Procedure bij gerechtshof over campus HvA

23 mei 2011, 9:25
Alternatief voor Vakbond (AVV) en de belangengroep Beter Onderwijs Nederland gaan de Ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam binnen enkele weken vragen onderzoek te doen naar het huisvestingsbeleid van de Hogeschool van Amsterdam (HvA). De Ondernemingskamer moet dan kijken hoe het precies zit met dat beleid en moet daar ook een oordeel over vellen.

Bestuurslid Peter Fonkert van AVV bevestigde zaterdag een bericht hierover in NRC Handelsblad. Volgens hem is het voor het eerst dat een hogeschool zich voor de Ondernemingskamer zou moeten verantwoorden.

Reden voor het verzoek zijn de plannen van de HvA bij de bouw van de nieuwe Amstelcampus. AVV en Beter Onderwijs Nederland plaatsen daar hun vraagtekens bij. De financiële risico’s voor de hogeschool zouden te groot zijn. Dat zou ten koste kunnen gaan van het onderwijs.

Tegenvallen
De twee vermoeden onder meer dat de HvA een groter deel van het eigen budget uitgeeft aan huisvesting dan het bestuur zegt. Ook zeggen ze dat de plannen voor de campus zijn gebaseerd op langdurige groei van het aantal studenten, terwijl dat in werkelijkheid wel eens zou kunnen tegenvallen.

AVV en Beter Onderwijs Nederland correspondeerden het afgelopen jaar met de HvA. Ook waren er enkele gesprekken. De twee partijen zeggen dat de hogeschool hun vragen echter niet naar tevredenheid heeft beantwoord.

De HvA deelt de zorgen van AVV en Beter Onderwijs Nederland niet, zei een woordvoerder in een reactie. Volgens hem blijven de risico’s binnen de perken en verloopt de realisatie van de campus tot nu toe voorspoedig en binnen budget. De zegsman wees er ook op dat de centrale medezeggenschapsraad van de onderwijsinstelling niets ziet in een procedure bij de Ondernemingskamer.

Grootste campus
De Amstelcampus, vlakbij NS-station Amstel, moet de grootste campus van de HvA worden. Hij moet gaan bestaan uit onder meer verschillende gebouwen voor onderwijs, circa 280 studentenwoningen en horecagelegenheden. Er moeten straks zo’n 30.000 studenten, docenten en medewerkers terecht kunnen. Enkele van de gebouwen zijn overigens al in gebruik.

Bron: ANP

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Office Winhov en Office Haratori herinterpreteren wederopbouw in ontwerp woontoren Opportuna

2 uur geleden

Hedwig Heinsman toont 3D-geprinte optoppingen tijdens Architectuurbiënnale Venetië

Gisteren, 16:13

Robuust en energiezuinig depotgebouw voor Utrechtse collecties

Gisteren, 14:10

EGM architecten weerspiegelt merkidentiteit The Magnum Ice Cream Company in interieur hoofdkantoor

Gisteren, 11:21

Aantal vergunningen voor tijdelijke woningen weer fors gestegen

2 uur geleden

Rijksdienst voor Ondernemend Nederland: aanleg windmolens op land stokt

Gisteren, 12:03

Sociale veiligheid TU Delft volgens peiling nog ver te zoeken

12 mei, 5:20

Nieuwe vertraging dreigt voor renovatie Binnenhof

12 mei, 10:14

Woningcorporaties dreigen met juridische stappen om kabinet aan afspraken te houden

8 mei, 4:20

Kamernet: studentenkamer is ruim zes procent duurder dan vorig jaar

8 mei, 12:27
Atag Nederland
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland BV
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
IsoBouw Systems bv
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Building Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
FALK®
Tata Steel Colorcoat®
© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan