Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project
Copyright: Common Affairs
Copyright: Common Affairs
Copyright: Common Affairs
Copyright: Common Affairs

Common Affairs ontwerpt cultureel complex Hoogeveen

17 januari 2020, 15:06
Architectenbureau Common Affairs heeft de aanbesteding voor het nieuwe cultureel complex in Hoogeveen gewonnen. In het gebouw komen onder meer een theater, poppodium, bibliotheek en toeristisch informatiecentrum. Het bestaande theater De Tamboer wordt deels opgenomen in het nieuwe, 14.500 vierkante meter grote gebouw.

Naast Common Affairs makten AATVOS en IMd Raadgevende Ingenieurs deel uit van het team dat het cultureel complex aan de Hoofdstraat in Hoogeveen mag ontwerpen. Een deel van De Tamboer, waaronder de kenmerkende zaal, wordt opgenomen in het nieuwe gebouw. Eromheen wordt nieuw gebouwd, waardoor een complex met een nieuwe identiteit ontstaat.

Het streven is om een duurzaam, flexibel en kindvriendelijk gebouw te ontwerpen. Voor dat laatste zal in het ontwerp de aspecten spelen, bewegen, ontdekken en plezier maken centraal staan, meldt Common Affairs. Inwoners van Hoogeveen worden in hoge mate betrokken bij het ontwerp, laat architect-partner Berend Hoffman van het bureau weten.

“Naast meedenken, gaan we ook onderzoeken in hoeverre bewoners ook daadwerkelijk kunnen meebouwen, door bijvoorbeeld het aanleveren van materialen of spullen die het gebouw een persoonlijk karakter zullen geven. Belangrijk is verder dat de dynamiek van het programma ook in het ontwerp van het gebouw terugkomt”, vertelt Hoffman.

“De levendigheid van binnen zal eveneens voelbaar moeten zijn op het plein aan de hoofdstraat en in het park aan de zijkant. Mede daarom hebben we voorgesteld om zowel elementen van het plein als het park op het dak door te zetten. Hierdoor wordt het dak getransformeerd tot een dynamische openbare ruimte waar allerlei activiteiten georganiseerd kunnen worden”, aldus de architect.

Qua flexibiliteit wordt niet alleen gekeken naar de invulling en programmering van het cultureel complex, ook speelt de aanpasbaarheid aan een eventuele toekomstige functieverandering een grote rol. De gebruikte materialen zullen eveneens moeten voldoen aan de criteria ‘aanpasbaar, losmaakbaar en hebruikbaar’. Er is al contact gelegd met lokale recyclingsbedrijven om te kijken welke materialen uit de omgeving beschikbaar zijn, meldt Common Affairs.

Medio dit jaar wordt het voorlopig ontwerp gepresenteerd.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Woonzorgwoningen door opZoom architecten voegen zich tussen nieuwbouw en oude industriële panden

31 juli, 1:02

Kindcentrum door Sweco Architects brengt onderwijs, kinderopvang en buitenruimte samen in hart van dorp

30 juli, 12:09

De Playlist: Dirk Osinga benadert zijn studio als een rockband

30 juli, 9:15

Lagado architects verrijkt woonerfwijk met rolstoeltoegankelijk huis

29 juli, 11:38

Rijn bij Lobith staat op laagste peil ooit gemeten

31 juli, 4:45

Proef met laadplekken waar ook brandstofauto's mogen parkeren

29 juli, 10:34

Topman Heijmans: Nederland investeert te weinig in infrastructuur

24 juli, 11:47

Grote stroomaanvraag provincies voor woningbouw afgewezen

24 juli, 9:31

Historische binnenstad Paramaribo is nu bedreigd werelderfgoed

23 juli, 1:25

Team V benoemt Noortje ter Heege tot associate architect

23 juli, 11:51
Ronnie WeessiesRedacteur
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico Flooring
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap