Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project
Maquette Sluisbuurt
Copyright: Architectuurcentrum Amsterdam

Raad van State verwerpt bezwaren tegen Sluisbuurt

6 november 2019, 11:19
De woonwijk Sluisbuurt, onderdeel van het Zeeburgereiland van Amsterdam, kan er komen. Dat is de uitkomst van een uitspraak die de afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State vandaag over het bestemmingsplan heeft gedaan.

Tegen het bestemmingsplan tekenden de vereniging Vrienden van de Amsterdamse Binnenstad, stichting Monumenten Amsterdam Noord en omwonenden beroep aan bij de afdeling bestuursrechtspraak. De bezwaarmakers hebben veel verschillende argumenten aangevoerd tegen het bestemmingsplan.

Hoogbouwbeleid
Een belangrijk argument was dat de geplande hoogbouw in het gebied in strijd is met het gemeentelijk hoogbouwbeleid. De hoogbouw van de Sluisbuurt zou het uitzicht vanuit de binnenstad van Amsterdam en vanuit de – door UNESCO als werelderfgoed aangewezen – 17de-eeuwse grachtengordel aantasten.

Ook het uitzicht vanuit Amsterdam-Noord, de noordoever van het IJ, Schellingwoude en Waterland zou lijden onder de hoogbouw. Voorts voerden de bezwaarmakers onder meer aan dat de ontsluiting van het gebied niet goed is geregeld, waardoor verkeersoverlast zal ontstaan, bijvoorbeeld voor het fietsverkeer.

Ongegrond
De bezwaren zijn niet gegrond, volgens de afdeling bestuursrechtspraak. Het bestemmingsplan hoeft niet te worden vernietigd, zo geeft ze in de uitspraak van vandaag aan. Weliswaar wijkt het bestemmingsplan deels af van het gemeentelijk hoogbouwbeleid, maar de gemeenteraad heeft volgens de afdeling bestuursrechtspraak deze afwijking bij de Sluisbuurt “voldoende daadkrachtig gemotiveerd.”

Daarbij heeft de gemeenteraad ook voldoende aandacht geschonken aan de invloed van de hoogbouw op de beschermde status van de 17de-eeuwse Amsterdamse grachtengordel en de UNESCO-bufferzone rond die grachtengordel, op de beschermde dorpsgezichten van Amsterdam Noord en het uitzicht vanuit Waterland, stelt de Raad van State.

Verder heeft de gemeente verkeersonderzoeken gedaan, op basis waarvan ze conclusies kan trekken dat de verkeerssituatie aanvaardbaar blijft, als de bestaande lokale infrastructuur op onderdelen wordt aangepast.

Ontwikkeling Sluisbuurt
De Sluisbuurt wordt een wijk met circa 5.500 woningen, scholen en voorzieningen op Zeeburgereiland, in het oosten van Amsterdam. De wijk krijgt zowel lagere gebouwen als woontorens tot 125 meter hoog, zegt wethouder Marieke van Doorninck (Ruimtelijke Ordening). De Sluisbuurt moet een autoluwe, kindvriendelijke wijk worden.

De eerste grote ontwikkeling in de Sluisbuurt wordt de bouw van het schoolgebouw van Inholland, kort daarop gevolgd door de bouw van de eerste jongeren- en studentenwoningen. Vanaf 2020 starten de eerste aanbestedingen, laat de gemeente Amsterdam weten. De volledige ontwikkeling van de nieuwe wijk gaat circa 10 jaar duren.

Gerelateerde nieuwsberichten

Gerelateerde podcasts

Andere nieuwsberichten

Regio Arnhem maakt zich op voor Landschapstriënnale 2026

Gisteren, 13:26

Sec.architecten geeft verbouwde school eenduidiger uitstraling

Gisteren, 11:03

Redactie Jaarboek Architectuur in Nederland zoekt projecten voor jubileumeditie

10 augustus, 11:20

De Playlist: Sebastian Janusz is klassiek pianist en componist

10 augustus, 9:15

Koophuizen in bijna alle gemeenten in prijs gestegen

Gisteren, 09:54

Vastgoedadviseur: nog jaren minder huurhuizen door verkoopgolf

10 augustus, 10:09

In twintig jaar bijna verdubbeling aantal restaurants, categorie fastfood groeide het hardst

5 augustus, 11:28

Rijkswaterstaat spreekt van uitzonderlijke situatie door droogte

4 augustus, 5:45

VMN media neemt Vastgoedjournaal over

4 augustus, 10:05

Rijn bij Lobith staat op laagste peil ooit gemeten

31 juli, 4:45
Robert MuisRedacteur
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico Flooring
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap