5e IABR warmt op met lezingenreeks

26 augustus 2011, 11:39
In aanloop naar de 5e Internationale Architectuur Biënnale Rotterdam wordt dit najaar een lezingenreeks rond het biënnalethema ‘Making City’ georganiseerd. In het Rotterdamse Schieblockgebouw worden vanaf september vijf lezingen gehouden. Onder meer het park High Line in New York en enkele projecten in drie Franse steden komen aan bod.

Directeur Rients Dijkstra van Maxwan trapt de serie op 13 september af met een lezing over de veranderende relatie tussen de stad en de economie. In de daaropvolgende lezingen komen concrete stedelijke projecten aan bod, zoals de woningbouwopgave in Bordeaux, Eurometropool Lille en het gebied La Défense Seine Arche in Parijs.

Op 11 oktober spreekt directeur Urban Design van de stedenbouwkundige dienst van New York Alexandros Washburn over het veelgeroemde project High Line. Het gaat om een verhoogd park, dat is aangelegd op een voormalige spoorlijn in Manhattan.

“Dit inmiddels legendarisch pilotproject laat zien hoe een vanuit de maatschappij ontstaan initiatief verschillende partijen kan enthousiasmeren en tot een hoogwaardige stedelijke publieke ruimte kan leiden”, zegt de IABR.

5e IABR
De 5e IABR gaat in april 2012 van start. Tijdens de biënnale staat de vraag ‘hoe maken we de stad?’ centraal. De focus ligt daarbij op de wereldwijde verstedelijking. “Nog een paar decennia en bijna 80 procent van de mensheid woont in de stad. Daar wordt dan meer dan 90 procent van onze welvaart gegenereerd. En dat alles op nog geen 3% van ons aardoppervlak”, meldt de IABR.

“De verstedelijking is onvermijdelijk, en juist daar liggen de kansen voor een toekomst waarin miljarden mensen een goede balans vinden tussen welvaart en milieu, tussen economie en ecologie. Maar die kansen zijn er alleen wanneer de stad beter bestuurd, beter ontworpen, beter georganiseerd en beter gepland wordt dan nu gebeurt.”

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Tien genomineerden voor Lieven de Key Penning 2025

42 minuten geleden

Koningin Máxima opent jubileumeditie Dutch Design Week

Gisteren, 14:38

Doepel Strijkers Architects ontwerpt modulair interieur voor multi-brand store

Gisteren, 13:00

Nieuwe editie van DigiBouw vindt plaats op 19 en 20 november in Utrecht

Gisteren, 10:00

Groningen worstelt met afronding dertig kilometer lang fietspad naar Assen

Gisteren, 15:25

PBL: minimaal 150.000 hectare meer natuur nodig in 2050

Gisteren, 11:37

Afaina de Jong wint Amsterdamprijs voor de Kunst 2025

15 oktober, 3:19

Pararius: huurmarkt zit op slot, huren stijgen verder

15 oktober, 10:49

PBL: Ook nieuw plan voor circulaire economie is niet genoeg

14 oktober, 2:42

Bossen en bodems in zwaar weer, klimaatraad maakt zich zorgen

14 oktober, 10:24
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland BV
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan