Projecten
Producten
Bedrijven
Vacatures
Agenda
Awards
Podcasts
more_horiz
Videos
Magazine
Favorieten
Profiel
Uitloggen
Marc Koehler Architects en ANA Architects – Robin Wood in Amsterdam
Copyright: Marc Koehler Architects en ANA Architects / Beauty & The Bit
Marc Koehler Architects en ANA Architects – Robin Wood in Amsterdam
Copyright: Marc Koehler Architects
MeesVisser – Woongebouw met Lister Buildings in Amsterdam
Copyright: Element Visualizations
MeesVisser – Woongebouw met Lister Buildings in Amsterdam
Copyright: Element Visualizations
Arons en Gelauff Architecten – Xylino in Almere
Copyright: Arons en Gelauff Architecten
Arons en Gelauff Architecten – Xylino in Almere
Copyright: Arons en Gelauff Architecten
Finch Buildings – Woongebouwe in Amsterdam
Copyright: Finch Buildings
Finch Buildings – Woongebouw in Alkmaar
Copyright: Finch Buildings
RAU en SeARCH – Juf Nienke in Amsterdam
Copyright: 3D Studio Prins
RAU en SeARCH – Juf Nienke in Amsterdam
Copyright: Stijn Poelstra
Concrete – Woongebouw met bouwsysteem van MOOS
Copyright: Concrete
DP6 architectuurstudio – Paviljoen volgens houtkern bouwmethode op de Floriade
Copyright: DP6 architectuurstudio
Studio Nauta – Garden with Housing in Arnhem
Copyright: Max Hart Nibbrig
Studio Nauta – Garden with Housing in Arnhem
Copyright: Paul Swagerman
Space&Matter – Woonbuurt volgens Boombuilds-bouwconcept in Amersfoort
Copyright: Space & Matter
Loer Architecten – Woongebouw volgens Fletts-bouwconcept in Culemborg
Copyright: Loer Architecten
Marc Koehler Architects en ANA Architects – Robin Wood in Amsterdam
Copyright: Marc Koehler Architects / Beauty & The Bit
Architectenweb symposium: modulaire woningbouw in hout
15 maart 2022, 11:20
Op maandagmiddag 11 april 2022 organiseert Architectenweb in samenwerking met Pakhuis de Zwijger een symposium over de stormachtige ontwikkelingen rond modulaire woningbouw in hout. Welke initiatieven zijn er zoal? En welke mogelijkheden biedt het ontwerpen en bouwen met af fabriek al complete units (3D) of gelaagde elementen (2D)?
Op deze middag willen we een eerste overzicht bieden van de ontwikkelingen en innovaties op het gebied van modulair bouwen in hout in relatie tot de woningbouwopgave in Nederland. Daarbij willen we echt de diepte in gaan wat betreft het fabrieksmatig bouwen van complete units (3D), maar ook de mogelijkheden van het fabrieksmatig bouwen van gelaagde elementen (flatpacks, 2D).
Wat betreft het ontwerpen en bouwen met units delen Floor Arons (
Arons & Gelauff Architecten
) met Thomas Steigenga (
Sustainer Homes
), Jurrian Knijtijzer (
Finch Buildings
) en Dennis Grootenboer (
RAU
) hun ervaringen tot zover, waarbij die laatste ook aan zal geven hoe dit nog circulairder kan. Wat betreft het bouwen met units wordt er volop geïnnoveerd en Kyra Galjee (
MOOS
) en Richelle de Jong (
DP6 architectuurstudio
) delen de concepten waaraan zij werken. Daarbij richt MOOS zich op een hybride houten-betonnen draagconstructie en is DP6 architectuurstudio betrokken bij de ontwikkeling van de houtkern bouwmethode die nu op de Floriade voor het eerst beproefd wordt.
Het werken met units (3D) wordt door een aantal partijen aangevuld met het werken met gelaagde elementen (2D). Jan Noorda (
Lister Buildings
) zal ingaan op hoe zij beide in één samenhangend bouwkundig systeem hebben gecombineerd. Jan Nauta (
Studio Nauta
) heeft positieve ervaringen met het werken met gelaagde elementen (2D) en ziet daar veel mogelijkheden. Hij ziet voor zich dat alle lagen van het gebouw er af fabriek al op zitten en dat gebouwen op de bouwplaats als flatpacks in elkaar gezet kunnen worden.
Rond het modulair bouwen in hout ontstaan ook nieuwe platformen die de kennis hiervan in brede zin, of van een specifieke bouwmethode, willen bundelen en voor opdrachtgevers en architecten beschikbaar willen maken. Kinan Fleihan (
Boombuilds
) vertelt over hun ervaringen tot zover en de ontwerpen die ze met allerlei architectenbureaus (Space & Matter, KRFT, NL Architects en anderen) hebben voorbereid en nu willen vermarkten. Dennis van Lith (
Fletts
) vertelt over het door hen ontwikkelde concept om appartementengebouwen te bouwen met vlakke maar gelaagde elementen en het eerste ontwerp dat Loer Architecten hiermee gemaakt heeft.
De middag wordt afgesloten door Eric Thijssen (
Marc Koehler Architects
) die niet alleen aan een reeks van woongebouwen uit 3D en 2D elementen heeft ontworpen, maar daarbij ook pleit om ons te richten op ‘open bouwen’. Met zijn bureau heeft hij de gemeente Amsterdam ook geadviseerd rond de eerste houten woonwijk die aan de rand van het Nelson Mandelapark in de stad gaat verrijzen.
Waarom is modulair bouwen in hout interessant?
Vanwege de snelheid en bouwkwaliteit. In plaats van op de bouwplaats, in weer en wind, aan steeds unieke gebouwen te werken, valt er wat voor te zeggen om in de fabriek continu door te werken aan hetzelfde bouwsysteem. Op de bouwplaats hoeven deze units (3D) of elementen (2D) dan enkel nog gemonteerd te worden.
Daarbij biedt deze benadering juist bij het bouwen in hout een aantal voordelen, zoals dat een houten constructie vanwege zijn relatief lichte gewicht eenvoudiger te transporteren is en op z’n plaats is te hijsen, maar ook dat de units of elementen op de bouwplaats direct waterdicht kunnen zijn, wat bij bouwen in hout wel zo prettig is.
Dit alles komt bovenop de evidente voordelen van bouwen in hout wat betreft duurzaamheid. De ambitie van de Metropoolregio Amsterdam is om vanaf 2025 een vijfde (!) van de nieuwe woningen in hout te realiseren. Naast het maatwerk bouwen in hout lijkt daarom ruimte voor modulair bouwen in hout.
Het symposium vindt plaats in de Grote Zaal van Pakhuis de Zwijger en wordt gemodereerd door JaapJan Berg (Bergplaats).
Programma
13:30u-14:00u – Inloop
14:00u-15:15u – Floor Arons (Arons & Gelauff Architecten) met Thomas Steigenga (Sustainer Homes), Jurrian Knijtijzer (Finch Buildings), Dennis Grootenboer (RAU), Kyra Galjee (MOOS) en Richelle de Jong (DP6).
15:15u-15:45u – Pauze
15:45u-17:00u – Jan Noorda (Lister Buildings), Jan Nauta (Studio Nauta), Kinan Fleihan (Boombuilds), Dennis van Lith (Fletts) en Eric Thijssen (Marc Koehler Architects)
17:00u-18:00u – Netwerkborrel
Schrijf je nu gratis in voor het symposium (Pakhuis de Zwijger)
Bij jouw aanmelding vragen we jouw naam, functie, bedrijf en e-mailadres. Dan kunnen we iedereen van tevoren een deelnemerslijst sturen en kunnen we voor iedereen een badge voorbereiden. Op die manier kunnen er deze middag effectief nieuwe contacten gelegd worden.
Architectenweb Partnernetwerk
Vanuit het Architectenweb Partnernetwerk worden door het jaar heen verschillende evenementen georganiseerd, steeds rond een ander actueel thema. Eerder zijn bijvoorbeeld events georganiseerd rond ontwerpen in virtual reality, verder bouwen aan bestaande scholen en het nieuwe hybride stadsblok.
Voor architecten, adviseurs en opdrachtgevers zijn de netwerkevenementen gratis toegankelijk. Wat de maakindustrie betreft zijn de evenementen exclusief toegankelijk voor de Partners van Architectenweb. Leveranciers in de bouw die de netwerkevenementen graag willen bijwonen, maar nog geen Partner zijn van Architectenweb, adviseren wij contact met ons op te nemen.
Trefwoorden
jan noorda
marc koehler architects
studio nauta
arons en gelauff architecten
moos
symposium
richelle de jong
fletts
floor arons
architectenweb
rau
kyra galjee
eric thijssen
lister buildings
sustainer homes
bouwen in hout
modulair bouwen
finch buildings
dennis grootenboer
jan nauta
kinan fleihan
dennis van lith
jurrian knijtijzer
dp6 architectuurstudio
sol van kempen
boombuilds
Best gelezen
1
Kasteel met boerderij bij Maastricht getransformeerd tot hotel
woensdag, 21 oktober
2
Team met Arons en Gelauff en Inside Outside wint tender Amstelkwartier
woensdag, 21 oktober
3
Kandidaten voor nieuwbouw De Meervaart delen visie op de opgave
woensdag, 21 oktober
4
Woongebouw door Moke Architecten op Hembrugterrein klaar
vrijdag, 23 oktober
5
Kraal architecten Utrecht voorziet gerenoveerde woning van uitbouw met trappenhuis
donderdag, 22 oktober
Gerelateerde nieuwsberichten
Acht lessen over modulaire woningbouw in hout
13 april 2022
Team Lister Buildings wint tender Koffiefabriek Amsterdam
30 september 2021
Inbo ziet kansen voor houten woongebouwen uit flatpacks
21 april 2022
Eerste woonmodules voor entreegebouw Centrumeiland Amsterdam geplaatst
7 december 2021
Modulaire houtbouw bij woonhof in Milsbeek
13 oktober 2023
Overeenkomst getekend voor woningbouwproject Xylino Almere
21 januari 2022
Houten stadsblok met Tiny Forest als middengebied markeert entree Centrumeiland
8 oktober 2021
Marc Koehler Architects presenteert concept voor modulaire woningbouw in hout
16 juni 2023
DP6 architectuurstudio ontwerpt Floriadepaviljoen voor Dutch Innovation Experience (Di-X)
4 juni 2021
Monnickendam krijgt woongebouw in CLT
12 januari 2021
Architectenweb symposium: ontwerpen met de natuur
31 mei 2023
Tien principes om werken en wonen succesvol te mengen
28 september 2022
Nieuwe wijk bij Amersfoort met oog voor ecologie en gemeenschap
3 februari 2021
Studio Nauta, Joost Emmerik en Mulder Zonderland ontwerpen woonwijk op en rond oude bunker in Gouda
6 november 2023
Nieuwe Gezichten: Studio Nauta
23 september 2021
Mirck Architecture ontwerpt woontoren met modulair bouwsysteem en hybride constructie
24 mei 2022
Groot woongebouw in Alkmaar uit houten prefab modules
6 juli 2021
Circulair en betaalbaar concept voor modulaire woningbouw MOOS wint competitie
13 juli 2021
Architectenweb symposium: werken én wonen in de maakstad
29 augustus 2022
Acht lessen over modulaire woningbouw in hout
13 april 2022
Team Lister Buildings wint tender Koffiefabriek Amsterdam
30 september 2021
Inbo ziet kansen voor houten woongebouwen uit flatpacks
21 april 2022
Eerste woonmodules voor entreegebouw Centrumeiland Amsterdam geplaatst
7 december 2021
Modulaire houtbouw bij woonhof in Milsbeek
13 oktober 2023
Overeenkomst getekend voor woningbouwproject Xylino Almere
21 januari 2022
Houten stadsblok met Tiny Forest als middengebied markeert entree Centrumeiland
8 oktober 2021
Marc Koehler Architects presenteert concept voor modulaire woningbouw in hout
16 juni 2023
DP6 architectuurstudio ontwerpt Floriadepaviljoen voor Dutch Innovation Experience (Di-X)
4 juni 2021
Monnickendam krijgt woongebouw in CLT
12 januari 2021
Architectenweb symposium: ontwerpen met de natuur
31 mei 2023
Tien principes om werken en wonen succesvol te mengen
28 september 2022
Nieuwe wijk bij Amersfoort met oog voor ecologie en gemeenschap
3 februari 2021
Studio Nauta, Joost Emmerik en Mulder Zonderland ontwerpen woonwijk op en rond oude bunker in Gouda
6 november 2023
Nieuwe Gezichten: Studio Nauta
23 september 2021
Mirck Architecture ontwerpt woontoren met modulair bouwsysteem en hybride constructie
24 mei 2022
Groot woongebouw in Alkmaar uit houten prefab modules
6 juli 2021
Circulair en betaalbaar concept voor modulaire woningbouw MOOS wint competitie
13 juli 2021
Architectenweb symposium: werken én wonen in de maakstad
29 augustus 2022
Toon alles
Gerelateerde podcasts
TechArchitect
Gesprek met Floor Arons over projecten uitwerken in BIM
17 januari 2020
Gerelateerde video's
Modulaire woningbouw in hout
Symposium
Andere nieuwsberichten
Universiteit Utrecht zoekt nieuwe bestemming voor loopbrug Mart van Schijndel
Gisteren, 10:51
De uit 1989 stammende loopbrug moet wijken omdat een deel van het Groenmangebouw op Utrecht Science Park wordt gesloopt.
Wiegerinck geeft woonzorggebouw voor zorginstelling ronde vorm
Gisteren, 09:11
Op het terrein van verpleeghuis De Twaalf Hoven in het Groningse Winsum ontwerpt Wiegerinck een nieuw woonzorggebouw. Het bureau gaf het twee verdiepingen tellende gebouw De Flint een ronde vorm.
Eklund_terbeek transformeert Schiedams rioolgemaal naar woonhuis
23 oktober, 3:43
Uitgangspunt van het ontwerp van eklund_terbeek is het behoud van de oorspronkelijke structuur en de architectonische kwaliteiten van het gemaal. Het bureau voegt daarbij een eigentijdse laag toe.
OMA past gerechtsgebouw landschappelijk in op oud vestingterrein Lille
23 oktober, 1:25
In Lille is het door OMA ontworpen nieuwe Paleis van Justitie opgeleverd. Het gebouw is landschappelijk ingepast op een terrein waar ooit vestingen van de bekende vestingbouwer Vauban lagen.
Richelle de Jong nieuwe voorzitter Architectura et Amicitia
Gisteren, 13:25
Zij neemt het stokje over van Jan Poolen, die zeven jaar lang de rol van voorzitter heeft vervuld.
Vernieuwde tijdlijn van Carbonlab en Aveco de Bondt brengt klimaatdoelen en wettelijke verplichtingen in kaart
23 oktober, 2:21
De geactualiseerde tijdlijn maakt klimaatdoelen en duurzaamheidsregels concreet voor de bouwsector.
EIB: Nederland moet doelen uitstellen om personeelstekort bouw
23 oktober, 10:11
Nederland moet vanwege de personeelskrapte in de bouwsector scherpere keuzes maken over wat het wil realiseren en wanneer, stelt EIB-directeur Taco van Hoek.
Milieuorganisaties stappen naar rechter om nieuw besluit Schiphol
22 oktober, 1:18
Volgens de partijen legaliseert het nieuwe besluit ‘jarenlange illegale overlast’ en ‘schaadt het de gezondheid’.
EIB: 73.000 nieuwe mensen nodig in bouw, defensie zorgt voor druk
22 oktober, 11:10
De komende drie jaar heeft de bouwsector zo'n 73.000 nieuwe medewerkers nodig, denkt het Economisch Instituut voor de Bouw.
Kandidaten voor nieuwbouw De Meervaart delen visie op de opgave
21 oktober, 2:43
Tot en met vrijdag 29 oktober kan iedereen op de visies reageren.
Ga naar het nieuws-archief
Michiel van Raaij
Hoofdredacteur
1
0
0
0
Voor een optimale gebruikservaring plaatst Architectenweb functionele cookies. Wat de verschillende cookies precies doen leggen we uit in een
overzicht
. Cookies van social media kun je optioneel
aanzetten
.
Akkoord
Instellingen
Feedback
Feedback
Wij horen graag jouw feedback. Laat je reactie achter en eventueel jouw e-mail adres.
Reactie
Verstuur