Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project
Copyright: BiermanHenket
Copyright: BiermanHenket
Copyright: BiermanHenket
Copyright: BiermanHenket
Copyright: BiermanHenket
Bestaande situatie
Copyright: BiermanHenket

Kantoorcomplex door Goof Spruit bij station Utrecht krijgt tweede leven als De Nieuwe Tuin

Gisteren, 10:26
Het structuralistische kantorencomplex van architect Goof Spruit bij station Utrecht Centraal wordt verbouwd tot het nieuwe hoofdkantoor van pensioenuitvoeringsorganisatie PGGM. In het ontwerp van BiermanHenket behoudt het complex zijn kenmerkende honingraatstructuur, maar krijgt het een opener karakter. Ook wordt het gebouw zowel binnen als buiten vergroend.

Het uit 1977 stammende complex tussen Hoog Catharijne, TivoliVredenburg en het in ontwikkeling zijnde Smakkelaarsveld staat al dertien jaar leeg, sinds het vertrek van de Rabobank in 2013. Nu is de verbouwing tot De Nieuwe Tuin gestart, een 32.000 vierkante meter omvattend hoofdkantoor voor PGGM, dat begin 2028 opgeleverd moet worden.

Bij de verbouwing wordt goed ‘geluisterd’ naar het bestaande gebouw, laat BiermanHenket weten. Daarbij worden vragen gesteld als: wat is hier al aanwezig? Wat kan blijven? Wat verdient een nieuwe laag? Alle nieuwe constructieve toevoegingen, onder meer voor het vijf verdiepingen hoge glazen atrium, worden uitgevoerd met Europees constructiehout.

Door het vergroten van de raampartijen en andere toevoegingen van glas opent het complex zich meer naar de omgeving. De vernieuwde groene binnentuin, waar daglicht het complex binnenkomt en het verloop van de seizoenen ervaarbaar zal zijn, vormt het hart van het ontwerp. De binnentuin wordt net als het interieur en delen van de gevel ruim voorzien van groen.

“Nieuwe daktuinen brengen de stad op ooghoogte en maken ruimte voor ontmoeting in de open lucht, omringd door groen”, stelt BiermanHenket, dat het groenplan ontwierp in samenwerking met Copijn.

Het interieur wordt in samenwerking met Studio Groen+Schild ontworpen. “Hierbij staat de menselijke maat centraal. Goede akoestiek, tactiele materialen, plekken voor concentratie en voor ontmoeting. We ontwerpen geen anonieme, grote kantoorvloeren, maar een omgeving waarin je je kan oriënteren. Waar hout, groen en tactiliteit bijdragen aan een gevoel van rust en geborgenheid, midden in de dynamiek van de stad”, aldus de architecten.

Netcongestieverzachter
Andere betrokken partijen bij de realisatie van De Nieuwe Tuin zijn Boelens de Gruyter, Schroders Capital, Dura Vermeer en PGGM. Om het project te kunnen realiseren, gaat het gebouw de eerste tien jaar fungeren als een ‘netcongestieverzachter’. Er worden twee generatoren in de kelder van het gebouw geplaatst, die uitsluitend op piekmomenten in de stroomvraag worden ingeschakeld. Deze tijdelijke oplossing wordt gehanteerd totdat netbeheerder Stedin het elektriciteitsnet heeft uitgebreid.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Groningen stelt gebiedsvisie voor wijk De Nieuwe Held vast

Gisteren, 15:45

Bouw paviljoen van Atelier PUUUR met buurtfunctie en voorzieningen gestart

Gisteren, 14:06

Zeven ontwerpteams aan de slag met herontwikkeling Bernhardkazerne Amersfoort

Gisteren, 11:44

PLNLstudio interpreteert hoofdvorm van eerder getransformeerde opslagtank

10 maart, 3:48

Raad van State blokkeert plan voor verbouwing ring Utrecht

Gisteren, 16:31

Provincie akkoord met natuurherstel voor nieuwe ASML-campus

Gisteren, 12:30

CBS: uitstoot gestegen in 2025, klimaatdoelen verder uit zicht

Gisteren, 09:20

Renovatie Belgisch Justitiepaleis loopt op tot zeshonderd miljoen euro

10 maart, 2:33

Zuid-Holland stemt in met bouwplannen 285.000 huizen tot 2036

10 maart, 12:12

Fors meer omzet bouwbedrijf Dura Vermeer door grote vraag

10 maart, 9:48
Ronnie WeessiesRedacteur
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan