Copyright: grafie Marcel van der Burg, prima
Copyright: grafie Marcel van der Burg, prima
Copyright: grafie Marcel van der Burg, prima
Copyright: grafie Marcel van der Burg, prima
Copyright: grafie Marcel van der Burg, prima
Copyright: grafie Marcel van der Burg, prima
Masterplan Roombeek

LEVS levert woongebouwen Roombeek op

31 augustus 2010, 14:04
Tien jaar na de vuurwerkramp is de voltooiing van het nieuwe Roombeek in zicht. Maandag 30 augustus leverde LEVS twee woongebouwen op in het centrum van de wijk.

In het nieuwe Roombeek heeft LEVS twee woongebouwen opgeleverd: het twaalf verdiepingen hoge gebouw ‘Brouwmeester’ en het vijf verdiepingen hoge gebouw ‘Korenaar’. Het programma van de gebouwen bestaat uit 90 appartementen en 3.500 vierkante meter aan winkel- en horecaruimte.

De Brouwmeester staat op de plek van de oude Grolsch Bierbrouwerij die na de vuurwerkramp verplaatst werd, de Korenaar daarnaast. Van oudsher stonden hier industriële kolossen in hoogte en massa in groot contrast met de omliggende woonwijken. Zij vormden het hart van Roombeek. De nieuwe gebouwen ademen dezelfde sfeer en de geschiedenis van de plek.

Voortbouwen op een industrieel verleden
De Brouwmeester herinnert met zijn verspringende verticale segmenten en karakteristieke sheddaken aan de voormalige Grolschfabriek, die jarenlang de horizon van Roombeek bepaalde. De nieuwbouw neemt deze landmark functie over en verwijst naar de verticale belijning van de hoge brouwketels.

De reliëfwerking en de kleurschakeringen van de markante groot formaat bakstenen maken het gebouw robuust en sluiten aan bij het industriële verleden van de wijk. Gebaseerd op hetzelfde verleden heeft De Korenaar met zijn donkerrode baksteen en horizontale banden een geheel andere uitstraling en herinnert aan de markante Twentse industriële gebouwen.

Wonen boven winkels
De winkels van de Brouwmeester zijn met hun dubbelhoge puien, smalle vides en versprongen glazen gevels echte blikvangers. De combinatie van wonen en winkelen vraagt om bijzondere oplossingen. Het maaiveld wordt hier letterlijk opgetild tot boven de winkels. Een plek, waar de bewoners hun woning ervaren als een thuis tussen de energieke bedrijvigheid van de winkelstraten waardoor zij omringd worden.

Met een autolift kan bij de Korenaar zelfs de auto direct voor de deur geparkeerd worden. De laad- en losruimte van de supermarkt in de Korenaar is helemaal in het volume opgenomen zodat er geen 'achterkant' aan het gebouw is ontstaan.

“Alle woningen hebben een grote buitenruimte” vindt Marianne Loof van LEVS, “Aan de westgevel van de Brouwmeester zijn de terrassen 14 vierkante meter groot en voor een optimale privacy en bezonning half binnen en half buiten de woning gelegen. De karakteristieke gemetselde balkons op de zuidzijde zijn schuin boven elkaar geplaatst om zoveel mogelijk zonlicht te vangen.”

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Belgische paviljoen in Venetië toont onderzoek naar plantenintelligentie en binnenklimaat

Gisteren, 16:33

Multifunctioneel en fris groen interieur voor Rijkskantoor B73 door Studio Prototype en Zenber Architecten

Gisteren, 11:57

Office Winhov en Office Haratori herinterpreteren wederopbouw in ontwerp woontoren Opportuna

Gisteren, 09:00

Hedwig Heinsman toont 3D-geprinte optoppingen tijdens Architectuurbiënnale Venetië

13 mei, 4:13

MOB erkent noodzaak Binnenhofrenovatie, maar hekelt geitenpaadjes

Gisteren, 17:51

Aantal vergunningen voor tijdelijke woningen weer fors gestegen

Gisteren, 09:39

Rijksdienst voor Ondernemend Nederland: aanleg windmolens op land stokt

13 mei, 12:03

Sociale veiligheid TU Delft volgens peiling nog ver te zoeken

12 mei, 5:20

Nieuwe vertraging dreigt voor renovatie Binnenhof

12 mei, 10:14

Woningcorporaties dreigen met juridische stappen om kabinet aan afspraken te houden

8 mei, 4:20
Atag Nederland
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland BV
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
IsoBouw Systems bv
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Building Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
FALK®
Tata Steel Colorcoat®
© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan