Rotterdam koopt voor miljoenen aan grond

16 februari 2009, 14:23
De gemeente Rotterdam wil 200 miljoen euro uittrekken om grond aan te kopen van projectontwikkelaars. Door de grond terug te kopen, komt er voor de bedrijven geld vrij waarmee zij nieuwe projecten kunnen financieren die belangrijk zijn voor de stedelijke ontwikkeling en de Rotterdamse economie.

In de Maasstad dreigen door de financiële crisis grote bouwprojecten veel vertraging op te lopen of niet van de grond te komen. Projecten die voor het Rotterdamse plan in aanmerking komen, moeten op korte termijn van start gaan.

De ontwikkelaars kunnen voor grond die nu nog in het bezit is van de gemeente ook kiezen voor erfpacht. Zij moeten dan wel als het project of de woningen worden verkocht alsnog de volledige grondwaarde aan de gemeente voldoen.

Dat hebben de wethouders Hamit Karakus (Wonen en Ruimtelijke Ordening) en Lucas Bolsius (Financiën) vrijdag bekendgemaakt. Zij leggen het plan donderdag voor aan de gemeenteraad. Rotterdam is de eerste gemeente die deze constructie toepast om de bouwstagnatie als gevolg van de financiële crisis tegen te gaan.

De gemeente bekijkt per project of het aan de opgelegde criteria voldoet. Rotterdam zet met het plan in ,,op een structurele oplossing voor het probleem, geen symptoombestrijding'', beklemtoont Karakus. Zo moeten de ontwikkelende partijen 5 procent van de aanbestedingsnorm gebruiken voor loonkosten of stagevergoedingen voor werkzoekenden.

Het voorstel maakt deel uit van een groter plan om de kredietcrisis tegen te gaan dat het college binnenkort presenteert. Rotterdam wil de 200 miljoen euro lenen op de kapitaalmarkt. ,,Op deze manier legt het geen beslag op de begroting van de stad'', stelt Bolsius.

Het mogelijke risico dat de gemeente loopt is volgens hem zeer gering. Mocht de constructie een succes blijken, dan sluit de gemeente niet uit meer geld voor het project uit te trekken.

Starterslening
De gemeente Rotterdam, bouwbedrijven en woningcorporaties presenteerden eind vorige jaar al een keur aan maatregelen. Zo komen voortaan alle nieuwbouwprojecten in Rotterdam in aanmerking voor een starterslening.

Voorheen gold dit alleen voor een beperkt aantal projecten dat moeilijk van de grond kwam. Bovendien garanderen Rotterdamse woningcorporaties bouwbedrijven dat zij nieuwbouwwoningen gaan verhuren als de nieuwe panden niet kunnen worden verkocht.

Bron: ANP

Andere nieuwsberichten

Het Cultuurfonds kent €100.000 toe aan project ontworpen door Common Practice in gemeente Koggenland

Gisteren, 18:01

MIX architectuur ontwerpt blok met woningen en supermarkten in Crooswijk

Gisteren, 13:00

Winnaars prijsvraag Europan 17 bekend

Gisteren, 12:08

Koschuch Architects ontwerpt woontoren in Haarlem Schalkwijk

Gisteren, 09:48

Resultaten ontwerpmanifestatie Bouw Anders gebundeld in boek

Gisteren, 14:57

IMF-bewindvoerder: landen denken heel verschillend over klimaat

Gisteren, 10:14

Zuid-Holland: deadline landelijk gebied niet haalbaar, Rijk moet bewegen

Gisteren, 09:08

Waterbeheerders gaan drinkwater maken van gezuiverd rioolwater

5 december, 2:34

Gemeenten lopen achter bij huisvesten statushouders

5 december, 11:49

750 jaar Amsterdam wordt in 2025 gevierd op autoloze A10

5 december, 9:32
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Wicona
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial
Sempergreen
EeStairs | Design trappen - Balustrade - Ontwerp en constructie
Aluprof Nederland BV
Intal BV
Cosentino The Netherlands B.V.
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco International KG
AGC Nederland Holding B.V.
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
Foreco Houtproducten
Wienerberger B.V.
Knauf Insulation
Zoontjens
DUCO Ventilation & Sun Control
IsoBouw Systems bv
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf Ceiling Solutions B.V.
Saint-Gobain Building Glass Benelux
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Plastica Groep
Holonite B.V.
FALK®
Serge Ferrari
Alsecco
Tata Steel Colorcoat®
© 2002 - 2023 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan