Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project
Luchtpark Hofbogen
Copyright: Hofbogen BV
Opening van Luchtpark Hofbogen tijdens de Rotterdamse Dakendagen, 3 juni 2018
Copyright: Rotterdamse Dakendagen
Opening van Luchtpark Hofbogen tijdens de Rotterdamse Dakendagen, 3 juni 2018
Copyright: Hofbogen BV
Opening van Luchtpark Hofbogen tijdens de Rotterdamse Dakendagen, 3 juni 2018
Copyright: Hofbogen BV
Opening van Luchtpark Hofbogen tijdens de Rotterdamse Dakendagen, 3 juni 2018
Copyright: Hofbogen BV
Luchtpark Hofbogen
Copyright: Hofbogen BV
Luchtpark Hofbogen
Copyright: Hofbogen BV
Luchtpark Hofbogen
Copyright: Hofbogen BV

Luieren en tuinieren op het stationsdak

12 juni 2018, 12:51
De voormalige Hofpleinlijn in Rotterdam moet veranderen in een 1,9 kilometer lang hoog gelegen en groen lint door de stad. Tijdens de Rotterdamse Dakendagen is het eerste deel, Luchtpark Hofbogen op het dak van Station Hofplein officieel geopend voor publiek.

Luchtpark Hofbogen is ontworpen door architectenbureau ZUS als een publiek park. Buurtbewoners en andere bezoekers kunnen er picknicken of luieren in het gras en wandelen tussen de fruitbomen, heemvegetatie en moestuinbedden. Het voormalige perron is opgeknapt. Her en der staan nepschapen.

Een deel van het park fungeert als evenemententerrein. Het dak is al eerder locatie geweest voor onder meer openlucht filmvoorstellingen, een wijnfestival, uitvoeringen van Conny Janssen Danst, Motel Mozaïque en de Operadagen Rotterdam. Ook in de toekomst blijft Luchtpark Hofbogen hiervoor in gebruik.

Verbinding
Het hooggelegen park is bereikbaar via de ingang een de Heer Bokelweg en via de Luchtsingel, die eveneens is ontworpen door ZUS. Deze houten wandelbrug maakt, onder andere over het spoor en de Schiekade, verbindingen tussen het gebied rond Hofplein en de Hofbogen.

Het idee had ZUS al vele jaren, voordat het in 2015 startte met het ontwerp voor het eerste deel van het park. Elma van Boxel van ZUS hoopt dat Luchtpark Hofbogen een mooi begin is voor de ontwikkeling van de rest van het dak van het Hofpleinviaduct.

Toekomstmogelijkheden
Luchtpark Hofbogen en een mogelijk toekomstige uitbreiding over het dak van de 189 bogen doet onmiddellijk denken aan de New Yorkse High Line en de Promenade Plantée in Parijs. Het park kan echter een heel ander karakter krijgen door de organische ontwikkeling, de verschillende betrokken partijen en de wisselwerking met de huurders – waaronder veel 'food, fashion en design' – van ruimtes in de bogen.

Het park kan volgens betrokkenen ook een belangrijke sociale functie vervullen in de oude buurten waartussen de Hofpleinlijn loopt. Buurtbewoners kunnen elkaar ontmoeten bij het werken in de moestuinen, bijvoorbeeld. Dat is vooralsnog toekomstmuziek.

Hofpleinlijn
De Hofpleinlijn is in 1908 in gebruik genomen als tracé voor elektrische treinen van tussen Rotterdam Hofplein via Den Haag naar Scheveningen. In 2006 werd met het oog op de RandstadRail de lijn geschikt gemaakt voor een metrodienst. Het tracé over het Hofpleinviaduct is in 2010 opgeheven. 

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Nieuw eenheidsbureau overgedragen aan Haagse politie

59 minuten geleden

Gerenoveerd en uitgebreid schoolgebouw wordt nieuw onderkomen Kromme Rijn College

3 uur geleden

TU Eindhoven krijgt tijdelijke woonbuurt met 777 woningen op campus

4 uur geleden

MVRDV gaat Turijns museum herstellen en updaten

Gisteren, 14:48

Extra hulp bij verduurzaming huizen in Groningen en Noord-Drenthe

2 uur geleden

Denktank: zonne-energie levert voor het eerst kwart van stroom EU

Vandaag, 09:19

Verzekeraars: Nederland moet beter voorbereid zijn op extreme neerslag

Gisteren, 13:00

Amsterdam schrijft openbare selectie uit voor kavel 10C in Sluisbuurt

Gisteren, 10:47

Daan Roggeveen start als supervisor Buikslotermeerplein

13 juli, 12:19

Honderden miljoenen voor verbeteringen aan grote rivieren

13 juli, 10:16
Robert MuisRedacteur
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap