Copyright: Wiegerinck
Copyright: Wiegerinck
Copyright: Wiegerinck
Copyright: Wiegerinck
Copyright: Wiegerinck
Copyright: Wiegerinck
Terrein Den Ooiman na de bouw van de twee woonzorggebouwen
Copyright: Wiegerinck
Schets toekomstige situatie Den Ooiman met kleinschalige woon(zorg)voorzieningen
Copyright: Wiegerinck

Vernieuwing woonzorgterrein Den Ooiman gaat van start

26 november 2021, 11:58
Volgend jaar wordt gestart met de vernieuwing van woonzorgterrein Den Ooiman in Doetinchem. Naar ontwerp van Wiegerinck worden dan twee identieke gebouwen met elk 32 zorgstudio’s in aanbouw genomen. Ze komen aan weerszijden van het huidige gebouw, dat in functie blijft totdat de geplande nieuwbouw af is.

Zorgorganisatie Sensire wil Den Ooiman transformeren tot een woonzorglocatie met kleinschalige woonvormen met ‘24/7’-verzorging, zoals somatische zorg en gespecialiseerde psychogeriatrische zorg. Ook het contact met de samenleving, uiteraard waar dat kan en past, is een belangrijk uitgangspunt voor het vernieuwde terrein.

Het masterplan bestaat uit drie fasen. De eerste fase behelst de bouw volgend jaar van de twee woonzorggebouwen, aan weerszijden van het huidige zorggebouw. Dat blijft in functie totdat de nieuwbouw af is. In een tweede fase, als de oudbouw is verdwenen, zal in de vrijgekomen open ruimte andere nieuwbouw plaatsvinden, bijvoorbeeld reguliere starters- of seniorenwoningen.

De twee nieuwe woonzorggebouwen worden onderdeel van een open, toegankelijk wijkje, meldt Wiegerinck. In deze buurt is de groene landelijke omgeving voelbaar, staat ontmoeting centraal en vinden de bewoners aansluiting met de omliggende woonomgeving, aldus het bureau. De geknikte vorm van de gebouwen zorgt weer voor een tussen- annex buitenruimte met een geborgen karakter, zodat de zeer kwetsbare ouderen ook beschermd kunnen wonen.

Dakerkers
Om aan te sluiten op de woningen uit de omgeving, zijn elementen toegepast die in de buurt terug zijn te vinden. Zo bevatten de gebouwen een lage goot, wisselende kaprichtingen en dakerkers. De tweelaagse gebouwen ogen minder volumineus omdat de schuine daken naar een lage gootlijn zijn doorgetrokken. De grote hoge ramen op de tweede verdieping zijn hierin geplaatst, zodat er toch veel licht binnen komt en er fraaie erkers ontstaan.

De beide vleugels met de zorgstudio’s komen samen in de ‘knik’ van het gebouw, een gedeelte van drie bouwlagen waarvan de kap gedraaid is. Daar bevinden zich de entree, ruimte voor bezoekers en familie plus de kantoren en overlegruimtes voor het zorgpersoneel. 

Naar verachting worden beide gebouwen eind 2023 opgeleverd.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Ontwerp van UNS voor theater in Hongkong onthuld

Vandaag, 12:45

Space&Matter, Common City en Zenzo winnen tender voor een van de laatste kavels van Centrumeiland in Amsterdam

Vandaag, 10:58

Maarten Hajer verzorgt 26e Jan Wilslezing

Gisteren, 14:34

Team met Studio Prototype en Hollandse Nieuwe renoveert rijkskantoor Maastricht

Gisteren, 12:22

Subsidie voor extra woonlagen en splitsing in Gelderland

Gisteren, 12:43

Zuidelijke provincies: in elke provincie een rijksmuseum

Gisteren, 11:11

Zeeland en Rijk onderzoeken samen alternatief voor Zeelandbrug

14 januari, 4:29

Katwijk mag na jaren vertraging woonwijk met 5600 huizen bouwen

14 januari, 1:04

Europese klimaatdienst: klimaatdoel dreigt al tegen 2030 te sneuvelen

14 januari, 10:31

INBO benoemt Fokke de Vries tot partner

13 januari, 2:10
Ronnie WeessiesRedacteur
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan