Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project

Grote en kleine gemeenten balen van bouwregels Zuid-Holland

10 april, 16:31
Grote en kleine gemeenten in Zuid-Holland hebben hun zorgen geuit over nieuwe regels van de provincie, die volgens hen de woningbouw belemmeren. Wethouders en raadsleden uit onder meer Delft, Goeree-Overflakkee, Krimpenerwaard, Leiden, Noordwijk en Rotterdam kwamen naar het provinciehuis in Den Haag om tijdens een twaalf uur durende hoorzitting hun mening te geven over de herziening van het omgevingsbeleid. Meer dan honderd insprekers hebben zich aangemeld om Provinciale Staten toe te spreken.

“Wil dit provinciebestuur echt de boeken in gaan als het bestuur dat de woningbouw in plattelandsgemeenten vanaf 2030 zo goed als onmogelijk maakt en de leefbaarheid in een groot deel van Zuid-Holland ernstig geweld aandoet?”, vroeg SGP-wethouder Daan Markwat van Goeree-Overflakkee. Chantal Zeegers, namens D66 wethouder in Rotterdam, zei dat grote steden ook worden beperkt door de nieuwe provinciale regels. “Vooral de manier waarop wordt gestuurd op het aandeel sociale woningen bij nieuwbouw.”

Volgens Zeegers liggen bouwprojecten in Rotterdam stil omdat de provincie eist dat minimaal dertig procent van die woningen voor de sociale huur is. “Dat zit ons heel erg in de weg. Het Rijk maakt via een wetsvoorstel ruimte om te bouwen door die norm van dertig procent op regionaal niveau toe te passen en niet per project. Maar de provincie trekt die ruimte juist weer dicht. Mijn oproep is: breng de provinciale regels in lijn met de aankomende wet.”

Natuur en landbouwgrond zoveel mogelijk beschermen
De Zuid-Hollandse coalitie (GroenLinks-PvdA, VVD, BBB en CDA) heeft afgesproken om natuur en landbouwgrond zoveel mogelijk te beschermen. Woningbouw moet vooral binnen steden en dorpen plaatsvinden. Die regels worden verwerkt in het omgevingsbeleid. Provinciale Staten stellen de herziening in juni vast.

“We weten dat de ruimte schaars is en we kennen de uitdagingen rond mobiliteit, natuur en milieu”, zei Arno Scheepers, voorzitter van de vereniging van vijftig Zuid-Hollandse gemeenten. “We voelen ons hiervoor medeverantwoordelijk. Maar we hebben grote zorgen over de totstandkoming van dit beleid en hoe gezamenlijke ambities hierin zijn opgenomen. Dat leidt niet tot slagvaardigheid, maar tot beknelling. Gemeenten zijn bang dat de boel op slot wordt gezet. Het is geen 'one size fits all' in Zuid-Holland, daarvoor zijn de verschillen tussen de gemeenten veel te groot. Beleid aannemen dat zoveel weerstand oproept, kan niet de bedoeling zijn.”

Bron: ANP

Trefwoorden

woningbouw zuid-holland

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Woontoren Front vervult meerdere rollen in Hart van de Waalsprong

Gisteren, 16:31

Bijzonder erfgoed Fundatie van Renswoude Utrecht gered

Gisteren, 15:29

Studioninedots – Albert Herder vertrekt, Wouter Hermanns en Stijn de Jongh treden toe

Gisteren, 14:51

BURA, LOLA en Goudappel maken plan voor vernieuwing stationsgebied Haarlem

Gisteren, 12:11

ING: optoppen en splitsen van woningen steeds minder haalbaar

Gisteren, 13:22

Geen rechtszaak over subsidie ministerie aan Van Gogh Museum

Gisteren, 10:02

AFM: funderingsproblemen bij bijna 220.000 woningen

14 april, 1:25

Oprichter omgevallen vastgoedconcern Evergrande bekent schuld

14 april, 9:17

Twijfels in Zuid-Holland over halen van doelen landelijk gebied

10 april, 12:18

Huurprijzen stijgen harder dan koopwoningprijzen

10 april, 9:31
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan