Amsterdam-Centrum bekijkt 'lichtvervuiling'

7 december 2007, 17:34
Amsterdam-Centrum gaat in kaart brengen wat de mogelijkheden zijn om de nachtelijke verlichting van openbare gebouwen en reclameborden buiten de uitgaansgebieden te doven. De deelraad heeft een motie van GroenLinks aangenomen om de 'lichtvervuiling' aan te pakken, maakte stadsdeel Amsterdam-Centrum vrijdag bekend.

Volgens GroenLinks is de verlichting van openbare gebouwen in de nacht en van reclame-uitingen energieverslindend en zorgt dit voor onnodige uitstoot van broeikasgassen. Het onderzoek richt zich nu op het doven van de verlichting tussen middernacht en 6 uur 's ochtends op werkdagen en vanaf 2 uur 's nachts in de weekeinden. Het mag niet ten koste gaan van ,,de veiligheid van mens en gebouw en de aantrekkelijkheid van de toeristische binnenstad'', aldus de motie.

De Amsterdamse binnenstad wordt onnodig 's nachts verlicht als het gaat om schijnwerpers op openbare gebouwen en lichten op reclameborden, aldus raadslid Fjodor Molenaar van GroenLinks. ,,Terwijl er op het grootste deel van die uren weinig mensen op straat zijn buiten de uitgaansgebieden.''

In winkelstraten in het centrum, zoals de Kalverstraat en de Leidsestraat, brandt volgens Molenaar dag en nacht het licht. ,,Daar kan het na 11 uur 's avonds donker worden.'' Ook de verlichting van kerken kan minder, zegt hij. ,,De verlichting van een gebouw als de Westerkerk kan beperkt worden tot die dagen dat er een feestje in de stad is.''

De gemeente Amsterdam zet elke avond in de hele stad meer dan 220 monumentale en anderszins bezienswaardige gebouwen en kunstobjecten in de schijnwerpers. Niet alleen bekende gebouwen als het Rijksmuseum, de Westerkerk, het Centraal Station, wetenschapsmuseum Nemo en het Paleis op de Dam, maar ook minder bekende objecten zoals het standbeeld van Anne Frank. Ook de bogen van tachtig bruggen in de grachtengordel zijn voorzien van lampjes.

Bron: ANP

Trefwoorden

verlichting molenaar

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

TIAFF over macht en tegenkracht in architectuur en stedenbouw

Vandaag, 15:52

Savills: ‘Herstel vastgoedmarkt ingezet, kantoren opvallende aanjager’

Vandaag, 13:58

Brancheorganisaties pleiten voor verplichting van circulair slopen

Vandaag, 11:38

Rapp+Rapp leidt landschap door ensemble van woongebouwen in Niel (BE)

Vandaag, 11:02

NAM mag olie blijven winnen uit olieveld onder Rotterdam

Vandaag, 14:23

Topman woningbelegger ASR hoopvol over koers minister Keijzer

Vandaag, 09:39

Intentieovereenkomst houten wooncomplex voor ouderen in Amsterdam

Gisteren, 10:42

Australië verbiedt buitenlanders huizen te kopen door woningnood

17 februari, 11:00

Heijmans bouwt datacenter op onbekende locatie

17 februari, 10:06

BAM-topman verwacht dit jaar geen impact van stikstofuitspraak

14 februari, 9:20
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland BV
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
IsoBouw Systems bv
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Building Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Hansgrohe
FALK®
Tata Steel Colorcoat®
© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan