Copyright: arons en gelauff architecten
Copyright: arons en gelauff architecten
Copyright: arons en gelauff architecten
Copyright: arons en gelauff architecten

Bouwstart waterwoningen in centrum Amsterdam

12 november 2014, 13:27
Op het eiland Oostenburg in Amsterdam Centrum is de bouw gestart van het project Wiener & Co. Het project omvat onder meer appartementenblokken en waterwoningen, ontworpen door arons en gelauff architecten.

De locatie van het project, het terrein Wiener & Co op het Oostenburgereiland, heeft een geschiedenis van werven en scheepshellingen. Het ontwerp voor de nieuwbouw sluit aan bij dat karakter.

Arons en gelauff heeft het plan georganiseerd rondom een schakeling van 'hellingen' en 'hoven'. De woningen worden bereikt via de openbaar toegankelijke groene hoven; de hellingen geven toegang tot het water van de Oostenburgergracht.

Wervenstructuur
Het plan bevat 74 koopwoningen variërend van compacte appartementen tot ruime waterwoningen met een eigen afmeerplek voor de boot. Alle huizen hebben zeer grote buitenruimten en bewoners delen een groene hoftuin. De tuin is ontworpen door Hosper landschapsarchitectuur en stedebouw. Het gebied is autovrij dankzij de parkeergarage onder de hof.

Geïnspireerd op de oude wervenstructuur, zijn de waterwoningen aan de Oostenburgergracht haaks op het water georiënteerd. Ze zijn zo geschakeld dat op de plaats waar vroeger de scheepshellingen lagen nu de buurt toegang krijgt tot het water. De waterwoningen hebben een gevelbekleding van afwisselend koper en zink.

Pakhuizen
Op de hoek aan de gracht ligt een klein blokje met zeven loft-appartementen. Deze grenzen direct aan het bestaande bomenplein met volwassen platanen en kijken uit op de Ezelsbrug. Langs de Oostenburgervoorstraat komen eveneens appartementen, in twee gebouwen die in hun ontwerp refereren aan pakhuizen. In maat en schaal sluiten de gebouwen aan bij de bestaande bebouwing in de straat.

Langs de straat liggen op de begane grond commerciële ruimten en entreehallen. Twee van deze hallen liggen aan de smalle doorgang van de straat naar de openbare binnenhof. Aan de hof liggen op de begane grond gezinswoningen met een groot terras. Op de verdiepingen hebben de appartementen riante balkons die bijna drie meter uitkragen.

BIM
Het concept is door arons en gelauff bedacht op verzoek van ontwikkelaar Heijmans Vastgoed/Terra Ontwikkeling. In een open ontwerpproces met omwonenden, Stadsdeel Centrum en aannemer Heijmans Woningbouw is het concept uitgewerkt tot een bouwklaar plan in BIM, aldus het architectenbureau.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Herontwikkeling voormalig Slotervaartziekenhuis voltooid met nieuwe dakopbouw

Gisteren, 16:22

Lab-S verbouwt jaren 30-villa in relatie met natuur

Gisteren, 15:08

Implicaties van AI voor landschapsarchitectuur en stedelijk ontwerp belicht in boek

Gisteren, 11:35

EVA architecten transformeert Girokantoor Leeuwarden tot woongebouw

10 januari, 2:32

Achmea gaat huurwoningen met laag energielabel opkopen

2 uur geleden

Ook dinsdag geen colleges op TU Eindhoven door cyberaanval

Gisteren, 17:01

De Jonge roept Den Haag op te investeren in leefbaarheid Zeeland

Gisteren, 09:38

Hoog aantal winkelfaillissementen zorgt voor meer leegstand

10 januari, 1:20

Grens van 1,5 graden overschreden in warmste jaar ooit

10 januari, 9:45

'Thuisbatterij gebruiken op piekmomenten zorgt voor minder belasting vol stroomnet'

9 januari, 12:29
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland BV
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
Foreco Houtproducten
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
IsoBouw Systems bv
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf Ceiling Solutions B.V.
Saint-Gobain Building Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Plastica Groep
Holonite B.V.
Hansgrohe
FALK®
Tata Steel Colorcoat®
© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan