Copyright: Binyan / 3XN
Copyright: Binyan / 3XN

3XN ontwerpt hybride houten kantoorgebouw op Zuidas

14 juni 2024, 9:00
Aan het Mahlerplein, op de plek van Circl, verrijst een vijftien verdiepingen tellend kantoorgebouw met een hybride houtstructuur naar ontwerp van 3XN GXN. Het project markeert de start van de herontwikkeling van het ABN AMRO-complex, dat Victory Group in 2021 van de bank heeft overgenomen.

Het nieuwe kantoorgebouw heeft de naam Mahler 1 gekregen. Samen met het ertegenover gelegen gebouw Ito kadert het gebouw het Mahlerplein in het hart van de Amsterdamse Zuidas. In de plint is ruimte voor publieke voorzieningen. De entree tot de kantoren erboven strekt zich uit over twee verdiepingen die onderling met elkaar worden verbonden door een tribunetrap.

De schaal van het 25.000 vierkante meter grote en 59 meter hoge kantoorgebouw wordt richting het plein effectief verkleind door spiralen van groene balkons, die de kantoren daarachter ook een prettige uitloop naar buiten geven. Het spiralende, groene landschap is ontworpen door Erik Dhont Landscape Architects. 

Naar boven toe heeft het gebouw een eenvoudigere, verticale geleding. In de vinnen tussen de ramen zijn PV-panelen geïntegreerd.

De kern en onderste lagen van het kantoorgebouw zijn uitgevoerd in beton, het bovenste deel heeft houten vloeren en kolommen. De kantoorvloeren zelf zijn zeer flexibel qua indeling. Het gebouw moet een Breeam Excellent certificering krijgen.

“In ons ontwerp introduceren we een sterkere differentiatie in schaal, volume en detail dan je meestal bij kantoren ziet. Het gebouw richt zich nadrukkelijk op het Mahlerplein, waar het op ooghoogte activerend werkt”, vertelt architect en partner Christian Veddeler, ook hoofd van de Amsterdamse vestiging van 3XN. “Met Mahler 1 willen we een sociale, groene en gezonde werkomgeving realiseren, een nieuw icoon voor de Zuidas, die de dagelijkse reis van huis naar kantoor en omgekeerd meer dan waard maakt.”

De bouw van Mahler 1 start naar verwachting in de eerste helft van 2025. Eind 2027 moet het gebouw dan af zijn. In Amsterdam heeft 3XN eerder het Muziekgebouw aan ‘t IJ ontworpen. Dat opende in 1997 haar deuren. Vorig jaar heeft 3XN een kantoor geopend in Amsterdam. Deze vestiging van het bureau staat onder leiding van Christian Veddeler en richt zich op projecten in de Benelux en Duitsland.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Team met Studio Prototype en Hollandse Nieuwe renoveert rijkskantoor Maastricht

12 minuten geleden

Glazen façade van MVRDV siert flagshipstore in Beijing

2 uur geleden

Stadsbalkon Groningen moet plaatsmaken voor groene voorzijde station

Gisteren, 15:44

Complex van Superimpose bedient gemeenschap in Dongguan

Gisteren, 14:25

Zuidelijke provincies: in elke provincie een rijksmuseum

1 uur geleden

Zeeland en Rijk onderzoeken samen alternatief voor Zeelandbrug

Gisteren, 16:29

Katwijk mag na jaren vertraging woonwijk met 5600 huizen bouwen

Gisteren, 13:04

Europese klimaatdienst: klimaatdoel dreigt al tegen 2030 te sneuvelen

Gisteren, 10:31

INBO benoemt Fokke de Vries tot partner

13 januari, 2:10

CPB: bijna 12.000 huurders van corporatiewoning hebben koophuis

13 januari, 12:39
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan