Projecten
Producten
Bedrijven
Vacatures
Agenda
Awards
Podcasts
more_horiz
Videos
Magazine
Thema's
Favorieten
Profiel
Uitloggen
Straatgevel links
Copyright: Ballings 7 Arts
Straatgevel rechts
Copyright: Ballings 7 Arts
Appartementengebouw De Prins heeft geplooide bovenzijde
14 januari 2020, 9:00
In opdracht van Eliza vastgoed heeft René van Zuuk Architekten een woongebouw voor een locatie in de binnenstad van Hilversum ontworpen. Het architectenbureau moet met zijn ontwerp aansluiten bij de omliggende bebouwing, maar wil met een bijzondere architectonische expressie een kwaliteitsimpuls aan de straat geven.
In haar Centrumvisie heeft de gemeente Hilversum als doelstelling geformuleerd het centrum te verlevendigen en de ruimtelijke kwaliteit te verbeteren. Daarom wil ze nieuwe en aantrekkelijke functies, maar vooral ook woningen toevoegen aan het centrum. Daarbij stelt de gemeente als doel dat nieuwbouw een hoge ruimtelijke kwaliteit heeft, die ook goed past in de directe omgeving.
Betaalbare woningen
Een substantieel deel van de woningbouwopgave uit de Woonvisie wil Hilversum in het centrum en in de daaraan grenzende spoorzone realiseren. Het voorgenomen bouwplan in de Prins Bernhardstraat kan daaraan een bijdrage leveren en woningen bieden met goedkope woningen voor jonge mensen en starters op de woningmarkt, legt Van Zuuk uit.
De Prins Bernhardstraat ligt in de spoorzone en is een belangrijke toegangsweg tot het centrum. Het bouwplan van Eliza vastgoed voorziet in 33 betaalbare (huur)woningen. Er zijn negentien kleine appartementen met een oppervlak van maximaal 50 m
2
en veertien woningen met een oppervlakte tussen de 50 en circa 75 m
2
.
Kwaliteitsimpuls
Thans bevinden zich in de Prins Bernhardstraat geen gebouwen of complexen met een echt bijzondere architectonische kwaliteit. “Vooral het naast het bouwplan gelegen appartementengebouw en het zwaar ogende politiekantoor zijn geen aantrekkelijke gebouwen”, aldus Van Zuuk.
De Prins Bernhardstraat kan volgens Van Zuuk dan ook een kwaliteitsimpuls goed gebruiken. Zijn bureau heeft een nieuw gebouw, stedenbouwkundig passend in de schaal van de omgeving en met een opvallende architectonische uitdrukking, getekend. Het nieuwe gebouw is De Prins gedoopt.
Volume aan de straat
Door het gebouw als een volume uit een stuk te ontwerpen, laat Van Zuuk het blok aansluiten bij omliggende bebouwing, zoals de school en het politiebureau. De school heeft een klassieke opbouw en is statiger dan andere gebouwen in de straat; dat de school terug ligt, benadrukt de bijzondere status van het gebouw.
Om geen afbreuk aan de bijzondere positie van het schoolgebouw te doen, heeft Van Zuuk de appartementen niet terug willen leggen. Daarnaast zou dat het bouwoppervlak van het appartementencomplex sterk hebben verkleind, aldus de architect, wat efficiënt ondergronds parkeren onmogelijk zou maken.
Afgeschuind en gevouwen
De stedenbouwkundige randvoorwaarden vragen om een bouwvolume van drie lagen met een kap. Het naastliggende woongebouw vertoont eenzelfde klassieke opbouw, maar omdat de architectonische kwaliteit van dat pand matig is, leek het niet vanzelfsprekend dat Van Zuuk een vergelijkbaar ontwerp zou maken.
Tegelijkertijd, legt de architect uit, heeft zijn bureau de uitgangspunten van dat pand willen respecteren. René van Zuuk Architekten heeft een bakstenen volume ontworpen, met een afgeschuinde bovenzijde als eigentijdse variant op de kap. De gevel gaat bovendien van vlak op het maaiveld langzaam over naar een zigzagpatroon, zodat het volume aan de bovenzijde geplooid lijkt.
De kleur van de baksteen is afgestemd op bakstenen uit de omgeving. De ramenopbouw van het appartementengebouw is regelmatig. Hierdoor geeft het architectenbureau het complex een zowel moderne als klassieke uitstraling en creëert het een overgang van de school naar de overige bebouwing in de omgeving.
Gemeenschappelijke voorzieningen
Het totale bouwvolume wordt vier lagen op een parkeergarage. De entree tot de appartementen bevindt zich op de hoek aan de oostzijde en de entree tot de garage ligt aan de westzijde. Een autolift voert naar beneden, waar zich 24 parkeerplekken bevinden.
Op het ondergrondse niveau bevinden zich ook de gemeenschappelijke berging en veertien individuele bergingen. Op het dak van de bergingen ligt een gemeenschappelijke tuin voor de bewoners van De Prins.
Trefwoorden
appartementencomplex
hilversum
gevel
woongebouw
woningbouw
baksteen
rene van zuuk architecten
Locatie
Best gelezen
1
Nieuw voorstel voor renovatie en uitbreiding De Kuip
woensdag, 26 november
2
MORE Architecture en Studio Nauta ontwerpen woontoren midden op Katendrecht
donderdag, 27 november
3
'Landmark' voor duurzame toekomst komt in Rotterdamse wijk Waterkant
woensdag, 26 november
4
Studioninedots deelt nieuwe beelden van project Spark op Smakkelaarsveld in Utrecht
maandag, 24 november
5
Schiphol investeert tien miljard in nieuwe terminal en andere infrastructuur
woensdag, 26 november
Gerelateerde nieuwsberichten
René van Zuuk ontwerpt gebogen woongebouw voor Hilversumse binnenstad
8 september
Rondje Weerwater in Almere geopend en bijpassende app gelanceerd
6 juli 2023
Een Meccano-doos voor de bouw van de Almeerse fiets- en voetgangersbruggen
28 mei
Nieuwbouw ziekenhuis Tergooi MC Hilversum in gebruik genomen
22 mei 2023
Hilversumse Architectuurprijs voor projecten van Monadnock en De Koning Architecten
15 april
Volledige recycling van Vrachtgebouw 18 op Schiphol
9 december 2019
Duurzame bruggen voor Floriadeterrein als onderdeel ‘Bruggencampus’
24 september 2019
Lastige kavel resulteert in markante toren
15 februari 2018
Van Zuuk ontwerpt twee verwante bruggen voor Blauwe As
15 september 2017
René van Zuuk ontwerpt evenementenpaviljoen
6 juli 2017
Ontwerp Dordtse Prins Clausbrug wordt uitgevoerd
14 februari 2017
Van Zuuk realiseert uit EPS gesneden folly
21 juni 2016
Van Zuuks pier in het Weerwater opgeleverd
8 juni 2015
Appartementengebouw tussen de Geul en de Cauberg
4 mei 2020
Een 'pakhuis' met veel maatwerk in de woningen
22 september 2020
Appartementencomplex De Colijn verenigt verschillende karakters
14 juni 2021
Woontoren voor topsporters naast Thialf krijgt goudkleurige gevel
30 juni 2021
Prins Clausbrug in Dordrecht officieel geopend
30 november 2021
Video: het sierlijk bewegen van de Prins Clausbrug in Dordrecht
2 juni 2022
Woningbouwproject in Lelystad met gevarieerde gevelplastiek
5 september 2022
René van Zuuk ontwerpt gebogen woongebouw voor Hilversumse binnenstad
8 september
Rondje Weerwater in Almere geopend en bijpassende app gelanceerd
6 juli 2023
Een Meccano-doos voor de bouw van de Almeerse fiets- en voetgangersbruggen
28 mei
Nieuwbouw ziekenhuis Tergooi MC Hilversum in gebruik genomen
22 mei 2023
Hilversumse Architectuurprijs voor projecten van Monadnock en De Koning Architecten
15 april
Volledige recycling van Vrachtgebouw 18 op Schiphol
9 december 2019
Duurzame bruggen voor Floriadeterrein als onderdeel ‘Bruggencampus’
24 september 2019
Lastige kavel resulteert in markante toren
15 februari 2018
Van Zuuk ontwerpt twee verwante bruggen voor Blauwe As
15 september 2017
René van Zuuk ontwerpt evenementenpaviljoen
6 juli 2017
Ontwerp Dordtse Prins Clausbrug wordt uitgevoerd
14 februari 2017
Van Zuuk realiseert uit EPS gesneden folly
21 juni 2016
Van Zuuks pier in het Weerwater opgeleverd
8 juni 2015
Appartementengebouw tussen de Geul en de Cauberg
4 mei 2020
Een 'pakhuis' met veel maatwerk in de woningen
22 september 2020
Appartementencomplex De Colijn verenigt verschillende karakters
14 juni 2021
Woontoren voor topsporters naast Thialf krijgt goudkleurige gevel
30 juni 2021
Prins Clausbrug in Dordrecht officieel geopend
30 november 2021
Video: het sierlijk bewegen van de Prins Clausbrug in Dordrecht
2 juni 2022
Woningbouwproject in Lelystad met gevarieerde gevelplastiek
5 september 2022
Toon alles
Andere nieuwsberichten
Rijnboutt levert CityPromenade in Nieuwegein op
1 uur geleden
Aan de oostzijde van het centrum van Nieuwegein is het project CityPromenade van Rijnboutt gereed gekomen.
Lisa De Visscher wordt nieuwe bouwmeester van Brussel
2 uur geleden
Zij volgt in die rol Kristiaan Borret op, die de functie tien jaar lang vervulde. De Visscher leidde onder meer het tijdschrift A+ Architecture in Belgium en werkte als architect bij onder meer Neutelings Riedijk Architects.
Rustige baksteenarchitectuur geeft vernieuwd woonzorcentrum eenduidige uitstraling
4 uur geleden
In Voorschoten is naar ontwerp van Woonwerk Architecten woonzorgcentrum Foreschate vernieuwd. Een deel van het complex onderging renovatie, een ander deel heeft plaatsgemaakt voor nieuwbouw.
Rotterdam verleent bouwvergunning voor Schieblokken
Vandaag, 11:26
Met een omvang van 47.000 vierkante meter wordt het complex tussen het Schiekadeblok en het spoor het grootste private nieuwbouwkantoor van Nederland.
Amsterdam zoekt vastgoedpartij die 'werkcorporatie' wil opzetten
1 uur geleden
De Werkcorporatie Amsterdam moet helpen om kleinschalige en betaalbare bedrijfsruimtes voor bijvoorbeeld meubelmakers en loodgieters in de stad te realiseren.
Woningbezit investeerders neemt verder af in derde kwartaal
3 uur geleden
De verkoopgolf van huurwoningen door investeerders hield in het derde kwartaal van dit jaar aan.
Euromast drie maanden dicht voor grote opknapbeurt
Vandaag, 12:24
Tot en met april volgend jaar worden de buitenkant van de toren en het restaurant gerenoveerd.
Limburg onderscheidt architect Jo Coenen met erepenning
Vandaag, 10:49
Hij kreeg de onderscheiding voor zijn ‘uitzonderlijke verdiensten voor het vakgebied van de architectuur en stedenbouw in Limburg, Nederland en daarbuiten’.
Utrecht wil met gebiedsplan natuur, bouwers en boeren helpen
Gisteren, 15:14
Belangrijkste doel van het ontwerp Utrechts Programma Landelijk Gebied is het weer op gang brengen van de vergunningverlening.
Betaalprobleem Vanke nieuwe klap voor Chinese vastgoedsector
Gisteren, 09:32
Vanke was ooit de grootste huizenbouwer van China, afgemeten naar verkoopcijfers.
Ga naar het nieuws-archief
Robert Muis
Redacteur
1
0
0
0
Voor een optimale gebruikservaring plaatst Architectenweb functionele cookies. Wat de verschillende cookies precies doen leggen we uit in een
overzicht
. Cookies van social media kun je optioneel
aanzetten
.
Akkoord
Instellingen
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan
Feedback
Feedback
Wij horen graag jouw feedback. Laat je reactie achter en eventueel jouw e-mail adres.
Reactie
Verstuur