Copyright: Iwan Baan
Copyright: Iwan Baan
Copyright: Iwan Baan
Copyright: Iwan Baan
Copyright: Iwan Baan
Copyright: Iwan Baan

Eerste project van SO-IL in Mexico opgeleverd

7 mei 2021, 15:36
In de Mexicaanse stad Léon is het door SO-IL ontworpen woningbouwproject Las Americas opgeleverd. Het gebouw is bedoeld als pilot voor sociale woningen in het centrum van de snelgroeiende stad. Om snel, efficiënt en tegen lage kosten te kunnen bouwen, hebben SO-IL en de gemeentelijke woningbouworganisatie IMUVI een speciale betonnen bouwsteen ontwikkeld.

De ontwikkelde bouwsteen is precies zo groot dat een bouwvakker die nog zelfstandig kan dragen en plaatsen. Daarmee wordt enerzijds gebouwd met een steen die groter is dan anders, waardoor de bouw sneller gaat en het gebouw een robuuster karakter krijgt, maar wordt anderzijds ingespeeld op de Mexicaanse bouwpraktijk, waarin het hoofdzakelijk met de hand bouwen nog goedkoper is dan industrieel bouwen.

In het woongebouw zijn de bouwstenen in verschillende richtingen geplaatst, zodat alle 56 woningen een andere plattegrond en gevelpatroon hebben. Hieruit ontstaat een onregelmatige, speelse gevel voor het gebouw, die het unieke karakter van de verschillende woningen reflecteert en het gebouw als geheel een eigen identiteit geeft.

Woningbouwcrisis
Léon de los Aldama behoort tot de snelst groeiende steden in Mexico, een land dat toch al met een woningbouwcrisis kampt. Doorgaans wonen de arme inwoners noodgedwongen aan de randen van de stad, waar het voorzieningenniveau slecht is. Las Americas is een van de eerste projecten waarin wordt geëxperimenteerd met betaalbare en duurzame woningen in het stadscentrum.

Het project bestaat uit zes verdiepingen, waarover 56 een-, twee- en driekamerappartementen zijn verdeeld. De woningen zijn georganiseerd rond twee gemeenschappelijke binnentuinen.

Verschillende generaties
De woningplattegronden zijn zo ontworpen dat verschillende generaties van een familie in één huis kunnen samenwonen, meldt SO-IL. En ondanks dat er in hoge dichtheden wordt gebouwd, genieten de bewoners toch de nodige privacy doordat geen enkele woning recht tegenover een andere komt te liggen. De woningen worden grotendeels natuurlijk geventileerd via dwarsventilatie.

Voor SO-IL is Las Americas diens eerste woningbouwproject in Mexico.

Gerelateerde nieuwsberichten

Gerelateerde podcasts

Andere nieuwsberichten

Kunstenaar zet schaar in architectuurfoto's Iwan Baan

1 uur geleden

Havermans architecten aan de slag met ontwikkeling De Faam in Breda

Gisteren, 14:02

Vijf nominaties Abe Bonnema Prijs voor Jonge Architecten 2026

Gisteren, 13:00

Includi aan de slag met herinrichting centrale bibliotheek Amerikaanse stad

30 september, 12:16

Haskoning neemt Nelissen Ingenieursbureau over

7 minuten geleden

Liander: tekort bouwgrond laat wachtlijsten energienet oplopen

1 uur geleden

Herinrichting en geschiedenis Grote Markt centraal in nieuw boek

Gisteren, 16:14

ING: voorlopig geen daling huizenprijzen, ondanks stijgende rente

Gisteren, 15:09

Arcadis gaat ongeveer duizend banen schrappen

29 september, 12:12

Limburg scherpt regels aan voor gebruik omstreden bouwstof

29 september, 10:00
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light + Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico Flooring
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap