexibel en betaalbaar moet maken

4 juli, 11:30

HAL en Boskalis kopen Nederlandse activiteiten VolkerWessels

4 juli, 10:00

BoschSlabbers wint ontwerpwedstrijd voor herinrichting Grote Markt in Hulst

3 juli, 5:23

Tweede Kamer draait bezuiniging Nationale Parken terug – natuurorganisaties reageren opgelucht

4 juli, 11:30

Rapport: wereldwijd groeit aantal toeristische trips in komende tien jaar met bijna 50%

4 juli, 10:30

TNO roept overheid op te investeren in hightechmegaclusters

4 juli, 9:30

Stadsverwarming komt deels in handen overheid, Kamer akkoord

4 juli, 8:30

Ontwikkeling van duurzame energie op land dreigt tot stilstand te komen

4 juli, 7:30

Gelderland roept op tot snellere procedures voor vol stroomnet

2 juli, 9:42
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland BV
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
IsoBouw Systems bv
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Building Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
FALK®
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan