Copyright: Impressie van het Unsolicited Architecture-paviljoen ( NAi)
Copyright: Impressie van het Unsolicited Architecture-paviljoen ( NAi)
Copyright: Impressie van het Unsolicited Architecture-paviljoen ( NAi)
Copyright: Het project 'Spontaneous Voids' ( NAi)

Unsolicited Architecture op biënnale São Paulo

28 oktober 2011, 12:24
Aanstaande dinsdag start de 9e Internationale Architectuur Biënnale van São Paulo. De Nederlandse tentoonstelling, Unsolicited Architecture, is verzorgd door het Nederlands Architectuurinstituut (NAi). Vrijwel alle getoonde projecten zijn in samenwerking tussen Nederlandse en internationale architecten tot stand gekomen.

Op deze manier wil het NAi internationale samenwerking stimuleren en de traditie om alleen nationale projecten te tonen, doorbreken. Allereerst bestaat het team van curatoren uit de Nederlanders Ole Bouman en Jorn Konijn van het NAi en de Brazilianen Magu Bueno en Ligia Nobre van SPLab.

Daarnaast wordt in het paviljoen projecten getoond die tussen Nederlandse architecten en hun collega’s uit andere landen zijn gedaan. Als voorbeeld noemt het NAi ‘Spontaneous Voids’ van OKRA Landschapsarchitecten en Campo aud (Brazilië). In dit project reiken de bureaus een oplossing aan voor het Lapa-district in Rio de Janeiro.

“Deze wijk is verpauperd en er is veel leegstand. De overheid denkt de wijk op te knappen met ketens als Starbucks en McDonald’s. Het architectenteam maakt echter gebruik van de bestaande kwaliteiten en laat de lokale verkopers de leegstaande panden gebruiken als onderhouds- of winkelruimte”, zegt het NAi.

Ter plekke groeien
De expositie zal ter plekke groeien, meldt het instituut verder. Het NAi organiseert gedurende de biënnale samen met Braziliaanse experts een aantal workshops, waarin steeds een Nederlandse architect aan een Braziliaanse architect wordt gekoppeld. Samen werken zij één van de thema’s verder uit. De uitkomsten worden direct in de tentoonstelling opgenomen.

Aan de workshops nemen de Nederlandse bureaus Powerhouse Company, Shift A+U, Cascoland, temp.architecture. en Lilith Ronner van Hooijdonk deel. Hun Braziliaanse ‘counterparts’ zijn onder meer RUA Architects, Usina Architects en Triptique Architects.

De expositie komt voort uit de innovatieagenda van het NAi, Architectuur als Noodzaak. De biënnale in São Paulo gaat door tot en met 1 december.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Gebiedsambitiedocument voor Rotterdamse wijk Keilekwartier vastgesteld

Gisteren, 14:00

BNO en nai010 presenteren zesde editie Dutch Designers Yearbook

Gisteren, 13:21

Beyond Space voorziet hoofdkantoor cementfabrikant Holcim van nieuwe inrichting

Gisteren, 10:58

BURA, LEVS architecten en Urban Climate Architects publiceren onderzoek naar CO2-voetafdruk van stedelijk ontwerp

21 januari, 4:00

PBL: nieuwe natuur nodig, combinatie met landbouw niet genoeg

Gisteren, 15:01

OVV: Nederland onvoldoende voorbereid op gevolgen extreme regen

Gisteren, 10:32

Recordstroomverbruik China door elektrisch rijden en datacenters

Gisteren, 09:08

Toerisme wereldwijd in 2025 naar record, meeste toeristen naar Europa

21 januari, 2:56

Nieuw gemaal IJmuiden kost tot 2,3 miljard euro

21 januari, 1:28

Zuid-Hollandse miljoenen naar snelle oplossingen vol stroomnet

21 januari, 9:23
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan