Portiekflats in de Indische buurt, Beverwijk, ontworpen door Architectenbureau Pot-Keegstra
Copyright: BAM Wonen

Met grootschalige aanpak zijn portiekflats van Pot-Keegstra in Beverwijk behouden

3 december 2024, 12:40
In opdracht van woningcorporatie Pré Wonen heeft BAM Wonen 156 woningen in zes portiekflats gerenoveerd en verduurzaamd in de Indische Buurt in Beverwijk. Niet alleen hebben de bewoners nu comfortabelere en duurzamere woningen, ook blijft hiermee dit erfgoed van architectenduo Joop en Koos Pot-Keegstra behouden.

De portiekflats, zo’n zeventig jaar oud, hadden een zeer laag energielabel, vertelt BAM Wonen. Door de toepassing van buitengevelisolatie, verbeterde ventilatie en zonnepanelen heeft de bouwer het energielabel van gemiddeld F naar A+ opgetild. “Dat betekent meer comfort en een lager energieverbruik voor de bewoners”, aldus BAM Wonen.

De grootschalige verduurzaming zorgt voor een reductie van CO2-uitstoot van ruim 166.600 kilogram per jaar, zo stelt de bouwonderneming. Naast de verduurzaming is het wooncomfort verbeterd door alle badkamers, toiletten en keukens te vervangen. De bewoners van de 156 sociale-huurwoningen konden daarbij individuele keuzes maken.

Erfgoed van Architectenbureau Pot-Keegstra
De portiekflats zijn begin jaren vijftig gebouwd. Bijzonder aan de architectuur zijn de verschillende metselwerkverbanden boven de entrees, het kartelwerk en het boerenvlechtwerk in het metselwerk van de kopgevels. Pré Wonen en BAM Wonen wilden dit karakteristieke voorkomen behouden.

In plaats van spouwmuurisolatie is daarom buitengevelisolatie toegepast, legt de bouwer uit. Vervolgens zijn nieuwe steenstrips aangebracht in hetzelfde patroon als de oorspronkelijke strips. In totaal is er 8.300 m2 aan steenstrips geplaatst.

Daarmee blijft dit erfgoed van architectenduo Joop en Koos Pot-Keegstra behouden. Architectenbureau Pot-Keegstra ontwierp naast woningbouw ook bijzondere projecten zoals de Penitentiaire Inrichting Amsterdam Over-Amstel, beter bekend als de Bijlmerbajes. Koos Pot-Keegstra studeerde overigens in 1936 als eerste vrouw af aan de Amsterdamse Academie voor Bouwkunst.

Vlotte oplevering
De oplevering van de gerenoveerde en verduurzaamde woningen vond vorige week plaats, vier maanden eerder dan gepland. De woningcorporatie verklaart dit uit “de geoliede machine” van BAM Wonen, de actieve bijdrage van de projectcommissie en de medewerking van de bewoners. Die laatste groep betoont zich tevreden; de bewoners hebben de aanpak als gemiddeld rapportcijfer 8,3 gegeven, aldus BAM Wonen.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

AG NOVA ontwerpt woon-zorggebouw voor kwetsbare ouderen op Centrumeiland

Gisteren, 15:15

Team van Nederlandse en Oekraïense architecten ontwikkelt open-source bouwsysteem voor publieke voorzieningen in Oekraïne

Gisteren, 13:57

Expositie toont mogelijkheden voor nieuwe woonruimte in bestaande Rotterdamse wijken

Gisteren, 11:05

Vincent Bijlo en Berlage Saxophone Quartet brengen iconisch ontwerp van Berlage tot leven

17 februari, 3:50

Ridderkerk hoeft voorlopig niet samen te werken bij verdeling huurwoningen

Gisteren, 16:29

Zichtbaar verduurzaamde huizen leveren meer op bij verkoop

Gisteren, 11:59

Noord-Brabant verdeelt vijftig miljoen euro over regio-Moerdijk

Gisteren, 09:09

Nederland en Vlaanderen maken afspraken over stikstofuitstoot

17 februari, 2:51

Blaricum lost Laren af als gemeente met duurste woningen

17 februari, 10:39

Noord-Hollands dorp Opmeer wil eerste mini-kernreactor huisvesten

16 februari, 1:34
Robert MuisRedacteur
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan