Rotterdam wil bakfietswijk en studentenkwartier

8 mei 2014, 14:46
Rotterdam krijgt een ‘bakfietswijk’ nabij het centrum, met een aantrekkelijk woonmilieu voor jonge hoogopgeleiden. Dat staat in de donderdag gepresenteerde coalitieakkoord van het nieuwe stadsbestuur. Ook zijn er afspraken gemaakt voor de ontwikkeling van een studentenkwartier.

Dat moet eveneens in de binnenstad verrijzen. Het nieuwe college met Leefbaar Rotterdam, D66 het CDA wil met deze maatregelen een ‘bruisende woonstad’ creëren. Verder komen er meer grondgebonden gezinswoningen voor mensen ouder dan 25 jaar en moeten corporaties meer bouwen voor het segment boven de sociale woningbouw.

Gezelliger stad
De nieuwe coalitie streeft naar een veiliger, levendiger en gezelliger stad. Om woonoverlast te reduceren gaat Rotterdam ‘asowoningen’ bouwen, terwijl een nieuwe plintenaanpak en meer terrassen de binnenstad aantrekkelijker en gezelliger moeten maken. Ook komen er meer groen en mogelijkheden voor recreatie, bijvoorbeeld langs de Maas.

Rotterdam wil verder leegstand bestrijden, door onder meer de mogelijkheden voor herontwikkeling van leegstaand vastgoed (ook dat van de gemeente zelf) te vergroten. Er komt een leegstandsloket voor kleine ondernemers die gebruik willen maken van leegstaand vastgoed, zo meldt de nieuwe coalitie.

Belangrijk speerpunt van het nieuwe stadsbestuur is om de burgers meer zeggenschap en verantwoordelijkheid te geven. Initiatieven, zoals voor een nieuw middelgroot poppodium, zullen worden gestimuleerd, beloven de coalitiepartijen. Ook komt er meer ruimte voor (collectief) particulier opdrachtgeverschap.

Programma Duurzaam
Er komt tevens een nieuw Programma Duurzaam, dat voorziet in een beleid voor gezondere lucht, groenere wijken en energiebesparing bij bestaande bebouwing. De coalitie wil meer ‘grijze’ plekken vergroenen, onder meer door een nieuw park bij het centrum aan te leggen. De doelstelling van het Rotterdam Climate Initiative wordt ‘grondig’ herzien.

Tenslotte beloven de coalitiepartijen te gaan kijken naar de inrichting van het Schouwburgplein, wordt het concept van de kluswoningen voortgezet en zal het kansarmen moeilijker worden gemaakt om zich in Rotterdam (met name stadsdeel Zuid) te vestigen. Op cultuur wordt niet bezuinigd.

Vrijdag maakt het nieuwe stadsbestuur bekend wie de wethouders worden.

Trefwoorden

rotterdam

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

BURA, LEVS architecten en Urban Climate Architects publiceren onderzoek naar CO2-voetafdruk van stedelijk ontwerp

Gisteren, 16:00

Binst Architects ontwerpt nieuw gemeentehuis Middelkerke

Gisteren, 11:53

Lidia Egorova en Bart Nicolaas benoemd tot partner bij Space&Matter

Gisteren, 10:32

LAOS landscape urbanism opent tweede vestiging in Utrecht

20 januari, 3:11

Toerisme wereldwijd in 2025 naar record, meeste toeristen naar Europa

Gisteren, 14:56

Nieuw gemaal IJmuiden kost tot 2,3 miljard euro

Gisteren, 13:28

Zuid-Hollandse miljoenen naar snelle oplossingen vol stroomnet

Gisteren, 09:23

Inschrijving Tilburg Architectuurprijs 2026 geopend

20 januari, 1:46

ING: bouwsector in EU groeit komende jaren weer, ook in Nederland

20 januari, 11:22

Amsterdam wil bijdragen aan herbouw Vondelkerk

19 januari, 5:05
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan