Verkoop Bijlmerbajes van start gegaan

4 oktober 2016, 10:12
Dinsdag is de verkoop van de voormalige Bijlmerbajes in Amsterdam van start gegaan. De koper kan van het 7,5 hectare omvattend terrein een nieuwe stadswijk met ongeveer duizend woningen maken. Dat heeft het Rijksvastgoedbedrijf bekendgemaakt.

Er is ruimte voor 135.000 vierkante meter bebouwing, waarvan minstens zeventig procent bestemd is voor woningen. Bij verkoop moet het terrein op zijn minst zestig miljoen euro opleveren. Daarnaast is de kwaliteit van het plan van de koper voor de nieuwe wijk belangrijk, aldus het Rijksvastgoedbedrijf.

De gemeente Amsterdam heeft een nota van uitgangspunten vastgesteld over de toekomst van het gebied. Op basis daarvan kunnen geïnteresseerde partijen tot 8 december plannen indienen om het terrein te kopen. In een eerste fase beoordeelt een selectiecommissie de globale plannen en de geschiktheid van de indieners.

Daarna krijgen vijf tot zeven partijen de gelegenheid hun plannen verder uit te werken; zij krijgen daarvoor een bijdrage van 50.000 euro. Op 1 juni 2017 moeten de partijen hun definitieve plan indienen en een bod op het terrein doen. In september 2017 wordt de koper bekend.

Justitieel Complex Zaanstad
Op 1 juli van dit jaar sloot de Bijlmerbajes, officieel Penitentiaire Inrichting Amsterdam Over-Amstel, zijn deuren definitief als gevangenis en huis van bewaring. Het nieuwe Justitieel Complex Zaanstad heeft die functie overgenomen.

Het terrein van de Bijlmerbajes ligt in Overamstel. Dat wordt een nieuwe wijk in stadsdeel Oost waar de komende jaren in totaal ongeveer vijfduizend woningen komen. Aan de westzijde van het spoor is het Amstelkwartier met voorzieningen als een basisschool, een kleine haven, een stadspark, winkels, een hotel en andere horecagelegenheden.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Meer foto's en video van Eurostar-terminal op Amsterdam Centraal

Gisteren, 13:27

De Nijs, LEVS en Lüning ontwikkelen biobased bouwmethodiek ‘Tim’ die houtbouw flexibel en betaalbaar moet maken

Gisteren, 11:30

HAL en Boskalis kopen Nederlandse activiteiten VolkerWessels

Gisteren, 10:00

BoschSlabbers wint ontwerpwedstrijd voor herinrichting Grote Markt in Hulst

3 juli, 5:23

Tweede Kamer draait bezuiniging Nationale Parken terug – natuurorganisaties reageren opgelucht

Gisteren, 11:30

Rapport: wereldwijd groeit aantal toeristische trips in komende tien jaar met bijna 50%

Gisteren, 10:30

TNO roept overheid op te investeren in hightechmegaclusters

Gisteren, 09:30

Stadsverwarming komt deels in handen overheid, Kamer akkoord

Gisteren, 08:30

Ontwikkeling van duurzame energie op land dreigt tot stilstand te komen

Gisteren, 07:30

Gelderland roept op tot snellere procedures voor vol stroomnet

2 juli, 9:42
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland BV
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
IsoBouw Systems bv
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Building Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
FALK®
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan