Copyright: niceº
Copyright: niceº

Open Oproep voor ontwerp circulair cultuurgebouw

19 juni, 14:23
Het Noordelijk Innovatielab Circulaire Economie (niceº) en Peergroup locatietheater doen een open oproep voor het ontwerp van een bijzondere Afvalkathedraal, die onder meer het theater gaat zijn voor de voorstelling Atropos. Jonge ruimtelijk ontwerpers worden gevraagd zich in te schrijven middels een manifest.

Met de bouw van De Afvalkathedraal willen niceº en Peergroup van alles dat in de maatschappij ogenschijnlijk geen waarde meer heeft, de waarde opnieuw laten zien. Het moet een bijzonder bouwwerk zijn, dat geheel bestaat uit gerecyclede, uit sloop geoogste en afgedankte materialen uit de nabije omgeving.

De Afvalkathedraal wordt gebouwd samen met inwoners van de gemeente De Wolden. “Zo geeft het bouwwerk hernieuwde waarde aan mensen, materialen en middelen als basis voor een nieuwe toekomst”, aldus niceº en Peergroup.

Manifest
De organisatie roept jonge ontwerpers op zich in te schrijven met een multidisciplinair team. Inschrijven gebeurt met een manifest: een vurig pleidooi waarin de teamleden hun idealen en dromen vertalen naar leidende principes voor het ontwerp. Uit de inschrijvingen nodigt een jury drie teams uit om het manifest uit te werken in een bouwkundig ontwerp en een publiekspresentatie van het ontwerp.

Deelname is mogelijk voor architecten, stedenbouwkundigen, tuin- of landschapsarchitecten en interieurarchitecten, ingeschreven in het architectenregister. In hun teams moeten ver uiteenlopende disciplines zijn vertegenwoordigd; denk aan ontwerp, sociologie, antropologie, ecologie, geschiedenis, economie, transitiemanagement, energie, technologie, landbouw, filosofie, kunst en marketing.

Vakkundige begeleiding
Na deze indieningsronde worden de drie geselecteerde teams begeleid door een groep van ‘Enabling Elders’ tijdens speciale ontwerpateliers. De Enabling Elders versterken de benodigde kennis en ervaring.

Deze groep bestaat vooralsnog uit architecten Thomas Rau (RAU), Allart Vogelzang (vector-i architecten) en Pieter Brink (B+O Architecten), Ruth Mourik (CEO en onderzoeker DuneWorks en Procesbegeleider Leren Derenthe Woont Circulair) en Kees Klomp (oprichter THRIVE Institute en lector Betekeniseconomie Hogeschool Rotterdam). De groep wordt verder uitgebreid.

De drie ontwerpteams die worden uitgenodigd voor de tweede fase van de competitie krijgen een vergoeding van €15.000,- als bijdrage in hun kosten. Drie jury’s – van inwoners, lokale organisaties en Enabling Elders – kiezen het uiteindelijk winnende ontwerp. Dit ontwerp wordt gezamenlijk gebouwd en de winnaar ontvangt €15.000,- aan prijzengeld.

Meer informatie, waaronder het Programma van Wensen en het reglement zijn hier te vinden.

Culturele Gemeente van Drenthe
Het gebouw wordt het hart van de culturele manifestatie ‘Wiede Wold, de toekomst van ons platteland’, in de gemeente De Wolden in Zuidwest-Drenthe. De Wolden viert met deze manifestatie dat ze Culturele Gemeente van Drenthe 2023-2024 is. De Afvalkathedraal wordt de locatie voor debatten, activiteiten en voorstellingen. In mei en juni 2024 speelt er de theatervoorstelling Atropos.

Andere nieuwsberichten

MIX architectuur ontwerpt blok met woningen en supermarkten in Crooswijk

Vandaag, 13:00

Winnaars prijsvraag Europan 17 bekend

Vandaag, 12:08

Koschuch Architects ontwerpt woontoren in Haarlem Schalkwijk

Vandaag, 09:48

Veel zeggenschap voor bewoners ARC Rokkeveen bij ontwerp eigen woning

Gisteren, 13:59

Resultaten ontwerpmanifestatie Bouw Anders gebundeld in boek

3 uur geleden

IMF-bewindvoerder: landen denken heel verschillend over klimaat

Vandaag, 10:14

Zuid-Holland: deadline landelijk gebied niet haalbaar, Rijk moet bewegen

Vandaag, 09:08

Waterbeheerders gaan drinkwater maken van gezuiverd rioolwater

Gisteren, 14:34

Gemeenten lopen achter bij huisvesten statushouders

Gisteren, 11:49

750 jaar Amsterdam wordt in 2025 gevierd op autoloze A10

Gisteren, 09:32
Robert MuisRedacteur
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Wicona
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial
Sempergreen
EeStairs | Design trappen - Balustrade - Ontwerp en constructie
Aluprof Nederland BV
Intal BV
Cosentino The Netherlands B.V.
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco International KG
AGC Nederland Holding B.V.
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
Foreco Houtproducten
Wienerberger B.V.
Knauf Insulation
Zoontjens
DUCO Ventilation & Sun Control
IsoBouw Systems bv
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf Ceiling Solutions B.V.
Saint-Gobain Building Glass Benelux
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Plastica Groep
Holonite B.V.
FALK®
Serge Ferrari
Alsecco
Tata Steel Colorcoat®
© 2002 - 2023 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan