Duwo annuleert bouw studentenflat Delft

15 november 2012, 11:03
Studentenhuisvester Duwo heeft de bouw van een tijdelijke studentenflat in de Spoorzone Delft geannuleerd. Dat maakte de organisatie woensdag bekend. Volgens Duwo maken de aangekondigde maatregelen in het regeerakkoord de investering onmogelijk.

“De nieuwe huurplafondnorm in het regeerakkoord van het kabinet, de al eerder geplande verhuurdersheffing en andere recente overheidsheffingen zorgen dat de studentenhuisvester er zeventien miljoen per jaar bij inschiet”, meldt Duwo.

“Als deze plannen doorgaan, wordt er geen studentenkamer meer gebouwd en gaan de studentenhuisvesters failliet,” laat algemeen directeur Jan Benschop via een persbericht weten.

In het regeerakkoord van VVD en PvdA is een maximale huurgrens opgenomen van 4,5 procent van de woz-waarde van een woning, bedoeld om de marktwerking op de sociale huurmarkt te bevorderen.

“Tegelijkertijd moeten alle verhuurders, zowel particulieren die meer dan tien woningen verhuren als woningcorporaties, een al eerder opgelegde belasting gaan betalen: de zogenoemde verhuurdersheffing. In 2013 gaat dat nog om vijf miljoen euro, maar in 2014 wordt dat 800 miljoen”, zegt Duwo.

“Verhuurders zien daarmee hun verhuuropbrengst fors dalen en moeten tegelijkertijd zware heffingen aan de overheid betalen. Behalve de verhuurdersheffing zijn dat ook eerder opgelegde heffingen, zoals de vennootsschapsbelasting en een bijdrage aan het Vestia-debacle. Voor verhuurders met weinig geld, zoals studentenhuisvesters, is dat onmogelijk.”

‘Onuitvoerbaar’
Benschop noemt de aangekondigde kabinetsmaatregelen ‘ondoordacht, volstrekt tegenstrijdig en onuitvoerbaar’. “In ons geval krijgen we per jaar extra heffingen van elf miljoen euro, terwijl we zes miljoen euro aan huuropbrengsten mislopen (op een omzet van 53 miljoen). In totaal schieten we er dus zeventien miljoen euro per jaar bij in.”

“Geen enkele studentenhuisvester kan dat overleven. Voor ons betekent het: stoppen met bouwen en uiteindelijk zicht op faillissement. En behalve studentenhuisvesters zijn studenten en de kenniseconomie het slachtoffer van deze maatregelen”, aldus Benschop.

De gemeente Delft heeft inmiddels de vrees uitgesproken dat ook andere investeerders zullen afzien van investeringen in nieuwbouwplannen voor studentenhuisvesting.

Woningcorporaties
Ook woningcorporaties komen in nood door de aangekondigde maatregelen in het regeerakkoord, waarschuwt bijzonder hoogleraar woningmarkt Johan Conijn. Donderdag debatteert de Tweede Kamer over de kabinetsplannen voor de woningmarkt.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Ontwerp van D/DOCK moet Hotel Amsterdam American allure teruggeven

Vandaag, 16:28

Tentoonstelling Carbon Confessions van MVRDV geeft openhartig inzicht in duurzaamheidstransitie

Vandaag, 15:14

Woongebouw langs Tolhuiskanaal ontworpen als gekantelde loods

Vandaag, 14:29

Europees samenwerkingsproject voor multifunctioneel dakgebruik gestart

Vandaag, 11:38

Verhuispremies bevorderen doorstroming in Utrecht

Vandaag, 17:05

TU Eindhoven tevreden over herstart na cyberaanval

Vandaag, 13:23

Noord-Holland breidt opties voor nieuwe datacenters uit

Vandaag, 10:32

‘Bouwdip’ zichtbaar: 82.000 woningen erbij in 2024

Gisteren, 13:21

Nationaal Burgerberaad Klimaat uit de startblokken

Gisteren, 09:26

Zuid-Holland wil voorrang warmtenetten bij aansluiting op vol net

17 januari, 11:54
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland BV
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
Foreco Houtproducten
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
IsoBouw Systems bv
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf Ceiling Solutions B.V.
Saint-Gobain Building Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Plastica Groep
Holonite B.V.
Hansgrohe
FALK®
Tata Steel Colorcoat®
© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan