Copyright: Frans Parthesius
Copyright: Frans Parthesius
Copyright: Frans Parthesius
Copyright: Frans Parthesius
Copyright: Frans Parthesius
Copyright: Frans Parthesius
Copyright: Frans Parthesius
Copyright: Frans Parthesius
Copyright: Frans Parthesius
Copyright: Frans Parthesius
Copyright: Frans Parthesius
Copyright: Frans Parthesius
Copyright: Frans Parthesius
Copyright: Frans Parthesius
Copyright: Frans Parthesius
Copyright: Frans Parthesius
Copyright: Frans Parthesius
Copyright: Studioninedots
Copyright: Studioninedots
Copyright: Studioninedots
Copyright: Studioninedots
Copyright: Studioninedots
Copyright: Studioninedots
Copyright: Studioninedots
Copyright: Studioninedots
Copyright: Studioninedots
Copyright: Studioninedots
Copyright: Frans Parthesius

Drie panden samengevoegd tot nieuw hoofdkantoor Lieven de Key

27 juni 2022, 9:01
In Amsterdam is het nieuwe hoofdkantoor van woningbouwvereniging Lieven de Key opgeleverd. Drie panden tussen de Hoogte Kadijk en de Nieuwevaart zijn gerestaureerd, gerenoveerd en samengevoegd tot één complex. Studioninedots is verantwoordelijk voor het ontwerp.

In het nieuwe hoofdkantoor van Lieven de Key zijn twee locaties van de woningbouwvereniging samengevoegd; het bestaande kantoor op dezelfde plek en een vestiging in de Turbinestraat. Op de laatstgenoemde locatie zullen sociale woningen worden gebouwd. In het nieuwe hoofdkantoor is een grote werkomgeving gerealiseerd, met als middelpunt een atrium.

Hoewel de drie samengevoegd panden qua uitstraling verschillen, is er eenheid gecreëerd door op straatniveau een plint met een betonnen kader en grote raampartijen te realiseren. Ter plaatse van het atrium zijn het kader en raampartijen verhoogd. Dit zorgt niet alleen voor veel daglicht binnen, maar maakt ook de ruimte en activiteiten in het kantoor zichtbaar van buitenaf.

In het atrium is een dubbele trap met splitlevel-bordessen gerealiseerd, waar de werknemers elkaar kunnen ontmoeten tussen de verdiepingen. De beplanting volgt de trapleuning helemaal tot boven. De zogenoemde groene long van het complex verbindt de gebouwelementen en de verdiepingen en stimuleert beweging en interactie tussen de verschillende afdelingen. Collectieve functies zijn zoveel mogelijk rond de trap georganiseerd, ruimtes die meer rust behoeven bevinden zich op grotere afstand van het atrium.

Open werkomgeving
Door zoveel mogelijk materialen uit de panden weg te halen, kon een open werkomgeving met meer vrije hoogtes worden gerealiseerd. Nieuwe materialen die werden toegepast hebben een natuurlijk karakter, zoals hout. Door middel van afwisselende sferen, veel daglicht en de ruime aanwezigheid van groen is getracht om een prettige omgeving voor de medewerkers te realiseren.

Aan dat laatste aspect moeten ook het publieksrestaurant aan de Kruithuisstraat, de collectieve ruimte naast de Hoogte Kadijk en een apart te programmeren Werklab bijdragen. Daarnaast is in de plaats van een voormalige parkeerplaats tussen de gebouwen een tuin gerealiseerd, die zichtbaar is vanuit de kantoren en vanaf het water van de Nieuwevaart.

De plantenrijke binnentuin, die grenst aan de Nieuwevaart, is ontworpen door DELVA Landscape Architecture  | Urbanism. Twee boompalen vormen de blikvangers, creëren een verticale geleding en maken het groen ook zichtbaar voor de hoger gelegen verdiepingen. De tuin is schaduwrijk en is daarom ingericht met een selectie van schaduwminnende varens, hosta’s, geraniums, brunnera en herfstanemonen. In het voorjaar brengen de bloeiende bolplanten de tuin tot leven.

Het kantoor is onderscheiden met een BREAAM-In-Use Excellent-certificering.

Gerelateerde nieuwsberichten

Gerelateerde video's

Andere nieuwsberichten

Proeftuin Cajanus van team met HBB groep en FARO wint tender in Haarlem

Gisteren, 15:19

Rotterdam gestart met metamorfose Hofplein naar groen stadsplein

Gisteren, 13:01

Verlaten kade achter Schiehavenhallen vormt festivalhart Rotterdam Architectuur Maand

Gisteren, 11:10

Hilversumse Architectuurprijs voor projecten van Monadnock en De Koning Architecten

Gisteren, 10:15

Huurders kunnen uit minder huizen kiezen, ook in middensegment

1 uur geleden

Minder geloof in afhandeling aardbevingsschade onder dit kabinet

Gisteren, 16:20

Joost Wetzel benoemd tot associate bij Mei architects and planners

Gisteren, 11:15

Engie: groen gas nodig want warmtenet werkt niet voor veel huizen

14 april, 1:23

Brabant verkent mogelijke locaties kleine kerncentrales

14 april, 9:22

Keijzer wil soepeler huurregels om hogere huren mogelijk te maken

10 april, 5:51
Ronnie WeessiesRedacteur
Atag Nederland
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland BV
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
IsoBouw Systems bv
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Building Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
FALK®
Tata Steel Colorcoat®
© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan