Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project
Copyright: Heijmans

Bouwer Heijmans koopt branchegenoot voor groei in Brainport-regio

9 juli 2024, 13:41
Bouwconcern Heijmans koopt een kleinere branchegenoot in Brabant voor 13 miljoen euro. Met de overname van bouwer Van Gisbergen hoopt het bedrijf een sterke positie te veroveren op de markt voor woningbouw in de regio Eindhoven. De vraag naar nieuwe huizen is daar de komende jaren groot door de sterke groei van de techsector in die streek, die dankzij de aanwezigheid van bedrijven als NXP en ASML ook wel de Brainport wordt genoemd.

“Van Gisbergen heeft een grondportefeuille en een sterke reputatie in een groeiende regio van Nederland. Met deze transactie onderstrepen wij ons vertrouwen in de Nederlandse woningmarkt”, stelt Ton Hillen, topman van Heijmans. “De onderliggende vraag naar nieuwbouwwoningen in de regio Groot-Eindhoven blijft immers onverminderd hoog, door sterke economische groei en de groeiende bevolking.”

Van Gisbergen blijft zelfstandig opereren. De huidige directeur en aandeelhouder, Peter van Gisbergen, blijft tot het einde van volgend jaar actief bij het bedrijf voor de overdracht van taken. Van Gisbergen heeft zo'n 55 medewerkers en boekte vorig jaar een omzet van 45 miljoen euro en een nettowinst van 3 miljoen euro.

Na de overname, die de Autoriteit Consument & Markt nog moet goedkeuren, heeft Heijmans in een keer 2200 nog te bouwen woningen erbij in zijn portefeuille. Die zogeheten grondposities liggen in de regio tussen Eindhoven en Tilburg.

Brabant telt enkele grote bedrijven in de chipindustrie en ook veel toeleveranciers van die technologiebedrijven. Onlangs was chipmachinemaker ASML nog kritisch over het vestigingsklimaat voor bedrijven en hoogopgeleide internationale werknemers. Een punt van zorg daarbij was de krappe woningmarkt in de regio.

Geen opvolger
Peter van Gisbergen, kleinzoon van de oprichter van het 124 jaar oude bedrijf, zegt dat hij al een tijd op zoek was naar een koper omdat hij geen opvolger kon vinden. “Hierbij waren voor mij drie criteria van belang: dat er met respect met de werknemers wordt omgegaan en dat iedereen mee over kan; dat het bedrijf onder eigen naam zelfstandig voortgezet kan worden; dat er vanuit de locatie in Hooge-Mierde gewerkt kan blijven”, zegt hij.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Nominaties voor de Vakjuryprijs Tilburg Architectuurprijs bekend gemaakt

Gisteren, 14:46

Powerhouse Company debuteert in Midden-Oosten met hoofdkantoor ingenieursbedrijf

Gisteren, 11:53

Midwerk – hoofdgebouw met houten constructie, hergebruikt stalen skelet in hal erachter

Gisteren, 10:00

INBO ontwerpt woongebouwen aan spoorpark in Amsterdam Nieuw-West

Gisteren, 09:00

Minder nieuwbouwwoningen in eerste kwartaal dan 2025

Gisteren, 11:06

D66 begint in debat over 'IJstad' in Markermeer, anderen kritisch

Gisteren, 09:10

Brandweer, provincies en VNG roepen Rijk op bouwregels te herzien

28 mei, 10:57

Belgische architect en filosoof Gideon Boie overleden

27 mei, 12:19

Aantal miljoenenwoningen vorig jaar met 22 procent toegenomen

27 mei, 9:32

Oprichter en directeur Marjan Minnesma van Urgenda overleden

26 mei, 2:29
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan