Zuid-Hollandse miljoenen naar snelle oplossingen vol stroomnet

21 januari, 9:23
De provincie Zuid-Holland trekt ruim 16 miljoen euro extra uit om te proberen de problemen op het volle stroomnet versneld op te lossen. In een groot deel van Zuid-Holland is sprake van netcongestie, wat betekent dat onder meer bedrijven en scholen nauwelijks nieuwe of grotere stroomaansluitingen kunnen krijgen. Netbeheerders investeren miljarden euro's in de uitbreiding van het net, maar het duurt jaren voordat dit is gerealiseerd.

Om in de tussentijd problemen op te lossen of te voorkomen, pakt Zuid-Holland ‘een coördinerende en regisserende rol’. Zo zet de provincie een ‘vliegende brigade’ op die gemeenten en netbeheerders kan helpen de benodigde procedures bij de uitbreiding van elektriciteitsstations te versnellen. Zuid-Holland investeert ook in onderzoek naar geothermie: aardwarmte om huizen mee te verwarmen. De provincie besteedt een deel van het geld aan zes pilots om oplossingen voor netcongestie in de praktijk te testen.

Op initiatief van de coalitiepartijen GroenLinks-PvdA, BBB, VVD en CDA haalden de Provinciale Staten afgelopen zomer 120 miljoen euro uit de spaarpot (algemene vrije reserve) van de provincie, bedoeld om ‘urgente opgaven’ snel aan te pakken. Het college van Gedeputeerde Staten heeft een plan gemaakt voor de besteding van dit geld. De Zuid-Hollandse politiek bespreekt dat voorstel binnenkort.

Aanpak landelijk gebied
Het grootste bedrag, 40 miljoen euro, wordt achter de hand gehouden voor de aanpak van het landelijk gebied. Eind vorig jaar ontving de provincie de plannen hiervoor uit de diverse gebieden. Zuid-Holland stelt 30 miljoen beschikbaar voor investeringen in de regionale economie. De provincie trekt ook 19 miljoen extra uit om de woningbouw te stimuleren en 10 miljoen om het provinciale fietsnetwerk te verbeteren.

Voor de aanpak van netcongestie is 16,6 miljoen gereserveerd. “Zonder actie vallen projecten stil: laadpalen kunnen niet geplaatst worden, warmtenetten komen niet verder en bedrijven kunnen niet uitbreiden of verduurzamen. In sommige gebieden is de situatie zo ernstig dat de netveiligheid al in 2026 gevaar loopt. Daarom is directe inzet noodzakelijk”, aldus het dagelijks provinciebestuur.

De landelijke netbeheerder TenneT vreest dat in de loop van dit jaar in de Rotterdamse haven en op de Zuid-Hollandse eilanden problemen kunnen ontstaan door overbelasting van het stroomnet, vooral in de zomer en in de nachtelijke uren.

Bron: ANP

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Groen licht voor nieuwbouw Theater Lampegiet in Veenendaal

23 januari, 3:29

CRa doet toekomstig kabinet twaalf aanbevelingen over woningcrisis

23 januari, 2:14

Voorlopig ontwerp van KRFT voor kindcentrum in Uithoorn gepresenteerd

23 januari, 1:20

Plegt-Vos realiseert legeringsgebouwen met duizend bedden voor Defensie

23 januari, 10:49

Tijdschrift Forum trapt nieuwe reeks af met nummer over ongelijkheid

23 januari, 4:13

AFFR toont film over Irakese stad Mosul nogmaals

23 januari, 11:53

Komende twee jaar vierduizend nieuwe sociale huurwoningen in Rotterdam

23 januari, 9:34

PBL: nieuwe natuur nodig, combinatie met landbouw niet genoeg

22 januari, 3:01

OVV: Nederland onvoldoende voorbereid op gevolgen extreme regen

22 januari, 10:32

Recordstroomverbruik China door elektrisch rijden en datacenters

22 januari, 9:08
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan