Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project
Copyright: Vincent Basler
Copyright: Vincent Basler
Copyright: Vincent Basler
Copyright: Vincent Basler
Copyright: Vincent Basler
Copyright: Vincent Basler
Copyright: Vincent Basler
Copyright: Vincent Basler
Copyright: Vincent Basler
Copyright: Vincent Basler
Copyright: Vincent Basler
Copyright: Vincent Basler

Bouwkundestudenten realiseren circulaire toren in Delft

25 maart 2021, 17:40
In de voormalige spoorzone van Delft is een tijdelijke, circulaire uitkijktoren gerealiseerd. De bijna volledig houten toren is ontworpen en gebouwd door studenten van de TU Delft, Edmund Thomas Green en Ludvig Sundberg.

De prijsvraag werd uitgeschreven door de faculteit Bouwkunde, de  studentenvereniging Stylos en de Gemeente Delft. Bouwkundestudenten van de TU Delft werden uitgedaagd om een circulaire uitkijktoren te ontwerpen, die daadwerkelijk zou worden gebouwd.

Geen afval
De uitkijktoren moest tijdelijk zijn, en te bouwen volgens circulaire principes. De gebouwonderdelen moeten zoveel mogelijk hergebruikt kunnen worden; wat niet kan worden hergebruikt, moet recyclebaar zijn.

Locatie voor de toren is de tijdelijke broedplaats van minimal food waste-beweging I Change. Deze is gevestigd op een vooralsnog braakliggend terrein aan de Westlandseweg, een onderdeel van gebiedsontwikkeling Nieuw Delft.

Hout en staalband
De studenten Edmund Green en Ludvig Sundberg wonnen de wedstrijd met het ontwerp van een circa 10 meter hoge toren uit standaard balken van douglas-hout. De balken zijn door middel van aangespannen verpakkingsstaalband tot een balk of een kolom gebundeld. Green en Lundberg hebben zich voor dit systeem laten inspireren door het People’s Pavillion uit Eindhoven.

De bovenconstructie bestaat uit enkel de douglas-balken en staalband, leggen ze uit. Het gebruik van stalen bouten en moeren wilden ze zoveel mogelijk beperken, om het hout zo min mogelijk te beschadigen; die zijn alleen toegepast bij het verbinden van de bovenconstructie aan de fundering. Voor de fundering kozen de studenten een herwinbaar schroefpalensysteem.

Hulp
De gemeente Delft heeft Glass & Swinging Structures (G&SS) opdracht gegeven om de detaillering van de toren het studentenduo uit te werken, de hoofdberekening voor de bouwvergunning te maken en de bouw op constructieve aspecten te beoordelen en begeleiden. G&SS heeft met Green en Sundberg het circulaire concept uitgewerkt tot een bouwbare constructie.

Bij de realisatie hebben de twee bouwkundestudenten hulp gekregen van een team van mede-studenten en twee ervaren timmerlieden van Ballast Nedam. Ballast Nedam Development, gebiedspartner in Nieuw Delft, heeft het ontwerpteam ondersteund in de voorbereiding en begeleidde de bouw van de toren.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Zoetermeer kiest plan UP! voor 235 woningen in centrum

1 uur geleden

Kraaijvanger Architects en Mulderblauw ontwerpen stadsentree Zuidplein in Rotterdam

3 uur geleden

De Playlist: Marc Ibelings was dichtbij landelijke doorbraak met Bad to the Bone

Vandaag, 09:15

Bouw nieuwe publieksentree Tweede Kamer naar ontwerp van de Architekten Cie. gestart

17 juli, 2:56

Brussel wil in 2040 bijna helft van energiegebruik elektrisch

14 minuten geleden

Nog ongewis wat er moet gebeuren met verzwakte Merwedebrug

4 uur geleden

NLInvesteert ziet financieringsgat voor middensegment vastgoed

17 juli, 1:23

Henk Harms mag aan de slag als wethouder ruimtelijke ordening in Den Haag

17 juli, 10:14

Delfland stemt in met nieuwe waterzuivering van 1,2 miljard euro

16 juli, 1:35

Opzetten Gelders Museum kost volgens eerste prognose 7,8 miljoen

16 juli, 10:26
Robert MuisRedacteur
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap