Copyright: Bart van Hoek
Copyright: Bart van Hoek
Copyright: Bart van Hoek
Copyright: Bart van Hoek
Copyright: Bart van Hoek
Copyright: Jan van der Ploeg
Copyright: Jan van der Ploeg
Copyright: Jan van der Ploeg

Leuvepaviljoen Rotterdam opent deuren voor publiek

14 juli 2021, 14:03
Aanstaande vrijdag wordt het nieuwe paviljoen in de Rotterdamse Leuvehaven geopend voor publiek. In het Leuvepaviljoen bevindt zich een informatiecentrum over de haven van Rotterdam, werkplaatsen van het Maritiem Museum en twee horecagelegenheden met terras. Het gebouw is door MoederscheimMoonen Architects ontworpen op de bestaande fundering en de hoofdportalen van de staalconstructie van de oude paviljoens die er stonden.

Het Leuvepaviljoen vervangt deze drie losstaande gebouwen en biedt behalve meer efficiëntie in ruimtegebruik beter zicht op de historische haven. Daarnaast is het paviljoen van staal, aluminium en glas op ooghoogte (en op strategische plaatsen) transparant gemaakt, zodat de activiteiten binnen vanaf de kaden en het water van de haven zichtbaar zijn.

Het gebouw mocht net als de oude paviljoens slechts acht meter breed worden. Daarom heeft het architectenbureau een langgerekt volume ontworpen dat zich uitstrekt en parallel loopt met de Schiedamsedijk en de kade. Wel neemt het gebouw minder lengte in beslag dan de drie eerdere paviljoens, waardoor van vanaf de Schiedamsedijk meer uitzicht op de Leuvehaven is.

Driehoekige vormen
Boven de plint is de gevel bekleed met aluminium beplating in driehoekige vormen. Deze vormen verwijzen naar de stalen vakwerkconstructies en kranen uit de haven, meldt MoederscheimMoonen. De driehoeken worden op sommige plekken weggelaten zodat in de gevel diepte en een spel van licht en schaduw wordt gecreëerd. De driehoekige panelen zijn uitgevoerd in diverse glansgraden, wat onder invloed van daglicht de glinstering en de spiegeling van het water in de haven suggereert.

Naast de bestaande fundering en hoofdportalen van de staalconstructie zijn andere stalen delen van de constructie van de oude paviljoens als donorprofielen in het nieuwe gebouw gebruikt.

Alle functies in het gebouw zijn met elkaar verbonden. Op de koppen van het paviljoen liggen twee horecavoorzieningen, binnen is er het Port Visitor Centre en de werkplaatsen voor lassers, smeden en timmerlui die de historische vloot in de museumhaven onderhouden. In het midden van het paviljoen bevindt zich een dwarsdoorsteek met een trap die ook als tribune kan functioneren.

Meer groen
Naast de bouw van het Leuvepaviljoen verbetert de gemeente Rotterdam ook de ruimte rondom het paviljoen. Op de kade bij de haven van het Maritiem Museum komt meer groen. Er komen zitranden en ook de trappen worden aangepakt. Begin volgend jaar starten de werkzaamheden hiervoor.

Na de bouwvak komt MoederscheimMoonen met meer foto’s van het paviljoen.

Gerelateerde nieuwsberichten

Gerelateerde podcasts

Gerelateerde video's

Andere nieuwsberichten

De Zwarte Hond en Arup presenteren schetsontwerp nieuw Museum Batavialand

Gisteren, 14:19

Gerestaureerde AKU-fontein en pergola op Gele Rijders Plein Arnhem officieel heropend

Gisteren, 13:04

VenhoevenCS verwelkomt drie nieuwe partners en richt zich op collectief leiderschap van het bureau

4 februari, 4:59

Hergebruikte windturbinebladen blijken geschikt als volwaardig geluidsscherm

4 februari, 4:11

A-tract architecture treedt toe tot Sweco

Gisteren, 11:52

Zorgen in Zuid-Hollandse politiek om bouw kwart miljoen woningen

Gisteren, 11:00

Oppositie Noord-Holland vindt plan landelijk gebied ‘slappe hap’

4 februari, 3:13

Weinig woningen gesplitst, ook al zijn gemeenten er positief over

4 februari, 10:29

CBS ziet vertraging Nederlandse bevolkingsgroei in 2025

3 februari, 4:14

Woningtekort loopt op tot 410.000, vooral minder huurwoningen

3 februari, 1:32
Ronnie WeessiesRedacteur
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan