Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project
Copyright: Jannes Linders
Copyright: Jannes Linders
Copyright: Jannes Linders
Copyright: Jannes Linders
Copyright: Jannes Linders
Copyright: De Nijl Architecten

De Nijl Architecten presenteert eerste gebouwen Woonpark Jos van Geel

16 januari 2023, 15:49
In Antwerpen zijn de eerste twee blokken van het Woonpark Jos van Geel opgeleverd. De door De Nijl Architecten ontworpen woongebouwen vormen de eerste vervangende nieuwbouw voor een aantal flats die aan vervanging toe zijn. Samen met de andere toekomstige gebouwen vormen de twee blokken een ensemble, dat contrasteert met de heterogene omgeving.

Tegelijk moeten de gebouwen en de parkachtige setting waarin ze staan het stadsweefsel herstellen, laat De Nijl weten. Op de projectlocatie in Deurne worden zo’n 250 sociale huurwoningen vervangen door evenveel nieuwe sociale woningen. Het aangrenzende ziekenhuis AZ Monica gaat zijn gebouw eveneens vervangen door nieuwbouw met een ondergrondse parkeergarage.

Het nieuwe ziekenhuiscomplex gaat oostzijde van het woonpark begrenzen. De nu opgeleverde (en later dit jaar bewoonde) woongebouwen door De Nijl vormen de ā€˜hoekpunten’ van de toekomstige bebouwing met sociale woningen. De gebouwen zijn voorzien van duidelijke voor- en achterkanten en zijn gerealiseerd in een ā€˜blond’ materialenpalet dat optimisme en frisheid moet uitstralen.

CarrƩ en Haak
De gebouwen Haak en CarrƩ staan aan de Stevenslei. Het eerstgenoemde gebouw is drie lagen hoog en bestaat uit een mix van appartementen en grondgebonden rijwoningen. CarrƩ is in de basis vier verdiepingen hoog, met een extra laag aan de zijde van het park. De woningtoegangen liggen aan doorgangen die in de toekomst een groen karakter zullen hebben.

CarrƩ is georganiseerd rond een binnentuin met portieken in de hoeken en in het midden van elke gevel. Binnen deze opzet is een variatie aan woningtypes gemaakt, alle met een royale buitenruimte in de vorm van een loggia of een overhoeks balkon in het verlengde van de leefruimte. De buitenruimtes zijn alle gelegen op de zon en bieden zicht op het park.

Groene centrale ruimte
Het autovrije Woonpark Jos van Geel wordt georganiseerd rond een open, groene centrale ruimte. De bouwvelden voor de nieuwe woningen liggen rond deze ruimte. ā€œDe bouwvelden spelen in op de structuur van kleine bouwblokken die we in de omgeving ook vaak aantreffen. Het nieuwbouwproject vormt als het ware de ā€˜kit’ tussen de verschillende ruimtelijke fragmenten in de rand van het bouwblokā€, laat De Nijl Architecten weten.

Het architectenbureau werkt voor het Woonpark Jos van Geel samen met Bleeker Nauta Landschapsarchitecten en ARA Atelier Ruimtelijk Advies.

Gerelateerde nieuwsberichten

Gerelateerde video's

Andere nieuwsberichten

Boek Timbercraft belicht wortels Oost-Aziatische houtbouwkunst

1 uur geleden

Schiphol maakt nieuwe 'huisarchitecten' bekend

3 uur geleden

Cultuurfonds lanceert vierde Open Call Architectuur en Bouwkunst

Gisteren, 16:44

Utrecht wil tienduizend woningen bouwen in Stadseiland-Zuid

Gisteren, 15:38

Minister: meer geld nodig voor Warmtefonds voor duurzamere woning

53 minuten geleden

Kadaster: nieuwbouwappartementen in trek bij oudere kopers

3 uur geleden

SER adviseert kabinet: wees standvastig in verduurzamingsbeleid

Gisteren, 11:03

Omzet Ballast Nedam gestegen, ook orderboek groeit

24 maart, 1:20

Woningcorporaties bouwden in 2025 meeste huizen in jaren

24 maart, 11:16

ACM: meer onderzoek nodig naar overname bouwer VolkerWessels

23 maart, 1:25
Ronnie WeessiesRedacteur
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan