Bouw ziet geen snelle oplossing faalkosten

14 juli 2008, 14:59
Ruim vier op de tien bedrijven die actief zijn in de bouw denkt dat deze sector niet inventief genoeg is om de faalkosten te verminderen. Bovendien denkt 60 procent van de bedrijven dat de bouwsector onvoldoende leert van de gemaakte fouten. Dit blijkt uit onderzoek van ten behoeve van het BouwKennis Jaarrapport 2008/2009.

Deze uitkomsten zijn schokkend, omdat dat de faalkosten in de bouw de laatste jaren flink zijn toegenomen. Uit recent onderzoek van USP Marketing Consultancy blijkt namelijk dat de faalkosten in de bouw in 2008 worden geschat op 11,4 procent van de omzet. In 2001 was dat nog 7,7 procent.

Als een meerderheid van de bouwbedrijven denkt dat de sector niet inventief genoeg is en onvoldoende leert van fouten, dan ziet er niet naar uit dat de faalkosten op korte termijn zullen gaan dalen.

Vooral voorschrijvers en opdrachtgevers twijfelen aan de mate waarin de bouwsector in staat is om de faalkosten te verminderen. Van deze partijen denkt bijna de helft dat de bouwsector hier niet inventief genoeg voor is.

De uitvoerende bouwmarktpartijen zijn meer overtuigd van de oplossingsgerichtheid van de bouwsector. Van de aannemers en installateurs denkt een derde dat de bouw niet inventief genoeg is om de faalkosten te verminderen. Ruim een kwart is het hier echter niet mee eens.

Gebrekkige voorbereiding
De hoge faalkosten in de bouwsector komen vooral voort uit gebrekkige voorbereiding, slechte communicatie en beperkte evaluatie van projecten. Dat er op deze gebieden nog veel te verbeteren is, blijkt uit de antwoorden op de stelling ‘De bouw leert niet van gemaakte fouten, waardoor iedereen het wiel opnieuw blijft uitvinden’.

Maar liefst zes op de tien bedrijven is het (zeer) met deze stelling eens. Gemiddeld zegt slechts 13 procent dat de bouw wel voldoende leert van de gemaakte fouten. Ook hier zijn de voorschrijvers het meest negatief. Van hen denkt bijna 70 procent dat het lerend vermogen van de bouwsector te beperkt is.

Bron: BouwKennis

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

BDG geïnspireerd door opzet dorp voor ontwerp internationale schakelklas Ter Apel

Vandaag, 15:18

Harvey Otten/XOOMlab en Ruimtemaken completeren met Kickstart transformatie bedrijventerrein tot woonwijk

Vandaag, 13:31

Gebiedsontwikkeling Westerpark West in Amsterdam voltooid

Vandaag, 12:11

Gouden Piramide 2026 naar renovatie De Nederlandsche Bank

Vandaag, 11:08

Amsterdam tendert twee gebouwen in Kenniskwartier op de Zuidas

Vandaag, 16:21

ASML draagt honderd miljoen bij aan Rijksmuseum Eindhoven

Vandaag, 14:24

Flevoland investeert miljoenen in nieuwe buitendijkse haven Urk

Vandaag, 09:00

Veengebieden liggen er slecht bij, ziet Rekenkamer

Gisteren, 13:16

'TU/e weigert openbaarmaking rapport sociale onveiligheid'

Gisteren, 09:32

Kabinet trekt half miljard uit voor bescherming tropisch bos

28 oktober, 2:44
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light + Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico Flooring
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap