Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project

Regeerakkoord VVD en PvdA is gepubliceerd

30 oktober 2012, 11:56
Het regeerakkoord van VVD en PvdA is afgerond. Gisteren aan het einde van de dag is het gepubliceerd onder de naam ‘Bruggen slaan’ en er staat een aantal stevige (bezuinigings)maatregelen in, maar ook investeringen.

Het is niet langer het streven van het kabinet om de Olympische Spelen naar Nederland te halen. Als bestuurlijke maatregelen zijn er het streven om provincies samen te voegen tot landdelen, en de vorming van louter gemeenten met honderdduizend inwoners.

Ruimtelijke ordening
Op het vlak van ruimtelijke ordening en milieu is onder meer besloten om 400 miljoen euro te investeren in duurzame energie. Ook laat het nieuwe kabinet de Hedwigepolder toch onder water te zetten.

Het vorige kabinet besloot in juni de beslissing over de Hedwigepolder aan zijn opvolgers over te laten. Met België is afgesproken om als natuurcompensatie voor het uitdiepen van de vaargeul in de Westerschelde de Zeeuwse polder onder water zou worden gezet.

Hypotheekrente
Voor nieuwe gevallen wordt de aftrek van hypotheekrente vanaf komend jaar stevig beperkt. De hypotheekrenteaftrek wordt ook voor bestaande gevallen beperkt. Vanaf 2014 wordt de maximale aftrek jaarlijks met een half procent verminderd. Volgens berekeningen levert de maatregel structureel 770 miljoen euro op.

De eerste reacties op het regeerakkoord betreffen vooral de hypotheekrente maatregel en zijn, niet onverwacht, uiteenlopend. Zo is de Woonbond zeer teleurgesteld omdat het volgens de bond breed gedragen plan WONEN 4.0 niet wordt ingevoerd.

In dat plan wordt verdere marktwerking op de huurmarkt gekoppeld aan een stapsgewijze afschaffing van de hypotheekrenteaftrek, extra investeringen om woningtekorten op te heffen en een robuuste woontoeslag. Volgens de Woonbond neemt het kabinet daarentegen eenzijdige maatregelen die de huurder financieel zwaar treffen.

Positief effect
Elco Brinkman, voorzitter van Bouwend Nederland, reageert positiever. Hij prijst de helderheid over de hypotheekrenteaftrek, alsook het beleid richting marktconforme huren. Volgens Brinkman zorgt die duidelijkheid ervoor dat het vertrouwen kan terugkeren en de bouwsector een begin kan maken met herstel van de crisis.

Brinkman stelt dat het maatregelenpakket een integrale visie op de huur- en koopsector toont, die de woonmarkt weer in beweging kan zetten. Dat zou een positief effect hebben op onder andere de kansen voor nieuwbouwprojecten plus de bijbehorende nieuwe wegen en ondergrondse infrastructuur.

Ook krijgen woningcorporaties weer meer ruimte om te investeren. Bouwend Nederland verwacht de komende jaren meer renovatie, verbouwingen en nieuwbouw.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

BureauVanEig verbetert uitstraling Haagse rijtjeswoningen bij verduurzaming

Gisteren, 15:30

KOW maakt winnend ontwerp voor Beekdalpark in Oisterwijk

Gisteren, 14:40

'Dwaashoeves' laten gasten genieten van Noord-Drentse landschap

Gisteren, 13:21

Houten constructie van MKC Azalea in Amsterdam-Noord staat

Gisteren, 11:29

Grondprijs voor landbouwgrond loopt op tot bijna een ton

1 uur geleden

ANWB: betrek bewoners beter bij parkeerplannen in de wijk

Gisteren, 14:00

Kabinet gaat mogelijk infrastructuurprojecten schrappen

Gisteren, 10:42

Onderzoek: bedrijventerreinen slecht voorbereid op wateroverlast

16 maart, 1:10

Eerste waterstoffabriek aangesloten op Nederlands netwerk

16 maart, 10:08

NVM: verkoopgolf huurwoningen vergroot ongelijkheid starters

13 maart, 4:03
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan