Copyright: Door Poldi rijke - Eigen werk, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=2105801

Honderd miljoen voor aanpak droogte in Limburg

31 maart 2021, 9:15
Meerdere partijen investeren fors in de aanpak van de droogte in Limburg. Onder meer waterschap, gemeenten, werkgevers en provincie investeren samen 80 miljoen in de gevolgen van de klimaatverandering. Het Rijk vult dat bedrag aan tot bijna 100 miljoen euro.

Het geld wordt gebruikt voor een groot aantal projecten. Daarbij kan volgens een woordvoerster van het Waterschap Limburg worden gedacht aan het plaatsen van boerenstuwen in sloten, het weghalen van sloten in natuurgebieden om te voorkomen dat water wegstroomt, en het herinrichten van recht stromende beken, die moeten gaan meanderen om water langer vast te houden.

Verder wordt geïnvesteerd in het hergebruik van gezuiverd afvalwater en de aanleg van infiltratievoorzieningen op industrieterreinen, waardoor het water in de grond zakt in plaats van naar het riool loopt. De maatregelen moeten er voor zorgen dat Limburg in 2050 weerbaar is tegen watertekort en goed kan omgaan met extreme weersomstandigheden.

Schade
Door de droogte zijn alleen al in Limburg honderdduizenden bomen gestorven en complete bospercelen vernietigd. “De droogte heeft ook andere natuurgebieden zwaar aangetast, met alle gevolgen van dien voor flora en fauna”, aldus het Waterschap Limburg woensdag.

“Voor de land- en tuinbouw is in 2018 landelijk zo’n 750 miljoen euro schade berekend”, aldus het schap. “Een belangrijk deel van deze schade is geleden op de hoge zandgronden, waaronder Limburg. Door de lage stand van de Rijn was er minder scheepvaart mogelijk, waardoor tankstations in het oosten van het land minder bevoorraad konden worden. Een tekort aan benzine en diesel was het gevolg. Ook andere sectoren lijden onder de droogte.”

Samenhangend probleem
“Naast droogte ervaren we aan de andere kant juist veel overlast door hoosbuien, die ook flinke schade veroorzaken”, licht bestuurder Josette van Wersch van het waterschap toe. “Droogte en wateroverlast kun je niet meer los van elkaar zien. We beschouwen ze als één probleem. Daarom moeten we oplossingen in het oppervlaktewater, grondwater en bodemvocht integraal aanpakken.”

Ook bewustwording van waterschaarste bij de burgers is nodig. Zo sproeien veel mensen juist in droogteperiodes hun tuinen, aldus de betrokken partijen.

Bron: ANP

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Amstelkwartier kavel 8A wint Amsterdamse Nieuwbouwprijs 2025

Gisteren, 12:23

Willem Diehlprijs 2025 naar projecten van Space Encounters en Atelier Spijker

Gisteren, 11:18

Studio Groen+Schild pleit voor expliciete focus op verdichting bij Deventer woningbouw

Gisteren, 10:44

Stuur nu jullie project in voor de prijs voor Publiek gebouw van het Jaar 2025

Gisteren, 08:45

Focus on Impact en Qonnected Logistics werken samen aan ontwikkeling stadslogistieke hubs

Gisteren, 14:15

Utrechters zien tram Merwedelijn liefst verdiept of in tunnel

Gisteren, 09:00

Voorlopig weinig hoop voor gepauzeerde infrastructuurprojecten

Gisteren, 08:45

Amsterdam: per 1 juli vergunning nodig voor wonen in middenhuur

12 juni, 5:46

Uitbreiding stroomnet in deel Nederland loopt jaren vertraging op

12 juni, 12:06

Nederlandse woningsector introduceert juridische vastlegging met BIM Legal

11 juni, 4:01
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland BV
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
IsoBouw Systems bv
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Building Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
FALK®
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan