Alliantie: apart transitiefonds nodig voor duurzame mobiliteit

19 juni 2023, 12:14
Om de overgang naar duurzame mobiliteit betaalbaar te houden voor burgers en bedrijven, moet de overheid het Klimaatfonds uitbreiden met een transitiefonds voor mobiliteit. Dat stelt de Mobiliteitsalliantie, een belangenvereniging waarbij onder meer de ANWB, de RAI Vereniging en de NS zijn aangesloten. Volgens de alliantie wordt van het huidige Klimaatfonds slechts 1,7 procent van het beschikbare budget uitgetrokken voor het verduurzamen van mobiliteit, terwijl de sector 18 procent van de CO2-reductie voor zijn rekening neemt.

De Mobiliteitsalliantie zegt dat die verhoudingen scheef zijn en dat een meer evenwichtige verdeling hard nodig is. Het geld moet onder meer gaan naar elektrificatie van het Nederlandse wagenpark, maar ook naar het openbaar vervoer. Het ov kampt namelijk met tegenvallende reizigersaantallen en hoge kosten, terwijl het openbaar vervoer wel een belangrijke bijdrage moet leveren aan de klimaatproblematiek.

Het Klimaatfonds van minister Rob Jetten heeft momenteel een omvang van 35 miljard euro en de Mobiliteitsalliantie wil dus een veel groter deel van dat geld. Naast betaalbaarheid van duurzame mobiliteit kan het transitiefonds ook helpen met het verzekeren van draagvlak bij burgers en bedrijven, aldus de oproep van de 26 partijen die zijn aangesloten bij de alliantie.

“Mobiliteit is van grote betekenis voor de welvaart en het welzijn van Nederland. Elke dag zijn miljoenen mensen onderweg naar werk, school, vrienden of familie. Maar dat moet wel betaalbaar blijven. Als de verduurzaming van mobiliteit vrijwel volledig voor rekening van burgers en bedrijven komt zal het draagvlak daarvoor snel afnemen, met alle gevolgen van dien. Stimuleringsmaatregelen blijven daarom hard nodig”, zegt Marga de Jager, voorzitter van de Mobiliteitsalliantie, in een verklaring.

Bron: ANP

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Woongebouw Voltage grote winnaar Groninger Architectuurprijs 2026

Gisteren, 14:13

Plan Welzijnsoord Veenkoloniën landelijke winnaar Eo Wijersprijsvraag

Gisteren, 09:03

Mei architects and planners – genomineerd voor prijs Architect van het Jaar 2026

Gisteren, 09:00

Forum Magazine wijdt nummer aan architectuur en de koolstofdioxide-crisis

2 oktober, 2:40

Opnieuw minder nieuwbouwwoningen verkocht dan jaar eerder

Gisteren, 15:17

Katwijk stemt in met komst miljardenfabriek Amerikaanse farmaceut

Gisteren, 10:01

Vol stroomnet zet ook bijna voltooide woningbouwprojecten klem

2 oktober, 3:35

Boekholt-O'Sullivan komt met verplicht register voor makelaars

2 oktober, 9:29

Haskoning neemt Nelissen Ingenieursbureau over

1 oktober, 12:15

Liander: tekort bouwgrond laat wachtlijsten energienet oplopen

1 oktober, 11:19
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light + Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico Flooring
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap