Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project
Visualisatie: A2STUDIO
Visualisatie: A2STUDIO
Visualisatie: A2STUDIO

Overeenkomst voor 'microcity' bij Utrecht Centraal

25 november 2015, 16:20
Deze week is de ontwikkelovereenkomst getekend voor Het Platform bij station Utrecht Centraal. Het door VenhoevenCS ontworpen gebouw komt bovenop de nieuwe terminal van de Uithoflijn en is bedacht als een duurzame ‘microcity’. Het programma omvat een mix van de functies wonen, werken, sporten en ontspannen.

Er komen ongeveer 175 woningen met gemaksdiensten in het gebouw, waarbij minimaal de helft van de appartementen worden verhuurd. De doelgroep bestaat uit ‘mensen die kiezen voor een gezonde levensstijl, die direct toegang willen tot de stad en geloven in het delen van ruimtes, goederen en diensten’, aldus de betrokken partijen.

In Het Platform komen aanvullende voorzieningen, zoals een fitness, restaurant en loungebar. Ook is er een conciërge en service (van klussenhulp tot mobilityservices) voor bewoners en bezoekers. Deze voorzieningen zijn vrij toegankelijk en moeten zo bijdragen aan het planconcept en de omgeving. De bewoners delen onderling een dakterras en binnentuin.

MicroCity
Het gebouw wordt ontworpen op basis van de hoogste duurzaamheidprincipes van BREEAM, melden de partijen voorts. In het concept wordt uitgegaan van een MicroCity: een gebied met een gemengde samenstelling van wonen, werken en voorzieningen binnen loopafstand. In dit gebied wordt gestreefd naar een circulaire economie en een zo duurzaam mogelijk lokaal metabolisme.

Het Platform omvat 18.500 vierkante meter aan vloeroppervlak. Het gebouw bestaat uit een aantal ten opzichte van elkaar verspringende volumes en hoogteverschillen, die gezamenlijk moeten zorgen voor de nodige zichtlijnen. De gevel krijgt een lichte kleur, met groene accenten in de vorm van onder meer dakterrassen en binnentuinen.

Wensenlijst
Bij de tender voor het Zuidgebouw, zoals de werknaam luidde voordat het complex Het Platform werd genoemd, heeft de gemeente Utrecht gebruik gemaakt van een wensenlijst die bewoners en bedrijven uit de omgeving hebben ingediend. De ontwikkelaars ABC Planontwikkeling en Westplan Investors gaan het plan mede op basis van deze lijst verder ontwikkelen.

Begin volgend jaar moet het voorlopig ontwerp voor het 45 miljoen euro kostend project klaar zijn. De werkzaamheden aan Het Platform en het onderliggende tram- en busstation starten naar verwachting eind 2016. In 2018 moeten het gebouw en het station klaar zijn.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Nieuwe woonwijk bij Istanbul omvat bijdragen van BIG, MVRDV en Snøhetta

Vandaag, 16:20

Architectenweb symposium: ontwerpen van autovrije buurten

Vandaag, 11:30

Cepezed ontwerpt houten rijkskantoor aan Juliana van Stolberglaan in Den Haag

Vandaag, 10:23

Groningen stelt gebiedsvisie voor wijk De Nieuwe Held vast

Gisteren, 15:45

Experts: versnel energietransitie en hou Gronings gas als airbag

Vandaag, 13:58

Wet die leegstandheffing mogelijk maakt volgende week van kracht

Vandaag, 11:35

Raad van State blokkeert plan voor verbouwing ring Utrecht

Gisteren, 16:31

Provincie akkoord met natuurherstel voor nieuwe ASML-campus

Gisteren, 12:30

CBS: uitstoot gestegen in 2025, klimaatdoelen verder uit zicht

Gisteren, 09:20

Renovatie Belgisch Justitiepaleis loopt op tot zeshonderd miljoen euro

10 maart, 2:33
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan