'Woningbouwplannen kabinet volstrekt onhaalbaar'

3 oktober 2007, 10:35
De woningbouwplannen van het kabinet zijn volstrekt onhaalbaar. Nederland komt tienduizenden handen tekort om te voldoen aan de ambitie om jaarlijks 80.000 tot 100.000 woningen te realiseren. Dat signaleert het Economisch Bureau van bankverzekeraar ING.

Volgens het bureau neemt in de komende periode het aantal beschikbare arbeidskrachten jaarlijks met zevenhonderd personen af. Als de huidige productiviteit van 0,91 arbeidsjaar per woning niet stijgt, blijft de nationale bouwcapaciteit steken op een niveau van 68.000. Aannemers komen voor een productie van 80.000 tot 100.000 woningen per jaar 11.000 tot 29.000 arbeidskrachten tekort.

Dinsdag publiceerde de bankverzekeraar het rapport Woningbouw, dat in nauwe samenwerking met Bouwend Nederland tot stand is gekomen. Uit dit document blijkt weinig vertrouwen dat de bouwbranche een omslag zal maken.

De belangrijkste hindernis voor innovatie is volgens het rapport de nog steeds veel voorkomende traditionele organisatievorm, waarbij de aannemer iets bouwt waarop hij bij het ontwerp nauwelijks invloed heeft gehad. ,,De geringe inbreng in het eigen bouwproces belemmert de introductie van efficiëntere werkmethoden.”

Samenwerking
Volgens het ING-rapport is samenwerking niet de sterkste kant van de bouwnijverheid. De scherpe prijsconcurrentie in de branche vormt volgens de analisten een slechte basis voor duurzame samenwerking. En negentig procent van de faalkosten wordt veroorzaakt door slechte samenwerking.

Om slagvaardiger te worden, moeten aannemers volgens de analisten investeren in de efficiëntie van hun bouwprocessen. Als de sector erin slaagt jaarlijks drie procent progressie te boeken, kan de productie omhoog naar 79.000 woningen. Dit, ondanks het dalende aanbod op de arbeidsmarkt.

Bron: Cobouw

Trefwoorden

ing

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

West Architecten verenigt verleden en heden in Rotterdams herenhuis

Gisteren, 16:20

MAPL. ontwerpt openbare ruimte van City West Nieuwegein

Gisteren, 14:40

HDO Groep: optoppen is geen technisch, maar bestuurlijk vraagstuk

Gisteren, 13:39

Rijnboutt aan de slag met herontwikkeling oostzijde Krophollerensemble Waalwijk

Gisteren, 11:25

Kabinet bepaalt met scores welke infra-projecten doorgaan

Gisteren, 17:14

Schiphol zoekt bouwpartners voor miljardenvernieuwing luchthaven

Gisteren, 12:17

Staatssecretaris: flexibele stroom moet het nieuwe normaal worden

Gisteren, 09:36

BNA meldt akkoord over nieuwe cao voor architectenbureaus

24 september, 12:30

Canadees bedrijf staakt overnamepoging Arcadis en trekt bod in

24 september, 10:19

Karremans trekt beroep in tegen bouw nieuw dorp in Zuidplaspolder

23 september, 4:42
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light + Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico Flooring
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap