Copyright: Colordot
Copyright: Colordot
Copyright: Colordot
Copyright: Colordot
Copyright: Colordot
Copyright: Colordot
Copyright: Colordot
Copyright: Colordot
Copyright: Concept 1. Arons en Gelauff Architecten
Copyright: Concept 2. Arons en Gelauff Architecten
Copyright: Concept 3. Arons en Gelauff Architecten
Copyright: Concept 4. Arons en Gelauff Architecten
Copyright: Concept 5. Arons en Gelauff Architecten
Copyright: Concept 6. Arons en Gelauff Architecten
Copyright: Schets. Arons en Gelauff Architecten

Arons en Gelauff ontwerpt terrassenflat voor Zeeburg

30 november 2015, 12:14
Blok 10 van de Zeeburger Sportheldenbuurt in Amsterdam heeft Arons en Gelauff Architecten als een terrasflat vormgegeven. Het ontwerp biedt een oplossing voor zowel de oriëntatie op de zon als de aansluiting op laagbouw.

Rondom het toekomstige park van de Sportheldenbuurt in Amsterdam Zeeburg komen hoge gebouwen. Blok 10 ligt aan de noordzijde van het park en werpt door zijn positie, zo legt Arons en Gelauff Architecten uit, schaduw op zijn eigen kavel.

Oriëntatie op de zon
Blok 10 wordt een ensemble van drie gebouwen, die het architectenbureau met een terrasgewijze doorsnede heeft ontworpen. Deze doorsnede zorgt voor een goede oriëntatie op de zon binnen de stedenbouwkundige randvoorwaarden.

Ook de plattegrond van de gebouwen zorgt voor een goede oriëntatie op de middag- en avondzon: de gevels zijn richting het westen schuin geplaatst. Door deze kanteling ontstaat er op de zuidwestelijke hoek een aantrekkelijke locatie voor een café met een pleintje in de zon, aldus Arons en Gelauff.

De gebouwen verspringen trapsgewijs met ruime terrassen richting met noordoosten. Hierdoor ‘kijken’ de woningen met de zon mee in de richting van het IJmeer, zo leggen de architecten uit.

Deze doorsnede zorgt over de volle diepte van de plattegrond voor in totaal 28 penthouses met terras. Daarnaast dient de terrasgewijze doorsnede om een geleidelijke overgang te creëren naar de laagbouw aan de noordzijde.

Organisatie
De gebouwen zijn georganiseerd aan een corridor, die naar boven toe steeds korter worden. De liften en trappenhuizen zijn in het hoge deel van de gebouwen gesitueerd.

Naast tussenwoningen kent het ontwerp door de terrassenstructuur een groot aantal woningen met een hoek- of driezijdige oriëntatie. De hoogste verdiepingen bieden ruimte aan veel penthouses.

Gevel
Arons en Gelauff heeft de gevelopeningen in een strak ritme ontworpen om de nadruk op de sculpturale vorm van de gebouwen te houden. De gevels worden in een lichte wasserstrich-baksteen uitgevoerd. De terrassen krijgen een groene zone nabij de dakrand en een glazen afscheiding met het oog op de wind.

De entreehallen aan de parkzijde zijn 6,8 meter hoog, inclusief plint. Aan deze zijde is de hoofd- en de fietsenentree gesitueerd. In de richting van de lift wordt de hoogte geleidelijk minder, zodat er een overgang naar een intiemer interieur van het gebouw ontstaat.

Programma
In totaal zal Blok 10 158 woningen omvatten, waarvan 28 penthouses. Er is ruimte voor 113 parkeerplekken en 640 fietsparkeerplekken. Voor horeca is 190 vierkante meter beschikbaar.

Gerelateerde nieuwsberichten

Gerelateerde bedrijven

Andere nieuwsberichten

Realisatie houtbouw The Ark in woonwijk Overhoeks van start

55 minuten geleden

Negen inzendingen Eo Wijersprijsvraag door naar tweede ronde

2 uur geleden

Nieuw handboek bundelt versnipperde kennis over houtbouw

3 uur geleden

Houten IKEC de Zevensprong vormt rustig onderkomen voor speciaal onderwijs

Gisteren, 13:52

Steeds meer energiezuinige woningen in Nederland

Gisteren, 14:43

Directiewisseling bij Kentie Architecten

Gisteren, 11:43

Zeeland en bisdom Breda zoeken naar maatwerk bij herbestemming kerken

6 februari, 2:47

Caroline Voet verzorgt derde Jos. Bedaux-lezing

6 februari, 11:36

RLi: overheid moet actiever ingrijpen in grondmarkt

6 februari, 9:51

A-tract architecture treedt toe tot Sweco

5 februari, 11:52
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan