Copyright: Ossip van Duivenbode
Copyright: Ossip van Duivenbode
Copyright: Ossip van Duivenbode
Copyright: Ossip van Duivenbode
Copyright: Ossip van Duivenbode
Copyright: Ossip van Duivenbode
Copyright: Ossip van Duivenbode
Copyright: Ossip van Duivenbode
Copyright: Ossip van Duivenbode
Copyright: Ossip van Duivenbode

Sportcentrum Europapark open voor publiek

14 november 2018, 14:50
Woensdag is sportcentrum Europapark in Groningen geopend voor het publiek. In het energieneutrale en aardbevingsbestendige gebouw bevinden zich onder andere een sporthal, een danszaal en onderwijsvoorzieningen voor het Noorderpoort College. Het ontwerp is gemaakt door VenhoevenCS.

Sportcentrum Europapark is een antwoord op het tekort aan binnensportaccommodaties in de stad Groningen, meldt het betrokken architectenbureau. Overdag wordt het complex vooral door het Noorderpoort gebruikt voor onderwijsdoeleinden zoals sportonderwijs, reguliere lessen en het afnemen van examens. In de avonduren en weekenden is het vooral bestemd voor de gemeentelijke verenigingen.

Met zijn opvallende luifel markeert het sportcentrum de beëindiging van het Helperpark. Ook sluit het pand in zijn opbouw aan op het terrassenlandschap rondom, dat eveneens mogelijkheden biedt om te sporten en bewegen. Om de eenheid in het gehele gebied te versterken, verwijst de inrichting van het sportlandschap bovendien naar die van het stationsplein Europapark.

‘Teaser’
Bij binnenkomst krijgt de bezoeker via doorkijkjes een ‘teaser’ van wat zich in het gebouw afspeelt. Op die manier wordt direct duidelijk welke functies zich waar bevinden en kunnen bezoekers zich gemakkelijk, verklaart VenhoevenCS. De ‘echte’ binnenkomst van het gebouw bevindt zich op de eerste verdieping; dit is tevens het hart van het sportcentrum.

Het gebouwhart vormt het knooppunt van alle voorzieningen, activiteiten en diverse gebruikers. Ook bevindt zich hier de horeca en wordt er 360 graden uitzicht geboden op de sportactiviteiten. Verder kunnen de gebruikers uitkijken op het buitensportveld, het nabijgelegen stadion van FC Groningen en zelfs naar de Martinitoren.

Dankzij het vele glas zijn binnensporten van buitenaf zichtbaar en de buitensporten op de terrassen te zien van binnenuit. De gevels van de dans- en tussenruimte kunnen volledig worden opgevouwen en samengevoegd met de buitenruimtes.

Iets meer geborgen
De sporthal en turnhal liggen iets meer geborgen in het gebouw, omdat zij anders hinder hebben van het directe daglicht, maar ook deze ruimtes hebben op strategische punten openingen, waardoor er in beide richtingen zichtlijnen zijn.

Waar je ook staat, sport is overal aanwezig en duidelijk zichtbaar, besluit VenhoevenCS.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

RoosRos realiseert transparant en flexibel laboratoriumgebouw

Gisteren, 17:04

UNStudio wint prijsvraag voor omvangrijk woningbouwproject Seoul

Gisteren, 16:37

Feestelijke bouwstart eerste school door Schools by Circlewood

Gisteren, 15:24

Haarlemmermeer zoekt bouwbedrijf voor nieuw deelgebied in Lincolnpark

Gisteren, 13:49

‘Bouwdip’ zichtbaar: 82.000 woningen erbij in 2024

Gisteren, 13:21

Nationaal Burgerberaad Klimaat uit de startblokken

Gisteren, 09:26

Zuid-Holland wil voorrang warmtenetten bij aansluiting op vol net

17 januari, 11:54

Huurders hebben opnieuw minder keus uit nog krapper huuraanbod

17 januari, 9:39

Provincie Utrecht wijst plekken aan voor windturbines; gemeenten niet blij

16 januari, 1:51

Keijzer pleit in Brussel voor versoepelen regels bij woningnood

16 januari, 11:00
Ronnie WeessiesRedacteur
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland BV
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
Foreco Houtproducten
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
IsoBouw Systems bv
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf Ceiling Solutions B.V.
Saint-Gobain Building Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Plastica Groep
Holonite B.V.
Hansgrohe
FALK®
Tata Steel Colorcoat®
© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan