Amsterdam: meer woningen en 'vrijhavens'

13 juni 2014, 14:45
Het nieuwe stadsbestuur van Amsterdam wil de woningbouwproductie opvoeren tot vijfduizend per jaar in 2018. Dat staat in het coalitieakkoord dat D66, VVD en SP hebben gepresenteerd. Ook worden bestemmingsplannen geflexibiliseerd.

Zo gaat het nieuwe college experimenteren met ‘vrijhavens’: gebieden met beperkte regelgeving op het gebied van de bestemming, zodat daar de bedrijvigheid kan worden gestimuleerd. Ook wil de coalitie de termijn voor wijzigingen in bestemmingsplannen verkorten en de mogelijkheden binnen dergelijke plannen verruimen.

Wat betreft het aantal sociale woningen houdt het stadsbestuur een minimum van 187.000 aan, dat komt overeen met het huidige aantal huishoudens met een inkomen onder de grens van 34.700 euro. Naast bestaande woningcorporaties kunnen straks ook nieuwe of kleinere corporaties en andere partijen de sociale huurmarkt in de stad betreden.

Verder zet Amsterdam in op het vergroenen van de openbare ruimte. Ook moet deze de inwoners meer uitdagen om te bewegen. Voor dat laatste doel wordt tevens de regeling voor financiering van verenigingsgebouwen uitgebreid en komt er een fonds waaruit sportvelden en zwembaden worden bekostigd.

Energiezuiniger
Ook komt er een energiefonds, waaruit inwoners en organisaties geld kunnen lenen om woningen en andere gebouwen energiezuiniger te maken. Amsterdam laat tenslotte onderzoek doen naar uitbreiding van het metronetwerk richting Amstelveen en Schiphol, evenals een eventuele voltooiing van de ‘ring’ tussen Sloterdijk en het centraal station.

Amsterdam krijgt acht wethouders. Eric van der Burg (VVD) gaat over ruimtelijke ordening en grondzaken, terwijl de portefeuille met verkeer & vervoer en het gemeentelijk vastgoed naar zijn partijgenoot Pieter Litjens gaat. Laurens Ivens (SP) ‘doet’ bouwen, wonen en wijkaanpak, Abdeluheb Chobo (D66) is bedeeld met openbare ruimte en groen.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Houtskeletbouwwoningen sluiten aan op jarendertigarchitectuur in omgeving

9 minuten geleden

Michael van Bergen en Jasper Smits starten samen Donkerlicht architecten

2 uur geleden

Bouwstart voor uitbreiding Hongik University in Seoel door OMA / Chris van Duijn

3 uur geleden

Nederlands postmodernisme centraal in nieuw boek

Gisteren, 15:59

EIB: 73.000 nieuwe mensen nodig in bouw, defensie zorgt voor druk

1 uur geleden

Kandidaten voor nieuwbouw De Meervaart delen visie op de opgave

Gisteren, 14:43

VN-rapport: sterkere opwarming door vertrek VS uit Klimaatakkoord

Gisteren, 10:55

Eerste Optopr.-woning geplaatst op Rotterdams woongebouw

20 oktober, 1:50

Minister Karremans bezweert gepauzeerde projecten later weer te hervatten

16 oktober, 5:30

Tien bedrijven moeten plaatsmaken voor F-35's op Lelystad Airport

16 oktober, 4:30
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light + Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico Flooring
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap