Steeds meer kantoren leeg

13 juli 2010, 15:55
Ruim 13 procent van de kantoorruimte in Nederland staat leeg. Door de zwakke economische omstandigheden loopt de leegstand dit jaar alleen maar verder op, bleek dinsdag uit informatie van het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB).

Nederland heeft ongeveer 47 miljoen vierkante meter kantoorruimte. Hiervan wordt 6,3 miljoen vierkante meter niet gebruikt, zo werd eind vorig jaar gemeten.

Een bepaalde mate van leegstand is wenselijk, lichtte een woordvoerder van het EIB toe. Als ongeveer 4 á 5 procent van het totale aanbod oppervlakte leeg staat, kunnen bedrijven naar believen naar een ander pand verhuizen.

Het instituut schat dat er momenteel een structureel overaanbod is van zo'n 4 miljoen vierkante meter; hiernaar zal ook op lange termijn geen vraag meer zijn.

De bouwproductie in Nederland kent dit jaar een krimp, die mede-veroorzaakt wordt door de hoge leegstand. De bouwsector verwacht dit jaar 7,8 procent minder te bouwen en volgend jaar 1 procent, blijkt uit dinsdag gepubliceerd onderzoek van het economische bureau van ING.

Het EIB schat de vooruitzichten voor de markt somber in. "Alleen door omvangrijke sanering keert het evenwicht terug'', meldde het instituut. Als er geen rem wordt gezet op de bouw van nieuwe kantoren, zou er in 2020 een overschot zijn van 10 miljoen vierkante meter, aldus de woordvoerder.

Demissionair minister Tineke Huizinga van VROM gaf opdracht voor het onderzoek naar de leegstand. In mei sloot ze met marktpartijen, zoals beleggers en ontwikkelaars, een akkoord over een gezamenlijke aanpak van het probleem.

Het gaat onder meer om de herontwikkeling van bestaande kantoren. Daarmee kan voorkomen worden dat er veel nieuwe kantoorpanden worden bijgebouwd. In september wordt een plan van aanpak verwacht, schreef de bewindsvrouw dinsdag aan de Tweede Kamer.

Bron: ANP

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Stadsbestuur Zwolle akkoord met ontwikkelvisie Singelpark

46 minuten geleden

Realisatie woongebouw Atlas I naast Essalammoskee in Rotterdam-Zuid gestart

3 uur geleden

CRa op zoek naar nieuwe Rijksbouwmeester

Vandaag, 10:25

Uitvoering plan West 8 voor Venlose herontwikkeling gestart

Gisteren, 16:37

Zeeland stopt samenwerking met aannemers over aanpak Zeelandbrug

1 uur geleden

Verbreding Betuwelijn in Duitsland duurt nog minstens tien jaar

3 uur geleden

Bouw van nieuwbouwwoning duurt steeds langer

Vandaag, 09:19

Steeds meer Nederlandse woningen zijn aardgasvrij

Gisteren, 10:49

EIB: door ‘straatjes erbij’ in Gelderland ruimte voor 260.000 huizen

Gisteren, 09:20

Dit jaar naar verwachting minder woningen erbij dan in 2024

8 december, 1:23
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan