Maquette Sluisbuurt
Copyright: Architectuurcentrum Amsterdam

Raad van State verwerpt bezwaren tegen Sluisbuurt

6 november 2019, 11:19
De woonwijk Sluisbuurt, onderdeel van het Zeeburgereiland van Amsterdam, kan er komen. Dat is de uitkomst van een uitspraak die de afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State vandaag over het bestemmingsplan heeft gedaan.

Tegen het bestemmingsplan tekenden de vereniging Vrienden van de Amsterdamse Binnenstad, stichting Monumenten Amsterdam Noord en omwonenden beroep aan bij de afdeling bestuursrechtspraak. De bezwaarmakers hebben veel verschillende argumenten aangevoerd tegen het bestemmingsplan.

Hoogbouwbeleid
Een belangrijk argument was dat de geplande hoogbouw in het gebied in strijd is met het gemeentelijk hoogbouwbeleid. De hoogbouw van de Sluisbuurt zou het uitzicht vanuit de binnenstad van Amsterdam en vanuit de – door UNESCO als werelderfgoed aangewezen – 17de-eeuwse grachtengordel aantasten.

Ook het uitzicht vanuit Amsterdam-Noord, de noordoever van het IJ, Schellingwoude en Waterland zou lijden onder de hoogbouw. Voorts voerden de bezwaarmakers onder meer aan dat de ontsluiting van het gebied niet goed is geregeld, waardoor verkeersoverlast zal ontstaan, bijvoorbeeld voor het fietsverkeer.

Ongegrond
De bezwaren zijn niet gegrond, volgens de afdeling bestuursrechtspraak. Het bestemmingsplan hoeft niet te worden vernietigd, zo geeft ze in de uitspraak van vandaag aan. Weliswaar wijkt het bestemmingsplan deels af van het gemeentelijk hoogbouwbeleid, maar de gemeenteraad heeft volgens de afdeling bestuursrechtspraak deze afwijking bij de Sluisbuurt “voldoende daadkrachtig gemotiveerd.”

Daarbij heeft de gemeenteraad ook voldoende aandacht geschonken aan de invloed van de hoogbouw op de beschermde status van de 17de-eeuwse Amsterdamse grachtengordel en de UNESCO-bufferzone rond die grachtengordel, op de beschermde dorpsgezichten van Amsterdam Noord en het uitzicht vanuit Waterland, stelt de Raad van State.

Verder heeft de gemeente verkeersonderzoeken gedaan, op basis waarvan ze conclusies kan trekken dat de verkeerssituatie aanvaardbaar blijft, als de bestaande lokale infrastructuur op onderdelen wordt aangepast.

Ontwikkeling Sluisbuurt
De Sluisbuurt wordt een wijk met circa 5.500 woningen, scholen en voorzieningen op Zeeburgereiland, in het oosten van Amsterdam. De wijk krijgt zowel lagere gebouwen als woontorens tot 125 meter hoog, zegt wethouder Marieke van Doorninck (Ruimtelijke Ordening). De Sluisbuurt moet een autoluwe, kindvriendelijke wijk worden.

De eerste grote ontwikkeling in de Sluisbuurt wordt de bouw van het schoolgebouw van Inholland, kort daarop gevolgd door de bouw van de eerste jongeren- en studentenwoningen. Vanaf 2020 starten de eerste aanbestedingen, laat de gemeente Amsterdam weten. De volledige ontwikkeling van de nieuwe wijk gaat circa 10 jaar duren.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Maarten Hajer verzorgt 26e Jan Wilslezing

Gisteren, 14:34

Team met Studio Prototype en Hollandse Nieuwe renoveert rijkskantoor Maastricht

Gisteren, 12:22

Glazen façade van MVRDV siert flagshipstore in Beijing

Gisteren, 10:00

Stadsbalkon Groningen moet plaatsmaken voor groene voorzijde station

14 januari, 3:44

Subsidie voor extra woonlagen en splitsing in Gelderland

Gisteren, 12:43

Zuidelijke provincies: in elke provincie een rijksmuseum

Gisteren, 11:11

Zeeland en Rijk onderzoeken samen alternatief voor Zeelandbrug

14 januari, 4:29

Katwijk mag na jaren vertraging woonwijk met 5600 huizen bouwen

14 januari, 1:04

Europese klimaatdienst: klimaatdoel dreigt al tegen 2030 te sneuvelen

14 januari, 10:31

INBO benoemt Fokke de Vries tot partner

13 januari, 2:10
Robert MuisRedacteur
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan