Copyright: Plaza Mozaique tijdens een eerdere editie ( Motel Mozaique)
Copyright: Werk van Sander Bokkinga ( Motel Mozaique)
Copyright: t.r.a.n.s.i.t.s.c.a.p.e. ( P.Larauza)
Copyright: DORP ( Moon Saris)
Copyright: Perron Mozaique in 2007 ( Motel Mozaique)

Plek voor architectuur tijdens Motel Mozaique

13 april 2012, 15:43
Tegelijk met het openingsweekend van de 5e IABR vindt in Rotterdam Motel Mozaique plaats. Behalve muzikale optredens biedt dit festival gidstochten en performances. Ook voor architectuur is plaats ingeruimd.

Als uitvalsbasis voor het festival dient dit jaar het dak van de Hofbogen. Net als in 2007, toen het gebouw fungeerde als Perron Mozaique, kunnen festivalbezoekers er overnachten in tenten. Ook vinden in en rond de Hofbogen optredens plaats, van bands, theatergezelschappen en andersoortige performers.

Het Schouwburgplein wordt getransformeerd tot Plaza Mozaique, het ‘bruisende hart’ van het festival. Er is onder andere een opblaasbaar werk van kunstenaar Rob Sweere te zien. “Het is voor het eerst dat dit werk in een stedelijke omgeving te zien is. Publiek kan niet alleen dit werk vanaf de buitenkant aanschouwen, maar ook dit werk in gaan en een speciale ervaring ondergaan”, meldt de organisatie van Motel Mozaique.

Daarnaast presenteert de Belgische theatergroep t.r.a.n.s.i.t.s.c.a.p.e. er haar nieuwste werk Urban Distortions. Het gaat om ‘een interdisciplinaire installatieperformance die een mix toont van dance, live muziek en architectuur’.

Ook vormt het Schouwburgplein zoals ieder jaar het vertrekpunt voor de gidstochten van Parfum de BoemBoem. De route leidt langs verschillende bouwputten in de stad en zit vol verrassingen. Vanuit Motel Mozaique wordt tevens een ZigZag Expeditie georganiseerd, die voert langs projecten van architectuurfestival ZigZagCity.

Gesamtkunstwerk
Het reguliere festivalprogramma herbergt een paar voor architectuurliefhebbers interessante namen. Zo presenteert architect bok. (alias Sander Bokkinga) zijn nieuwste werk bok.MAQUETTE.. Dit is een ‘Gesamtkunstwerk’ van kunst, design en architectuur.

De Belgische theatermaakster Annelies van Hullebusch bouwt met behulp van maquettes DORP. Met dit project verbeeldt ze het verhaal van haar geboortedorp, haar besluit dit te verlaten en de veranderingen die een mens doormaakt.

Verder is tijdens het festival onder meer De Geheime Tuin van Bureau M.E.S.T. te zien, evenals een fototentoonstelling van Judy van Luyk en verschillende projecties op de speciale videowall in de Stadsschouwburg.

Motel Mozaique vindt plaats van 19 tot en met 22 april. Er zijn concerten van onder meer Patrick Watson, The Maccabees en de Nederlandse artiesten Blaudzun en Moss. Passe-partouts voor het festival kosten 65 euro, dagkaarten gaan de deur uit voor 35 euro. Slaaptickets zijn inmiddels uitverkocht.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

KAAN Architecten transformeert historische fabriek in Brazilië tot cultureel centrum

27 juni, 11:44

Belgisch-Nederlands team geselecteerd voor ambitieus infrastructuurproject Brussels Airport

26 juni, 5:44

Team Hegeman, RRog en KOW maakte winnend plan voor Van Hetenlocatie in Deventer

26 juni, 4:11

Uitbreiding met bamboe gevel voor kantoorgebouw Deltares in Delft

26 juni, 1:05

Minder vergunningen voor nieuwbouwwoningen afgegeven in eerste vijf maanden

27 juni, 10:55

Aantal windmolens met meer dan de helft gegroeid in tien jaar

27 juni, 9:28

Minister wil gemeente voorrang geven bij koop in kwetsbare wijk

26 juni, 10:26

Rekenkamer: Limburg moet regie pakken in woningbouw

25 juni, 5:12

Gemeente Amsterdam mag darkstores weren in groot deel van de stad

25 juni, 12:30

Verbouwing Binnenhof mag van rechter doorgaan

25 juni, 10:41
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland BV
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
IsoBouw Systems bv
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Building Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
FALK®
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan