Copyright: cepezed
Copyright: cepezed
Copyright: cepezed

Cepezed realiseert vierde gebouw op eigen terrein

14 mei 2019, 13:00
Cepezed is onlangs gestart met de realisatie van een eigen gebouw op het eigen terrein in Delft. Het pand krijgt de naam Bouwdeel D(emontabel), omdat het het vierde gebouw is in het cepezed-complex en geheel demontabel wordt opgetrokken.

Het architectenbureau heeft in 2012 het voormalige Techniekmuseum aan de Ezelsveldlaan in Delft verworven. Sindsdien heeft cepezed gewerkt aan de transformatie van het complex tot een creatief cluster met huisvesting voor bedrijven in de creatieve sector.

Het enige niet-monumentale pand op het terrein verkeerde in slechte staat en maakt nu plaats voor circulaire nieuwbouw, meldt het architectenbureau. Bouwdeel D(emontabel) is wederom een eigen ontwikkeling en bestemd voor ondernemingen in de kennisintensieve creatieve industrie. De nieuwbouw bestaat uit vier bouwlagen die elk met circa 200 m² (vvo) afzonderlijk verhuurbaar zijn.

Modulair in prefab
Het architectenbureau heeft het gebouw ontworpen met het oog op flexibel en modulair bouwen, met een minimum aan materialen. Het gebouw heeft een systematisch, rationele en zo ongecompliceerd mogelijke opzet, aldus cepezed.

Bouwdeel D(emontabel) wordt opgetrokken uit een geprefabriceerde staalconstructie, houten dak- en vloerelementen en een vliesgevel. Op de houten vloeren (uit LVL-elementen) komt een eenvoudig te verwijderen dekvloer van rubber korrels en houtvezelplaten.

De grotendeels transparante gevel wordt voorzien van verticale lamelstroken die kunnen worden geopend voor natuurlijke ventilatie. Verse lucht wordt door de koele noordgevel aangezogen, zodat in de zomer de temperatuur binnen altijd lager is dan buiten, legt het architectenbureau uit.

Demontabel
Droge montage van de geprefabriceerde onderdelen zal er volgens cepezed voor zorgen dat het casco volgens planning al in augustus gereed is. Daarnaast is het gebouw in de toekomst eenvoudig weer uiteen te halen.

Het pand kan elders weer worden opgebouwd, maar de onderdelen zijn volgens cepezed ook probleemloos in een ander project herbruikbaar of recyclebaar.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Herontwikkeling voormalig Slotervaartziekenhuis voltooid met nieuwe dakopbouw

Gisteren, 16:22

Lab-S verbouwt jaren 30-villa in relatie met natuur

Gisteren, 15:08

Implicaties van AI voor landschapsarchitectuur en stedelijk ontwerp belicht in boek

Gisteren, 11:35

EVA architecten transformeert Girokantoor Leeuwarden tot woongebouw

10 januari, 2:32

Ook dinsdag geen colleges op TU Eindhoven door cyberaanval

Gisteren, 17:01

De Jonge roept Den Haag op te investeren in leefbaarheid Zeeland

Gisteren, 09:38

Hoog aantal winkelfaillissementen zorgt voor meer leegstand

10 januari, 1:20

Grens van 1,5 graden overschreden in warmste jaar ooit

10 januari, 9:45

'Thuisbatterij gebruiken op piekmomenten zorgt voor minder belasting vol stroomnet'

9 januari, 12:29

Huizenprijzen eind 2024 opnieuw flink gestegen, wel minder hard

9 januari, 10:14
Robert MuisRedacteur
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland BV
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
Foreco Houtproducten
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
IsoBouw Systems bv
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf Ceiling Solutions B.V.
Saint-Gobain Building Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Plastica Groep
Holonite B.V.
Hansgrohe
FALK®
Tata Steel Colorcoat®
© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan