Copyright: Gerrit Serne
Copyright: Gerrit Serne
Copyright: Gerrit Serne
Copyright: Gerrit Serne
Copyright: Gerrit Serne
Copyright: Gerrit Serne
Copyright: Gerrit Serne
Copyright: Gerrit Serne

Noordkant stationshal Utrecht Centraal opent

30 juli 2015, 14:13
Vrijdag gaat de noordkant van de nieuwe stationshal van Utrecht Centraal open voor reizigers. Met het nieuwe deel komt er 12.000 vierkante meter aan ruimte bij, wat groter is dan de oorspronkelijke oppervlakte van het oude station (8.000 m2). Na de opening gaat de laatste fase van de verbouwing van Utrecht Centraal in.

Met de opening van de noordkant van de hal is 5/6e deel van de nieuwe OV-terminal in gebruik, laat ProRail donderdag weten. De reiziger zal meer ruimte krijgen en meer ruimte ervaren door de opzet van de hal, het materiaalgebruik en de hoogte van het dak. Het golvende dak van het door Benthem Crouwel Architecten ontworpen complex zorgt voor extra lichtinval.

Reizigers kunnen vanaf vrijdag weer in een rechte lijn vanuit de hal Hoog Catharijne inlopen. De entree aan de Jaarbeurskant komt tegenover de ingang van het Stadskantoor. Aan de buitenkant van de stationshal verbindt een tien meter brede looproute het Jaarbeursplein en de binnenstad.

Tot eind dit jaar worden verschillende winkels en andere voorzieningen geopend in het nieuwe deel. Er komen onder meer nieuwe OV-servicewinkel, een fastfood- en ‘freshfood’-terras en een verdieping met een bar, bistro en restaurant. Bezoekers kunnen elkaar hier ontmoeten, rustig hun tijd doorbrengen of aangenaam wachten op trein, tram of bus, aldus ProRail.

Na vrijdag gaat onmiddellijk de laatste bouwfase van het vernieuwde Utrecht Centraal in. Het laatste stuk van de oude stationshal wordt dan fasegewijs afgebroken en opnieuw opgebouwd. Eind 2016 is de nieuwe OV-terminal (met een totale oppervlakte van 25.000 vierkante meter) na vijf jaar bouwen helemaal klaar. Het complex kan dan 280.000 reizigers per dag verwerken.

DSSU
Donderdag zijn er berichten verschenen dat de verbouwing van Utrecht Centraal langer gaat duren en dertig miljoen euro meer zal kosten. Een woordvoerster van ProRail laat weten dat het hier niet om de stationshal gaat, maar om de spoorvernieuwing. Dit project, DoorstroomStation Utrecht (DSSU), staat volledig los van de renovatie van het station, aldus ProRail.

De spoorbeheerder benadrukt dat de bouw van de vernieuwde stationshal volgens planning verloopt en bovendien binnen de begroting blijft.
Toon alles

Andere nieuwsberichten

Abe Bonnema Architectuurprijs 2023 toegekend aan de Kunstwerf

8 december, 5:15

Veertigjarig oeuvre Mecanoo centraal in monografie

8 december, 2:41

Anterieure overeenkomst BuitenStad Hoorn ondertekend

8 december, 11:30

3XN ontwerpt luxe woongebouw aan Derde Haven in Scheveningen

8 december, 10:38

Bewoners Zuid-Limburg vragen om betere bescherming tegen water

57 minuten geleden

Provincie Zuid-Holland: 29.000 woningen erbij door optoppen

8 december, 3:26

Rotterdam onderzoekt mogelijke fraude bij renovatie Boijmans en De Doelen

8 december, 1:12

Overijssel dreigt te stoppen met PPLG als Rijk niet betaalt

8 december, 12:03

World Food Center Experience in Ede verdeelt de Gelderse politiek

7 december, 1:46

Amsterdam bereidt zich voor op maximumsnelheid van 30 kilometer

7 december, 11:35
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Wicona
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial
Sempergreen
EeStairs | Design trappen - Balustrade - Ontwerp en constructie
Aluprof Nederland BV
Intal BV
Cosentino The Netherlands B.V.
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco International KG
AGC Nederland Holding B.V.
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
Foreco Houtproducten
Wienerberger B.V.
Knauf Insulation
Zoontjens
DUCO Ventilation & Sun Control
IsoBouw Systems bv
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf Ceiling Solutions B.V.
Saint-Gobain Building Glass Benelux
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Plastica Groep
Holonite B.V.
FALK®
Serge Ferrari
Alsecco
Tata Steel Colorcoat®
© 2002 - 2023 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan