Bouw organiseert nationale crisisconferentie

19 mei 2009, 14:28
Er komt een Nationale Bouwcrisisconferentie. De bouw- en woningsector heeft hiervoor, samen met het Nederlands Instituut voor Ruimtelijke Ordening en Volkshuisvesting (Nirov), het initiatief genomen. De bouwcrisisconferentie moet zicht bieden op oplossingen of (nieuwe) kansen voor de sector, nu veel bouwprojecten door de crisis tot stilstand zijn gekomen. De conferentie wordt op 11 juni gehouden in Regardz Eenhoorn te Amersfoort.

De huidige crisis heeft een nieuwe werkelijkheid gecreëerd: projecten worden vertraagd, verkleind of versoberd. In die nieuwe werkelijkheid zullen we oplossingen moeten vinden om bouw- en ontwikkelactiviteiten draaiend te houden,’ zegt Saskia Voets, programmaleider Wonen van het Nirov. ‘Niet alleen op de korte termijn, maar ook meer structurele en duurzame maatregelen voor de langere termijn.’

Het Nirov constateert dat de huizenprijzen weliswaar dalen, maar dat het aantal huizenverkopen nog veel sterker daalt. Ondanks de bijna historisch lage rente blijven huizenverkopers dus zitten. Als de economie straks weer aantrekt, en de rente weer stijgt, zal ook het woningtekort zijn gestegen (met circa 1,8 procent).

Dit zal de prijzen weer opdrijven met als gevolg dat de schaarste veel harder zal worden gevoeld. ’Het gaat dus niet alleen om het op gang brengen van de bouwproductie, maar ook om maatregelen die de kopers nu en later in staat stellen een huis te kunnen kopen,’ aldus Saskia Voets.

De afgelopen maanden zijn er tal van maatregelen bedacht om de crisis het hoofd te bieden, met name vanuit de sector zelf en door lokale en provinciale overheden. Tijdens de crisisconferentie moet duidelijk worden hoe het staat met de implementatie van die initiatieven en wanneer de eerste effecten van deze maatregelen kunnen worden verwacht.

‘Nieuwe impuls’
Niet alleen effecten in positieve zin, maar ook de bijwerkingen die sommige maatregelen in de toekomst nog kunnen laten zien. Voets: ,,De crisis veroorzaakt forse tegenslagen voor de bouw- en woningsector, maar het biedt ook nieuwe kansen. Zo kunnen de vele vervroegde publieke investeringen een nieuwe impuls geven aan duurzaamheid en bereikbaarheid. Ook zien we dat nieuwe groepen woningzoekenden eindelijk aan bod komen doordat er nu ineens wel goedkope starterswoningen kunnen worden gebouwd.”

Aan minister Eberhard van der Laan (WWI), die voor de conferentie is uitgenodigd, zal de 'crisiskansenkaart' worden aangeboden: een inventarisatie van de huidige crisis op de woningmarkt, gekoppeld aan alle voorgenomen nieuwbouwplannen.

De Nationale Bouwcrisisconferentie wordt georganiseerd door het Nirov, in samenwerking met het Ministerie van VROM en verschillende andere partijen.

Bron: Nirov

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Suikerbrug in Veurne voert gebruikers over hellingbanen langs werelderfgoed

53 minuten geleden

Buikslotermeerplein in Amsterdam-Noord krijgt zeventig meter hoge woontoren

1 uur geleden

Timpaan en VenhoevenCS winnen tender woonzorgproject in Vlaardingen

Gisteren, 17:10

Expositie over leven en werk van onbekende 'architect van de hadj'

Gisteren, 14:50

Renovatie Prinsenhof Delft kost negen miljoen meer dan eerder begroot

3 uur geleden

Oproep aan nieuw kabinet: maak topprioriteit van schoon water

Gisteren, 12:26

Zuid-Holland draagt elf locaties Groene Hart aan voor windturbines

Gisteren, 10:45

Advocaten waarschuwen voor beperken bezwaar bij bouw

20 oktober, 11:54

Controle na asbestsanering schiet in derde van gevallen tekort

20 oktober, 9:31

Sweco neemt groot Belgisch architectenbureau over

17 oktober, 4:23
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland BV
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan